Polskie Radio
Section05
czas wolny

[Kulturalna klatka] - pokaż się światu w bezpiecznej przestrzeni

Początek grudnia to także początek nowego projektu dla studentów. Właśnie wystartowała [Kulturalna Klatka]. - To inicjatywa studencka, którą stworzyliśmy. Chcemy być przestrzenią dla młodych ludzi, gdzie każdy możne wyrażać siebie - mówi wiceprezes organizacji Mikołaj Popa. - Można będzie m.in. aktywnie prowadzić media społecznościowe, stronę internetową, przygotowywać podcasty i pisać artykuły.
Zobacz więcej na temat:  Czwórka studenci hobby czas wolny organizacje studenckie dziennikarstwo Marta Hoppe

Jak bawić się matematyką? Podpowiada Polskie Radio Dzieciom

W audycji "Poranek" w Polskim Radiu Dzieciom sprawdziliśmy znajomość tabliczki mnożenia u naszych słuchaczy. Wraz z Mateuszem Grabowskim, współautorem Kart Grabowskiego, poddaliśmy testowi zarówno dzieci dzwoniące do studia jak i dorosłych słuchaczy stacji. Pomimo pojawiającego się stresu jak i bardzo wczesnej godziny, bo zabawa odbyła się tuż po godzinie 7.00, wynik egzaminu był bardzo zadowalający. Więcej w artykule i w załączonym zapisie audycji.
Zobacz więcej na temat:  matematyka edukacja czas wolny Poranek Polskiego Radia Dzieciom Martyna Chuderska radio dla dzieci

Czas: jak sobie z nim poradzić, jak wykorzystywać go dobrze i efektywnie?

W nocy z soboty na niedzielę po raz kolejny zmieniamy czas z letniego na zimowy. Wiele osób cieszy się, że będzie mogło przy tej okazji spać godzinę dłużej. Ale czy w ogóle potrafimy wykorzystać swój czas, umiemy nim odpowiednio gospodarować? A może powinniśmy sobie pozwolić na "marnowanie czasu"?
Zobacz więcej na temat:  STYL ŻYCIA czas czas wolny czas pracy zmiana czasu stres praca Piotr Firan Trójka

"Nietypowy bieg" dla całych rodzin odbył się w Pruszkowie

"Nietypowy bieg" jest bardzo podobny do innych tego typu wydarzeń, ponieważ jest w nim zarówno linia startu jak i mety oraz pewien dystans do pokonania. Jest jednak różnica polegająca na dowolności w ustawieniu linii mety. - Dla osób, które zmagają się z różnymi zaburzeniami neurorozwojowymi (ze spektrum autyzmu, z Zespołem Aspergera, ADHD), sam już udział w biegu może być nie lada wyzwaniem. Dlatego ta ruchoma granica ma pokazać, jak różne możliwości i predyspozycje mają osoby neuroatypowe i jak łatwe do pokonania są one dla osób nie posiadających tego typu zaburzeń – mówiły w audycji Polskiego Radia Dzieciom członkinie zarządu fundacji "Pocztowy Dar". Kto mógł wziąć w nim udział i jak można było pomóc dzieciom w terapiach i późniejszym starcie w dorosłość? Zapraszamy do lektury!
Zobacz więcej na temat:  autyzm zaburzenia rozwoju neurologia dzieci Pruszków bieganie rozwój dziecka zdrowie dziecka czas wolny radio dla rodziców patronatPRD

"Lato z Radiem 2023". Polskie Radio Dzieciom z wizytą w Tarnowie

W tym roku ekipa Lata z Radiem odwiedzi łącznie 10 miejscowości w Polsce. W najbliższy weekend spotkać nas można w Tarnowie (1 lipca). Na słuchaczy Polskiego Radia czekają audycje z udziałem dzieci, zagadki dla całych rodzin, wakacyjny quiz i koncerty życzeń ze specjalnymi dedykacjami dla najbliższych. Po szczegóły zapraszamy poniżej.
Zobacz więcej na temat:  Lato z Radiem 2023 Lato z Radiem wakacje czas wolny radio dla dzieci

"Lato z Radiem 2023". Polskie Radio Dzieciom było w Poddębicach i Toruniu!

W tym roku ekipa Lata z Radiem odwiedzi łącznie 10 miejscowości w Polsce. W miniony weekend (24-26.06) spotkać nas można było w Poddębicach i w Toruniu. Na słuchaczy Polskiego Radia czekały audycje z udziałem dzieci, zagadki dla całych rodzin, wakacyjny quiz i koncerty życzeń ze specjalnymi dedykacjami dla najbliższych. Po szczegóły zapraszamy poniżej.
Zobacz więcej na temat:  Lato z Radiem 2023 Lato z Radiem wakacje czas wolny radio dla dzieci