Polskie Radio
Section05
klimat

Polskie Radio 24 Zrównoważony rozwój. ESG, czyli sposób na osiąganie celów

Strategia ESG wyznacza kierunki rozwoju biznesu. Porządkuje priorytety i procesy w trzech obszarach zrównoważonego rozwoju: środowiska, społeczeństwa oraz ładu korporacyjnego. Jak ESG wpłynie na politykę środowiskową przedsiębiorstw? Jak będzie wyglądało raportowanie? W Polskim Radiu 24 opowiedział o tym Michał Purol, dyrektor ds. zrównoważnego rozwoju w Centrum Informacji o Środowisku UNEP/GRID-Warszawa.
Zobacz więcej na temat:  przyroda ochrona środowiska Polskie Radio 24 Katarzyna Dydo środowisko firma społeczeństwo przedsiębiorstwo

Polskie Radio 24 Polskie lasy zagrożone. "Musimy zmienić podejście"

Susza i nadmierna eksploatacja to dwa istotne zjawiska, które szkodzą polskim lasom. Katarzyna Wiekiera ze stowarzyszenia Pracownia na rzecz Wszystkich Istot podkreśliła w Polskim Radiu 24, że ludzie powinni zmienić myślenie o tym zasobie naturalnym. - Na pierwszy plan powinna się wybić funkcja ochrony przyrody, a nie eksploatacyjna - powiedziała. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA las GOSPODARKA

Polskie Radio 24 Dzień Parków Narodowych. "Chronią nasze dziedzictwo"

Największy polski park narodowy ma prawie 60 tys. hektarów i jest to unikatowe miejsce na skalę Europy. Mowa o Biebrzańskim Parku Narodowym, położonym w północnej części woj. podlaskiego. W Polskim Radiu 24 o swojej podróży po polskich parkach narodowych opowiedział Krystian Tyrański, pomysłodawca Dzikiej Odysei.
Zobacz więcej na temat:  Marta Hoppe Krystian Tyrański parki narodowe przyroda ochrona środowiska Polskie Radio 24

Teatr i ekologia. "Bez nowych narracji ta rewolucja się nie wydarzy"

- Teatr ma ogromna władzę, miejsce, aby opowiedzieć nową narrację, że jesteśmy w tym wszyscy. Teatr jest wspólnotą, która może opowiadać o wspólnotowych rzeczach. Bez nowych narracji ta rewolucja się nie wydarzy - mówiła w Polskim Radiu 24 edukatorka przyrodnicza Monika Rejtner. Gościem była też perfomerka Anna Ługowska. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 ochrona środowiska Katarzyna Dydo ekologia

Festiwal muzyczny przyjazny dla środowiska? Daria Kubasiewicz o filozofii less waste

- Mamy pełną świadomość tego, że to, co możemy zrobić, gromadząc bardzo dużo ludzi, organizując dwudniową imprezę, to wpłynąć na to w pewien sposób i pewne rzeczy ograniczać, nie dokładać swojej cegiełki. Mam nadzieję, że jest to festiwal, za którym idzie coś więcej - mówiła w Polskim Radiu 24 Daria Kubasiewicz o organizacji festiwalu WROsound.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 ochrona środowiska Katarzyna Dydo ekologia