Polskie Radio
Section05
Paweł Sałek

PR24 "Naganne i niebezpieczne". Paweł Sałek krytykuje ataki na media publiczne

- Polska jest wolnym krajem, każdy ma prawo wypowiedzi, ale osoby wykonujące zawód zaufania publicznego, jak dziennikarze, powinni mieć swobodę kształtowania swojej pracy i wypowiedzi, oczywiście, w granicach prawa - powiedział w Polskim Radiu 24 doradca prezydenta Paweł Sałek, komentując oświadczenie Rady Mediów Narodowych.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA media media publiczne Rada Mediów Narodowych społeczeństwo Paweł Sałek

PR24 Tusk apeluje o jedną listę opozycji. Bernacki: widzi, że dorobek PO ulega skurczeniu

- Donald Tusk prze do zjednoczenia opozycji, bo widzi, że na obecnej scenie politycznej bardzo silną pozycję zaczynają odgrywać inne partie, a dorobek PO ulega skurczeniu, stąd szamocze się, z jednej strony oferując programy ultraliberalne, a z drugiej ultrasocjalne - powiedział w Polskim Radiu 24 poseł PiS Włodzimierz Bernacki. Polską scenę polityczną komentowali też Marcin Kulasek z Lewicy, Krzysztof Paszyk z PSL i Paweł Sałek z KPRP.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Małgorzata Raczyńska-Weinsberg Krzysztof Paszyk Paweł Sałek polityka opozycja wybory w Polsce Platforma Obywatelska Donald Tusk

Paweł Sałek: mamy do czynienia z atakiem na Lasy Państwowe

- To jest wielkie pytanie do klasy politycznej, w jaki sposób jedna trzecia kraju - przebogaty ekosystem, jakim są Lasy Państwowe, rdzeń ochrony przyrody, gdzie odbywa się ona w podstawowy sposób - będzie w przyszłości funkcjonować, to jest bardzo poważne wyzwanie - mówił w Polskim Radiu 24 Paweł Sałek, specjalista ds. ochrony środowiska i energetyki, doradca prezydenta RP.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Lasy Państwowe Komisja Europejska Trybunał Sprawiedliwości UE Unia Europejska Paweł Zieliński Paweł Sałek

Paweł Sałek: Joe Biden podkreśli w Warszawie kwestie bezpieczeństwa Ukrainy, Polski, i NATO

- Dyskusja o stałych bazach wojsk USA w Polsce się toczy i miejmy nadzieję, że kiedyś będzie mogła się zmaterializować i taka struktura będzie mogła w Polsce funkcjonować - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia doradca prezydenta Paweł Sałek, pytany, czy Joe Biden ogłosi powołanie stałych baz wojsk USA w Polsce podczas swojej wizyty w Warszawie. - Na pewno Joe Biden podkreśli kwestie bezpieczeństwa ukraińskiego, a także bezpieczeństwa Polski i NATO - dodał, odnosząc się do przemówienia prezydenta USA.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Paweł Sałek Joe Biden w Polsce USA Joe Biden relacje polsko-amerykańskie

Paweł Sałek o wizycie Joe Bidena w Polsce: wzmocnienie obronności i pozycji naszego kraju na arenie międzynarodowej

- Stosunki pomiędzy prezydentami Andrzejem Dudą i Joe Bidenem, jak również administracją polską i amerykańską, są bardzo dobre, aktywne, tak jak wymagają tego okoliczności. Dobrze, że tak jest, bo nam tego bezpieczeństwa potrzeba, jesteśmy krajem wiodącym w układzie Europy Środkowo-Wschodniej, który decyduje o wielu kwestiach dotyczących bezpieczeństwa i gospodarki - mówił w Polskim Radiu 24 Paweł Sałek (Kancelaria Prezydenta).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Dorota Kania Paweł Sałek Joe Biden USA Andrzej Duda POLSKA polityka

Prezydent Biden z wizytą w Polsce. Paweł Sałek: relacje polsko-amerykańskie najlepsze w historii

- Wiodącym tematem w zakresie ew. wizyty prezydenta Joe Bidena w Polsce jest przede wszystkim kwestia ukraińska - pomocy dla Ukrainy, wobec tragedii, która dzieje się u naszych wschodnich sąsiadów - mówił w Polskim Radiu 24 Paweł Sałek (Kancelaria Prezydenta RP).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Ukraina Dorota Kania wojna na Ukrainie wojna 2022 wojna 2023 Paweł Sałek Joe Biden USA Andrzej Duda

Politycy podsumowali 2022 rok. Jarosław Sellin: Polska i Polacy zdali egzamin

Gośćmi "Śniadania w Trójce" byli: Marcin Kierwiński (sekretarz generalny Koalicji Obywatelskiej), Paweł Sałek (doradca prezydenta RP), Marek Sawicki (Koalicja Polska, były minister rolnictwa), Jarosław Sellin (PiS, wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego). Politycy ocenili mijający rok.
Zobacz więcej na temat:  wojna na Ukrainie bezpieczeństwo POLSKA polityka Trójka Paweł Sałek Marek Sawicki Jarosław Sellin Marcin Kierwiński

