Polskie Radio
Section05
czas wolny

"Dzikie Łabędzie" - premiera teatralna i warsztaty filmowe "Klatka Po Klatce"

"Daleko stąd, tam, dokąd lecą jaskółki, kiedy u nas jest zima, mieszkał król, który miał jedenastu synów i jedną córkę, Elizę" - tak rozpoczyna się jedna z tych baśni Andersena, to których twórcy sięgają najczęściej. Dwanaście łabędzi - historia dwunastu królewiczów i ich siostry Elizy, skrzywdzonych przez złą macochę. Tę piękną opowieść o poświęceniu się dla innych, już niedługo będzie można obejrzeć na scenie krakowskiego teatru Groteska.
Zobacz więcej na temat:  literatura dziecięca czas wolny

Rozmawiajmy z naturą. "Słowik i Babka Natura" w lubelskim teatrze Hansa Christiana Andersena

Babcia Dora mieszka na wsi i wcale nie jest zwyczajną Babcią – rozmawia z Matką Naturą, roślinami i zwierzętami, zna mnóstwo baśni, a jej mąż - Dziadek - jest zapalonym pszczelarzem. Ale kiedy Dziadek umiera, gospodarstwo trzeba sprzedać, a Babcia przeprowadza się do rodziny w mieście. W audycji "Kulturoteka" relacja z premiery sztuki "Słowik i Babka Natura".
Zobacz więcej na temat:  literatura dziecięca premiera czas wolny

”Źródełko - Rodzinne kolędowanie”. Koncert pełen dawnych tradycji

Polskie Radio Dzieciom i Radiowe Centrum Kultury Ludowej zapraszają na wspólne kolędowanie. Zabrzmią najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki, z różnych regionów kraju, głęboko sięgające tradycji bożonarodzeniowego świętowania. Wykonamy te znane i chętnie śpiewane przy wigilijnych stołach, jak i te mniej popularne, których piękno odkryjemy na nowo.
Zobacz więcej na temat:  czas wolny koncerty w Polskim Radiu