X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
mali

"Mała ojczyzna - blisko granicy"

Bartoszyce - małe senne miasteczko blisko rosyjskiej granicy nagle znalazło się na pierwszych stronach gazet. W połowie sierpnia doszło tam do szokujących wyjątkową brutalnością starć między policją a rolnikami i mieszkańcami miasta. Autorzy reportażu byli w Bartoszycach jeszcze przed tymi wydarzeniami, ale opis rzeczywistości małego miasteczka zawarty w audycji daje możliwość szukania odpowiedzi na pytanie - dlaczego właśnie tam znalazła ujście nagromadzona agresja?
Zobacz więcej na temat:  mali

"Zegar musi mieć duszę" i "Geniusz miejsca"

W dzisiejszej zagonionej rzeczywistości, którą rządzi pieniądz i komercja istnieją jeszcze ludzie, którzy chcą ocalić wartości dawnego świata i przekazać je innym. Bohaterem audycji "Zegar musi mieć duszę" jest warszawski zegarmistrz, pan Roman Olędzki, który praktykę rozpoczął przed wojną u swojego wuja. Rodzinną tradycję kontynuuje jego młodszy syn. Wielką pasją pana Romana jest kolekcjonowanie i naprawa zegarów antycznych. Mała pracownia przy warszawskim Placu Zbawiciela zawsze rozbrzmiewa dźwiękami dziesiątków czasomierzy, cudem nieraz uratowanych od zniszczenia. "Geniusz miejsca" to opowieść o rodzinie państwa Chudych. Tomasz- syn poety Tadeusza- odziedziczył po dziadku warszawski fotoplastikon, miejsce, jakiego próżno szukać w całej Europie. Każdy, kto przekroczy próg kamienicy przy Alejach Jerozolimskich 51 przenosi się w świat z początków naszego stulecia
Zobacz więcej na temat:  Europa mali pieniądze

"Ścigając nieuchwytne"

Elżbieta Dziuk i Krzysztof Renik od wielu lat jeżdżą do Indii aby dokumentować tańce rytualne i widowiska obrzędowe. W audycji Krzysztofa Wyrzykowskiego opowiadać będą m.in. o niezwykłych misteriach odbywających się w klasztorach buddyjskich Małego Tybetu. "Zawsze fascynowały mnie zakony kontemplacyjne i klasztory, w których poprzez medytację i pracę nad sobą osiąga się wyższy stopień rozwoju duchowego..." mówi Krzysztof Renik. "Czasami wydawało mi się, że to co oglądam to niezwykły, kolorowy sen..." dodaje pani Elżbieta Dziuk, która w czasie wypraw do Indii sporządzała dokumentację fotograficzną.
Zobacz więcej na temat:  india Krzysztof Renik Krzysztof Wyrzykowski mali Tybet