Polskie Radio
Section05
łączność bezprzewodowa

"Musi wybrać czy stoi po stronie Kijowa, czy Moskwy". Podolak o utrudnianiu Ukrainie przez SpaceX sterowania dronami

Mychajło Podolak, doradca prezydenta Ukrainy powiedział, że "mija rok ukraińskiego oporu; firmy, w tym SpaceX, muszą wybrać, czy stoją po stronie Kijowa, czy Moskwy". Wcześniej prezes SpaceX Gwynne Shotwell powiadomiła, że firma ograniczyła ukraińskiej armii możliwość korzystania z sieci Starlink do sterowania dronami.
Zobacz więcej na temat:  wojna 2023 wojna na Ukrainie Starlink SpaceX łączność bezprzewodowa bezpieczeństwo ŚWIAT Europa

Inwestycje związane z łącznością mobilną bez decyzji środowiskowych. Rząd chce ułatwić budowę sieci 5G

Instalacje radiokomunikacyjne, radionawigacyjne i radiolokacyjne, mające na celu rozwój sieci mobilnej w Polsce, m.in. 5G, będą wyłączone z konieczności uzyskania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach - przewiduje projekt rozporządzenia.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA łączność bezprzewodowa sieci mobilne sieć 5G internet mobilny prawo rozporządzenie telekomunikacja infrastruktura

Krótkofalarstwo we współczesnym świecie

Kiedyś krótkofalarstwo było oknem na świat. Jego główną zaletą było to, że można się było kontaktować ze światem, poznawać go. O krótkofalarstwie w dobie internetu mówili w audycji Społeczeństwo Obywatelskie Reaktywacja Paweł Włodarczyk, pomysłodawca, twórca i wykładowca zespołu Radio Reaktywacja, a także najmłodsi członkowie społeczeństwa krótkofalowców – Grześ Zapała i Antek Włodarczak.
Zobacz więcej na temat:  radio hobby łączność bezprzewodowa