Polskie Radio
Section05
katastrofa smoleńska

PR24 Cenckiewicz: ekipa Komorowski-Tusk-Koziej-Sikorski uznała, że polskie plany należy konsultować z Rosją

- Tak naprawdę chodziło o to, żeby Polska, w jakimś sensie, negocjowała z Rosją swój międzynarodowy status. Rosja została zaproszona do dyskusji na temat obecności Polski w NATO, UE i polskiej strategii bezpieczeństwa. Robi to niesamowite wrażenie w połączeniu z faktycznym rozbrojeniem polskiej armii - mówił w Polskim Radiu 24 historyk prof. Sławomir Cenckiewicz.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Rosja polityka Michał Rachoń Reset Donald Tusk Sławomir Cenckiewicz Dmitrij Miedwiediew Smoleńsk katastrofa smoleńska Stanisław Koziej Bronisław Komorowski

"RESET" Tusk i Komorowski ustalali szczegóły upamiętnienia bolszewików poległych w 1920 r. Powstał nawet pomnik

We wtorek TVP Info wyemitowała kolejny odcinek serialu dokumentalnego "Reset". Tym razem Michał Rachoń i prof. Sławomir Cenckiewicz skupili się na kwestii budowy pomnika bolszewików poległych w 1920 r. Wykonujący obowiązki prezydenta Bronisław Komorowski ustalał szczegóły z prezydentem Rosji Dmitrijem Miedwiediewem tydzień po katastrofie smoleńskiej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Rosja katastrofa smoleńska serial społeczeństwo Polityka zagraniczna Polski Reset Michał Rachoń Sławomir Cenckiewicz TVPinfo TVP Donald Tusk Władimir Putin

"Reset" o działaniach Tuska ws. katastrofy smoleńskiej. Bochenek: pokazują, że był nieodpowiedzialnym premierem

Rzecznik Prawa i Sprawiedliwości Rafał Bochenek powiedział w TVP Info, że "światło dzienne ujrzały dokumenty wskazujące, że po tragedii w Smoleńsku ówczesny premier Donald Tusk zupełnie odpuścił tę sprawę; jego działania pokazują, że był nieodpowiedzialnym premierem".
Zobacz więcej na temat:  katastrofa smoleńska Donald Tusk rząd Platforma Obywatelska POLSKA polityka

PR24 Kulisy rozmów Miedwiediew - Tusk - Komorowski. Cenckiewicz: intensyfikacja resetu, polskie władze wniosły wiano

- Polska zaproponowała Miedwiediewowi, który chyba był tym wszystkim zdziwiony, nie tylko opiekę nad żołnierzami sowieckimi II wojny światowej, ale również nad bolszewikami, którzy najechali nas w 1920 roku - mówił w Polskim Radiu 24 historyk prof. Sławomir Cenckiewicz.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Rosja polityka Michał Rachoń Reset Donald Tusk Sławomir Cenckiewicz Dmitrij Miedwiediew Smoleńsk katastrofa smoleńska

Fogiel o Smoleńsku: Tusk i jego otoczenie jest winne wszystkich karygodnych zaniedbań

 - Czekamy na zakończenie śledztwa smoleńskiego, które formalnie trwa. Chodzi o prawdę, o ogromną odpowiedzialność polityczną i moralną. Rozdzielenie wizyt odbywało się we współpracy strony rosyjskiej i kancelarii premiera Tuska. Ta okoliczność jest niesamowicie obciążająca - mówił w Polskim Radiu 24 poseł PiS Radosław Fogiel. 
Zobacz więcej na temat:  PiS POLSKA polityka Smoleńsk katastrofa smoleńska Reset Rosja Donald Tusk

Płażyński komentuje doniesienia "Resetu": PO zabrakło po Smoleńsku instynktu mówiącego, co jest polską racją stanu

Politykom PO zabrakło po katastrofie smoleńskiej instynktu wobec tego, co jest polską racją stanu, podejmowania decyzji racjonalnych i spokojnych mimo tragicznych wydarzeń - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia poseł PiS i "jedynka" listy wyborczej tej partii w Gdańsku Kacper Płażyński komentując doniesienia "Resetu". - Sam nie wiem, czy to było parcie w ideologiczną miłość do Rosji, czy kompleks mniejszego brata w głowach niektórych polityków. To na pewno wstrząsające - stwierdził.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Kacper Płażyński Grzegorz Jankowski Donald Tusk Reset Platforma Obywatelska Rosja relacje polsko-rosyjskie katastrofa smoleńska

"RESET" Służby analizowały słynne nagranie z miejsca katastrofy smoleńskiej. Analitycy nie mieli wątpliwości. "Słychać strzały"

