Polskie Radio
Section05
czas wolny

Czy potrzebny nam sport gdy jesteśmy zmęczeni? "Rodzinny WF" w Polskim Radiu Dzieciom

Często, gdy jesteśmy przemęczeni i zniechęceni, zastanawiamy się, czy musimy się ruszać? Czy nie lepiej byłoby usiąść, położyć się, odpocząć, obejrzeć interesujący program w telewizji? Czy potrzebny nam jest ruch? A jeśli tak, to czy każdemu z nas i w jakim zakresie. Dowiedzieliśmy się tego w audycji "Rodzinny WF". Gościem Zbyszka Kozłowskiego był Grzegorz Łuczyna z Polskiego Stowarzyszenia Speedcubingu.
Zobacz więcej na temat:  Siatkówka Rodzinny W-F radio dla dzieci czas wolny Zbigniew Kozłowski sportowcy bieganie

Siatkówka dla dzieci. "Sprawność, koordynacja i wola walki"

- Siatkówką może zajmować się każdy, natomiast trener potrafi zauważyć na sali dziecko, które ma predyspozycje do gry. Oczywiście siatkówka jest dla ludzi wysokich (…) na początku zadajemy sobie pytanie, czy chcemy grać zawodniczo, czy marzymy o reprezentacji Polski. Ważne są też inne cechy, ogólna sprawność, koordynacja, oczywiście też cechy charakteru, wola walki, chęć do treningu - mówił Dariusz Kopaniak z Klubu Sportowego Metro Warszawa.
Zobacz więcej na temat:  Siatkówka Rodzinny W-F radio dla dzieci czas wolny Zbigniew Kozłowski

Zabawa "Mój teatrzyk" w Polskim Radiu Dzieciom

27 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Teatru, dlatego Polskie Radio Dzieciom zaprosiło do wzięcia udziału w zabawie plastycznej. Wystarczyło pokazać zdjęcie wykonanej własnoręcznie, dowolną techniką i przy użyciu dowolnych pomocy, kukiełki, pacynki lub lalki teatralnej, zamieszczając je w komentarzu pod specjalnie przygotowanym postem w mediach społecznościowych stacji.
Zobacz więcej na temat:  zabawa z dzieckiem zabawa czas wolny radio dla dzieci

Miś Michaś i Smok Adaś rozwiązują nową zagadkę. Jaką?

Współpracownicy czyli dobrze znani dzieciom Miś Michaś i Smok Adaś, zajadają się dżemami otrzymanymi od dziadka Ignacego. Zajadając się uczą się dzielenia. Wojtek i Leszek szukają dobrej metafory na nazwę audycji. Opatrznie zrozumiana sprawa przez Misia i Smoka doprowadziła do stworzenia przenośni na zakupy. 
Zobacz więcej na temat:  Miś Michaś Smok Adaś Współpracownia Misia Michasia i Smoka Adasia zagadka czas wolny radio dla dzieci

Jak wydawać mniej na zakupy? Ekspert podpowiada, czego nie kupować

Prawdopodobnie każdy z nas wydaje pieniądze na niepotrzebne zakupy. Często to są jakieś słodkości na mieście, kolejne ubrania, kosmetyki czy nieprzemyślane zakupy przez internet. Dlaczego tak łatwo pieniądze uciekają z naszego portfela? - Bo ich nie kontrolujemy - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Joanna Łopuszyńska, znana w sieci jako Finansowa Mama.
Zobacz więcej na temat:  czas wolny Weronika Puszkar zakupy zakupy w internecie zakupy w sieci zakupy online zakupy przez internet Joanna Łopuszyńska

Biblioteka Publiczna w Nowym Sączu na ferie 2024

Sądecka Biblioteka Publiczna przygotowała zajęcia związane z nauką i eksperymentami. Zaplanowane jest ostatnie spotkanie związane z postacią Leonarda da Vinci. Dzieci będą konstruować mosty, przedmioty latające oraz proste maszyny, takie jak windy czy dźwigi. Zajęcia te mają pokazać dzieciom, uczestnikom warsztatów, że wszystko można zrobić samemu.
Zobacz więcej na temat:  Martyna Chuderska Ferie zimowe biblioteka Nowy Sącz czas wolny radio dla dzieci

Przyjaźń w pracy i po pracy. Czy jest możliwa?

Relacje z ludźmi, z którymi pracujemy na co dzień, często wykraczają poza sferę zawodową. - Szukamy osób, z którymi możemy dzielić się naszymi troskami i które w tych troskach nas rozumieją - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Mateusz Żydek, przedstawiciel jednej z agencji pracy. Czy warto ze współpracownikami spotykać się w czasie wolnym?
Zobacz więcej na temat:  prognoza pogody praca życie zawodowe przyjaźń czas wolny Weronika Puszkar

Biblioteka Publiczna w Bydgoszczy na czas ferii zimowych

Biblioteka Publiczna w Bydgoszczy otwiera swe podwoje dla wszystkich poszukiwaczy przygód. "Polska w baśniach i legendach" to hasło przewodnie towarzyszące programowi ferii zimowych. Program, który właśnie (12.02) wystartował z pełnym rozmachem, zachęca dzieci i młodzież do odwiedzenia świata wyobraźni, kierując się w stronę mądrości ukrytej w baśniach i legendach.
Zobacz więcej na temat:  Ferie zimowe czas wolny radio dla dzieci Bydgoszcz

Aktywne Ferie w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Jastrzębiu Zdroju

W czasie tegorocznych ferii zimowych, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Jastrzębiu Zdroju zaprasza na liczne zajęcia dla dzieci.  Są to m.in. lekcje karate, na które zapraszani są zarówno dzieci, jak i ich rodzice, lekcje boksu, warsztaty szachowe i liczne wycieczki. O szczegółach oferty opowiedziała w Polskim Radiu Dzieciom Agnieszka Badach z MOSiR w Jastrzębiu Zdroju.
Zobacz więcej na temat:  Ferie zimowe Jastrzębie-Zdrój czas wolny radio dla dzieci radio dla rodziców

Aktywne ferie zimowe w Łodzi, Gdańsku i Lublinie? O wszystkim w Polskim Radiu Dzieciom

Zimowe "Poranki w Polskim Radiu Dzieciom" nabierają tempa, a wraz z nimi rozkwita bogata oferta aktywności dla dzieci, młodzieży i rodzin na czas ferii zimowych. Zaglądamy do domów kultury, przyglądamy się interesującym propozycjom aktywizującym dzieci w różnych sferach rozwijania zainteresowań plastycznych, muzycznych, sportowych i nie tylko. Co ciekawego mają do zaoferowania Gdański Ośrodek Sportu, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łodzi i Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Lublinie? Po szczegóły zapraszamy poniżej.
Zobacz więcej na temat:  Ferie zimowe radio dla dzieci czas wolny Gdańsk Łódź

Poznaj tajniki teatru. Ferie w Teatrze Guliwer w Warszawie

Studio Polskiego Radia Dzieciom odwiedziła Ania Przygoda, aktorka Teatru Guliwer, aby podzielić się teatralnymi nowinkami na czas ferii. Teatr Guliwer w Warszawie, znany z kolorowego budynku przy ulicy Różanej, to miejsce, które przyciąga wzrok już od progu. A dalej, w innych salach odbywają się zajęcia przygotowane z myślą o dzieciach. To warsztaty podczas których najmłodsi mogą dowiedzieć się więcej o tajnikach teatru, animacji, pracy aktora i interpretacji. 
Zobacz więcej na temat:  Ferie zimowe czas wolny Martyna Chuderska