Polskie Radio
Section05
czas wolny

Autonomiczne auta uwolnią czas

W trakcie jazdy część kierowców czyta książki, rozgląda się na boki, pisze SMS-y, a panie dodatkowo poprawiają makijaż. To nie tylko niefrasobliwe, lecz także niebezpieczne – oderwanie wzroku na 2 sekundy od tego, co dzieje się na drodze podwaja prawdopodobieństwo wypadku. Bezpieczeństwo mają zwiększyć pojazdy samojezdne. Zajmą się prowadzeniem, a pasażerom pozwolą na wykonywanie innych aktywności.
Zobacz więcej na temat:  kierowca kierowcy Radio kierowców Polskie Radio Kierowców motoryzacja samochody samochody elektryczne samochody autonomiczne pojazdy autonomiczne technologie Polskie Radio samochód STYL ŻYCIA czas wolny społeczeństwo ŚWIAT

Wyjątkowe miejsca na długie weekendy. Dokąd się wybrać?

Katarzyna Węgrzyn to autorka przewodnika "Gdzie w Polsce na weekend: przewodnik po niezwykłych i nieznanych miejscach w każdym z 16 województw". Po sukcesie pierwszego przewodnika przyszedł czas na kolejną książkę tego typu, czyli "Gdzie w Polsce do miasta". W książce tej można znaleźć wiele ciekawostek oraz pomysły, dokąd udać się w największych miastach Polski. Są więc muzea, parki, punkty widokowe, noclegi i nie tylko. Wewnątrz znajdują się mapy z atrakcjami, które zostały rozmieszczone w taki sposób, by żadnej nie przegapić.  
Zobacz więcej na temat:  czas wolny podróże Strefa Rodzica

Wycieczki szkolne - wielka radość dla dzieci ale też ważny element edukacji

Wiosna to najlepszy czas na wycieczki szkolne. Tegoroczny sezon wycieczkowy możemy uznać już za rozpoczęty, jednak szczyt sezonu przypada zwykle na końcówkę maja i początek czerwca. Swoje prywatne doświadczenia z wycieczkami przybliżyli na antenie Polskiego Radia Dzieciom nauczyciele oraz pracownik biura turystycznego, które zajmuje się organizacją wycieczek dla szkół.
Zobacz więcej na temat:  Strefa Rodzica wycieczka psychologia dziecięca czas wolny radio dla rodziców radio bez reklam

Bulwary Wiślane. Warszawski ratusz przeciwko zakazowi spożywania alkoholu "na schodkach"

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski skarży się na wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, który przywraca stały zakaz picia alkoholu na Bulwarach Wiślanych. Ratusz nie zgadza się z zakazem i chce, aby picie alkoholu nad Wisłą - po zniesieniu stanu epidemii - było legalne.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Warszawa Wisła alkohol Rafał Trzaskowski sąd społeczeństwo czas wolny relaks koronawirus Koronawirus w Polsce COVID-19 zdrowie epidemia

Świat widziany oczami dziecka. Jak obudzić w sobie fascynację życiem?

Widzieć świat oczami dziecka – czy jesteśmy jeszcze w stanie przypomnieć sobie, jak to jest? W powrocie do dziecięcego zachwytu nad światem może pomóc nam medytacja. Autor książki "Zachwyć się. Naucz się medytować od wielkich filozofów" definiuje medytację jako stan, w którym budzi się fascynacja, a usypia rządza.
Zobacz więcej na temat:  Strefa Rodzica Podcast Strefa rodzica radość medytacja rozwój osobisty czas wolny radio dla rodziców radio dla dzieci

Dobry sen. Jak zadbać o swój rytm okołodobowy? [POSŁUCHAJ]

Problemy ze snem kojarzą się nam najczęściej z bezsennością czy budzeniem się w nocy, jednak obejmują również nadmierną senność. Trudności z zasypianiem mogą być spowodowane nadmiernym pobudzeniem, które często jest spowodowane natłokiem myśli czy obowiązków w ciągu dnia. Niekiedy problemy ze snem są powiązane z zaburzeniami nastroju lub zaburzeniami lękowymi. Kolejnym powodem jest rozregulowanie rytmu okołodobowego.
Zobacz więcej na temat:  Strefa Rodzica radio dla dzieci radio dla rodziców Podcast Strefa rodzica czas wolny

"Ferie z Gwiazdami" w Polskim Radiu Dzieciom. Gościem była "Hejka tu Lenka"

Lenka to najmłodsza polska youtuberka. Zaczęła nagrywać kiedy miała 6 lat. Najpierw oglądała filmiki innych twórców, a potem zapragnęła robić to samo. Tak powstał kanał, który pokochały dzieci. Od czego zaczynała ulubienica słuchaczy Polskiego Radia Dzieciom? Jak pracuje jej się z rodzicami? Jakie ma pomysły na ferie zimowe? Zapraszamy do słuchania audycji i oglądania wywiadów video. Do piątku trwają "Ferie z Gwiazdami w PR Dzieciom".
Zobacz więcej na temat:  Ferie zimowe czas wolny radio bez reklam Hejka tu Lenka

"Ferie z Gwiazdami". Tomek Gregorczyk w Polskim Radiu Dzieciom

Do jutra potrwają "Ferie z Gwiazdami w Polskim Radiu Dzieciom". Dziś zapraszamy na spotkanie w wokalistą Tomkiem Gregorczykiem byłym członkiem jednego z najpopularniejszych polskich zespołów młodego pokolenia 4 Dreamers, a jutro z Sarą James, reprezentantką Polski w konkursie Eurowizji Junior 2021. Co gwiazdy lubią robić w wolnym czasie? Co jest ich inspiracją do działania i rozwoju oraz jakie mają pomysły na ferie zimowe? Zapraszamy do słuchania audycji i oglądania wywiadów video. 
Zobacz więcej na temat:  Ferie zimowe czas wolny radio dla dzieci radio bez reklam zima

Karolina Olszewska i Natan Grzybowski w akcji "Ferie z Gwiazdami w PRD"

Wtorkowe spotkanie z gwiazdami w Polskim Radiu Dzieciom pełne było rozmów o tańcu i dziecięcych pasjach. Gośćmi "Ferii z Gwiazdami" tego dnia (08.02) Karolina Olszewska i Natan Grzybowski, laureaci 1 i 2 miejsca I edycji programu "You Can Dance - Nowa Generacja". - To była prawdziwa przygoda życia. Fajne było to, że mogliśmy to wszystko zobaczyć z innej strony niż widzowie to oglądali – powiedział Natan Grzybowski dodając, że treningi i przygotowania do występu trwały po wiele godzin, 7 dni w tygodniu. - To była naprawdę ciężka praca, ale też naprawdę super przygoda. Co ten program zmienił w ich życiu?
Zobacz więcej na temat:  Ferie zimowe zima czas wolny radio bez reklam radio dla dzieci radio dla rodziców