ZOBACZ WIDEO Nowelizacja ustawy o Sądzie Najwyższym a KPO. Fogiel: wszystkim zależy, by ten chocholi taniec się uspokoił

- Ta kwestia jest upolityczniana, a naszym celem jest to, by Polska otrzymała pieniądze - skomentował w Programie 3 Polskiego Radia Radosław Fogiel (PiS). Gośćmi "Śniadania w Trójce" byli także: Robert Kropiwnicki (KO), Paweł Sałek (Kancelaria Prezydenta) oraz Marek Sawicki (Koalicja Polska).
Zobacz więcej na temat:  Beata Michniewicz POLSKA sądownictwo Sąd Najwyższy Radosław Fogiel Andrzej Duda Marek Sawicki Paweł Sałek Krajowy Plan Odbudowy

Paweł Sałek: UE chce na siłę odejść od węgla, nie ma na salonach europejskich wrażliwości na naszą sytuację

- Mamy wojnę, także energetyczną, uczestniczymy w niej i ponosimy z tego tytułu koszty. Nie ma na salonach europejskich wrażliwości na naszą sytuację. Tylko utrzymanie i zachowanie własnych zasobów surowcowych da szansę na przetrwanie i funkcjonowanie gospodarki w normalnych warunkach - mówił w Polskim Radiu 24 Paweł Sałek, doradca prezydenta RP.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Unia Europejska Dorota Kania Paweł Sałek klimat Polska w Unii Europejskiej POLSKA węgiel polityka

Sytuacja energetyczna. Prezydencki doradca: kluczowe jest zapewnienie godziwych cen

- W Polsce zużywamy coraz więcej energii elektrycznej. Jest to bardzo mocno powiązane również ze wzrostem gospodarczym. Nasza gospodarka cały czas się rozwija. Aby mogła się rozwijać, żeby biznes mógł działać, podstawową rzeczą jest zabezpieczenie energii elektrycznej po godziwych cenach - podkreślił w Polskim Radiu 24 Paweł Sałek, doradca prezydenta Andrzeja Dudy. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Paweł Sałek energetyka energia elektryczna

Tragedia w Przewodowie. Sałek: ceremonia pochówku będzie prywatna, ale będzie miała walor uroczystości państwowych

- Ceremonia pochówku osób, które zginęły będzie prywatna, ale będzie miała walor uroczystości państwowych, na co rodziny się zgodziły. Pan prezydent apeluje tutaj o rozwagę i o to, aby uszanować prywatność, a jednocześnie czekać na wyniki śledztwa - podkreślił w Polskim Radiu 24 doradca Andrzeja Dudy Paweł Sałek. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 wojna 2022 wojna na Ukrainie Paweł Sałek Andrzej Duda wybuch w Przewodowie

Będą pieniądze z UE na polski atom? Doradca prezydenta RP wyjaśnia

Paweł Sałek (doradca prezydenta RP) odniósł się w Polskim Radiu 24 do wiadomości o tym, że Parlament Europejski przyjął poprawkę zgłoszoną przez francuskiego eurodeputowanego François-Xaviera Bellamy'ego, która zakłada wykorzystanie funduszy programu RePowerEU także na energetykę jądrową. Jak to wpłynie na plany Polski dotyczące rozwoju polityki energetycznej?  
Zobacz więcej na temat:  Rosja Europa Polskie Radio 24 Paweł Sałek energetyka atom elektrownia atomowa POLSKA polityka

Wyzwolenie Chersonia. Marek Suski: to ogromny sukces Ukrainy, być może punkt zwrotny

- Być może jest to punkt zwrotny. Na pewno jest to ogromny sukces Ukrainy. Trzymamy za nią kciuki - mówił w Polskim Radiu 24 Marek Suski (PiS). Gośćmi "Sztuki słuchania" byli także: Paweł Sałek (Kancelaria Prezydenta RP), Maciej Gdula (Lewica) oraz Michał Gramatyka (Polska 2050).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka dyplomacja Ukraina wojna 2022 Małgorzata Raczyńska-Weinsberg Maciej Gdula Paweł Sałek Marek Suski Michał Gramatyka Chersoń Rosja Wołodymyr Zełenski

PR24 Sikorski atakuje prezydenta Dudę. Sałek: rozmowa z przywódcą Iranu była na prośbę Zełenskiego

Rozmowa prezydentów Polski i Iranu, ze względu na podejrzenie wykorzystywania dronów irańskich w wojnie na Ukrainie, była realizowana na prośbę pana prezydenta Wołodymyra Zełenskiego - mówił w Polskim Radiu 24 Paweł Sałek z Kancelarii Prezydenta. Odniósł się w ten sposób do ataku Radosława Sikorskiego na Andrzeja Dudę po jego rozmowie z Ebrahimem Raisim. Gośćmi "Sztuki słuchania" byli także Maciej Gdula z Nowej Lewicy, Paweł Kowal z Koalicji Obywatelskiej i wiceminister edukacji Tomasz Rzymkowski.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Radosław Sikorski dyplomacja Andrzej Duda Iran Ukraina wojna 2022 Małgorzata Raczyńska-Weinsberg Tomasz Rzymkowski Maciej Gdula Paweł Kowal Paweł Sałek