W najnowszym odcinku serialu dokumentalnego "Reset" ujawniono, że polskie służby  analizowały słynne nagranie, które pojawiło się w sieci tuż po katastrofie smoleńskiej. Eksperci ABW i policji potwierdzili, że na filmie słychać odgłosy wystrzałów z broni palnej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA katastrofa smoleńska Reset służby i bezpieczeństwo

"RESET" Rosjanie próbowali skorumpować prof. Wiesława Biniendę. Proponowali milion dolarów

Jak ujawniono w programie dokumentalnym "Reset", Rosjanie próbowali skorumpować prof. Wiesława Biniendę, który od lat bada katastrofę smoleńską. Chcieli oni przekazać naukowcowi milion dolarów. Jak powiedział prof. Binieda, "to by wystarczyło, by osoby, które ze mną współpracowały, nie miały do mnie zaufania". - To jest forma korupcji, absolutnie - ocenił.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Rosja katastrofa smoleńska serial społeczeństwo Polityka zagraniczna Polski Reset Michał Rachoń Sławomir Cenckiewicz TVPinfo TVP Donald Tusk Władimir Putin

"RESET" Rozmowy z Miedwiediewem nad trumną Lecha Kaczyńskiego. Tusk i Komorowski obiecywali upamiętnić Armię Czerwoną

We wtorek w TVP Info wyemitowany został kolejny odcinek serialu dokumentalnego "Reset", w którym ujawniono szokujący dokument. Z notatki ze spotkania z 18 kwietnia 2010 r. wynika, że gdy na pogrzeb śp. Lecha Kaczyńskiego przybył do Polski Dmitrij Miedwiediew, rozmawiający z nim Donald Tusk i Bronisław Komorowski zadeklarowali "podjęcie działań ws. godnego upamiętnienia czerwonoarmistów zmarłych w polskich obozach jenieckich", w tym "ufundowanie odpowiedniego obelisku".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Rosja katastrofa smoleńska serial społeczeństwo Polityka zagraniczna Polski Reset Michał Rachoń Sławomir Cenckiewicz TVPinfo TVP Donald Tusk Władimir Putin

Dziś o 21:10 nowy odcinek "Resetu". Juszczenko wspomina polskie podziękowania dla Putina

Dziś od 21:10 na antenie TVP1 oraz TVP Info będzie można obejrzeć kolejny odcinek serialu dokumentalnego "Reset". Kolejna odsłona dziennikarskiego śledztwa Michała Rachonia i Sławomira Cenckiewicza została zatytułowana "Smoleńsk - oddane dowody". - Jak wiele było wtedy podziękowań strony polskiej dla Putina - wspomina okres tuż po katastrofie smoleńskiej prezydent Ukrainy w latach 2005-10 Wiktor Juszczenko.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Rosja katastrofa smoleńska serial społeczeństwo Polityka zagraniczna Polski Reset

Lawina komentarzy po nowym odcinku "Resetu". "Oddali śledztwo Rosjanom, upokorzyli Polskę", "symbol hańby"

Nie milkną echa emisji najnowszego - wstrząsającego - odcinka serialu dokumentalnego "Reset", poświęconego katastrofie smoleńskiej. Sieć zalała lawina komentarzy. "Zdjęcie uśmiechniętej Ewy Kopacz, gdy za plecami, w workach na śmieci bezczeszczone są ciała najważniejszych osób w państwie, już na zawsze będzie symbolem największej hańby, jakiej dopuściła się kiedykolwiek polska władza" - oceniła poseł PiS Urszula Rusecka.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Reset katastrofa smoleńska Smoleńsk Sławomir Cenckiewicz Michał Rachoń serial Lech Kaczyński katastrofa samolotu Donald Tusk Ewa Kopacz Platforma Obywatelska PO Dominik Tarczyński Urszula Rusecka Prawo i Sprawiedliwość PiS TVP TVPinfo Rosja Kreml Władimir Putin

"Państwo polskie wyglądało, jakby spało". Cenckiewicz o reakcji rządu Tuska na katastrofę smoleńską

- To obraz tragedii i rozpaczy, to zderzenie NATO-wskiego i europejskiego państwa, nieprofesjonalnie działającego i zarządzanego, z państwem, które wie, czego chce i nawet obiektywnie trudną dla siebie sytuację próbuje wykorzystać dla swojego interesu - powiedział w Polskim Radiu 24 historyk Sławomir Cenckiewicz, mówiąc o reakcji polskich władz na katastrofę smoleńską. Podkreślił, że w archiwach MSZ i MON brakuje części sporządzonych wtedy dokumentów. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sławomir Cenckiewicz Michał Rachoń katastrofa smoleńska Donald Tusk