Polskie Radio
Section05

google

Szczyt UE w Estonii. Złe wieści dla gigantów internetowych

Unia Europejska ma w przyszłym roku zaproponować wyższe podatki dla firm internetowych, które pochodzą spoza Wspólnoty. Taka deklaracja padła podczas szczytu cyfrowego w Estonii. – Pytanie, czy tego typu pomysł uzyska wystarczające poparcie Parlamentu Europejskiego i liderów poszczególnych państw – mówił na naszej antenie Wojciech Cegielski, reporter Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 nowe technologie internet Facebook Unia Europejska Parlament Europejski podatki

Wisła - rzeka płynie na zdjęciach Street View

Rok 2017 na mocy uchwały Sejmu ogłoszono rokiem rzeki Wisły. Już niebawem każdy będzie mógł odbyć rejs najdłuższą polską rzeką bez wychodzenia z domu. Taką możliwość daje wspólny projekt fundacji WWF Polska i Google. Zdjęcia Street View do tej pory kojarzone były z samochodem przemieszczającym się po mieście. Tym razem fotografie będą wykonywane przy pomocy specjalnego plecaka, umieszczonego na łodzi, która przepłynie wybranymi odcinkami Wisły.
Zobacz więcej na temat:  Wisła rzeka POLSKA

Bezpieczeństwo w sieci. "Snowden pokazał system"

W jaki sposób działa nowoczesny wywiad elektroniczny i w jaki sposób możemy się zabezpieczyć przed infiltracją za pośrednictwem internetu. W Polskim Radiu 24 rozmawialiśmy na ten temat z Romanem Imielskim - redaktorem polskiego wydania książki Glenna Greenwalda „Snowden. Nigdzie się nie ukryjesz”.
Zobacz więcej na temat:  Kulisy Spraw Facebook Edward Snowden wikileaks wiedza IT internet bezpieczeństwo w sieci Roman Imielski FILM