Polskie Radio
Section05

konflikty międzynarodowe

Andrzej Gawron: UE i NATO powinny wesprzeć Ukrainę finansowo i militarnie

- Akcje podświetlania budynków są istotne, ale najważniejsze jest wsparcie finansowe oraz w uzbrojeniu, żeby Ukraina mogła się bronić. Przewaga militarna Rosji jest bardzo duża i cała Unia Europejska oraz NATO powinny wesprzeć Kijów - ocenił na antenie Polskiego Radia 24 poseł PiS Andrzej Gawron. Gościem audycji był także były wiceminister obrony narodowej Czesław Mroczek z PO.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 ŚWIAT serwis wschodni wojna 2022 Rosja Ukraina agresja Europa Władimir Putin Czesław Mroczek NATO Unia Europejska pomoc

Gen. Komornicki: Rosja stanie na całej długości granic RP, jeśli Ukraina upadnie

- Władimir Putin ma w głowie odtworzenie imperialnej Rosji z Białorusią, Ukrainą i państwami bałtyckimi, aż po granicę z Niemcami. Jeśli Ukraina upadnie, to pewnie wybuchnie wojna domowa, a Rosja stanie u granic RP na całej długości - przestrzegał w w Polskim Radiu 24 gen. Leon Komornicki, były wiceszef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT NATO Rosja Ukraina Władimir Putin Europa serwis wschodni wojna 2022

Dr Jacek Raubo: wojna na Ukrainie to konflikt, który na długo zmieni nasze życie

- Chyba emocjonalnie jeszcze część elit politycznych na Zachodzie nie przywykła do tego, że wojna na Ukrainie to nie jest kolejna sytuacja kryzysowa, tylko konflikt, który wpłynie na nasze życie oraz na nasze bezpieczeństwo w wymiarze długookresowym - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 politolog dr Jacek Raubo.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 ŚWIAT Europa Rosja Ukraina wojna 2022 serwis wschodni infografika

Jan Parys: Władimir Putin jest przekonany, że cały świat zagraża Rosji

- Nie wiadomo, co przyjdzie do głowy Władimirowi Putinowi. Jak widzieliśmy z jego wystąpienia, on żyje w świecie urojonym i podejmuje decyzje na podstawie zupełnie fałszywej definicji sytuacji. Jest przekonany, że cały świat zagraża Rosji - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 były minister obrony narodowej Jan Parys.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 ŚWIAT wojna 2022 serwis wschodni Rosja Ukraina Jan Parys agresja wojsko NATO Władimir Putin

Agresja Rosji na Ukrainę. Mularczyk: Polska musi zmienić swoją perspektywę

- Potwierdziły się informacje przekazywane przez prezydenta Stanów Zjednoczonych, który ujawniał dane wywiadowcze - Rosja szykowała się do agresji na Ukrainę na pełną skalę - mówił w Programie 1 Polskiego Radia poseł Arkadiusz Mularczyk. Dodał, że należy wzmocnić wschodnią flankę NATO, a reakcja naszego regionu i naszego kraju musi być bardzo zdecydowana. - Społeczeństwo musi wiedzieć, jak radzić sobie w razie kryzysu - podkreślił.
Zobacz więcej na temat:  wojna 2022 Ukraina Rosja NATO wojsko bezpieczeństwo Krzysztof Świątek ŚWIAT Europa Jedynka Ukraina