Polskie Radio
Section05
media

"Amerykanie są przywiązani do wolności biznesowej". Maliszewski o ustawie medialnej

- Ta ustawa narzuca pewne ograniczenia dla podmiotów, firm amerykańskich w zakresie wolności gospodarczej w Polsce. Amerykanie mają duże przywiązanie do wolności biznesowej i nie zaakceptują takich rozwiązań - mówił w Polskim Radiu 24 Mirosław Maliszewski (PSL). Gościem audycji był również Jerzy Małecki (PiS). 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 ustawa medialna polityka polityka zagraniczna USA media TVN wolność słowa Eliza Olczyk Polityka zagraniczna Polski relacje polsko-amerykańskie prawo nowelizacja ustawy o radiofonii i telewizji

"Ma się wrażenie, że największa potęga świata podporządkuje się wymaganiom talibów". Media o działaniach Bidena i G7

"Prezydent USA Joe Biden nie uległ prośbom sojuszników i podtrzymał decyzję o wycofaniu sił z Afganistanu do końca sierpnia. G7 nie zatrzymało ucieczki Ameryki" - to komentarze włoskiej prasy po wirtualnych pilnych obradach przywódców "siódemki". Natomiast francuskie media oceniają postulaty jako "patetyczne w swej ślepocie i bezsile".
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT prasa Włochy Afganistan polityka pomoc media Unia Europejska Joe Biden talibowie Bliski Wschód

10 lat "Gazety Polskiej Codziennie". "Pierwsza, która odbudowywała polską świadomość narodową"

"Gazeta Polska Codziennie" świętowała swoje dziesięciolecie. Podczas jubileuszowej Gali wręczono Nagrodę Wolności Słowa, którą otrzymały kluby "Gazety Polskiej" oraz PKN Orlen. Wyróżnienia trafiły do tych, którzy przez minione 10 lat stali po stronie wolności słowa i niezależności dziennikarskiej.
Zobacz więcej na temat:  Gazeta Polska Gazeta Polska Codziennie PKN Orlen media dziennikarstwo Tomasz Sakiewicz Katarzyna Gójska Antoni Macierewicz

"Wojna hybrydowa, która rozgrywa się z pomocą mediów". Dr Karp o sytuacji na białoruskim pograniczu

- Jest takie powiedzenie, że pierwszą ofiarą na wojnie jest prawda - powiedziała w Polskim Radiu 24 dr Hana Karp, medioznawca z UKSW i WSKSiM w Toruniu, pytana o przekazy medialne z granicy polsko-białoruskiej. - Chodzi także o uderzenie w armię, w Wojsko Polskie, w Straż Graniczną, a więc w te podmioty, które stoją na straży bezpieczeństwa obywateli i polskich granic - wyjaśniła. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Piotr Wąż media Białoruś imigranci w Europie

Chińskie media: w przypadku ataku na Tajwan, armia wykorzysta cywilne promy

Podczas niedawnych manewrów wojskowych w Cieśninie Tajwańskiej chińska armia wykorzystywała między innymi cywilne promy. Hongkoński dziennik "South China Morning Post" cytuje wypowiedź jednego z chińskich ekspertów, według którego zostaną one wykorzystane w przypadku ataku chińskiej armii na Tajwan. W ostatnich tygodniach chińskie media zaostrzyły retorykę dotyczącą wyspy, uznawanej przez rząd w Pekinie za jej własne terytorium.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Tajwan Chiny Pekin Tomasz Sajewicz tajpej wojsko statek media

"Dla Polski Ukraina ma swoje miejsce w UE". Prezydenci Duda i Zełenski w "Le Figaro"

We francuskim dzienniku "Le Figaro" ukazał się dziś artykuł prezydentów Polski i Ukrainy, Andrzeja Dudy i Wołodymyra Zełenskiego. Napisano w nim, że Polska nie uznaje nielegalnej aneksji Krymu przez Rosję. Prezydenci Polski i Ukrainy wyrazili też sprzeciw wobec budowy gazociągu Nord Stream 2.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT POLSKA Ukraina Francja media Polityka zagraniczna Polski Unia Europejska niepodległość

"Wyrażamy ubolewanie, że zabrakło stanowczej reakcji ze strony prowadzącego". Oświadczenie TVN24 ws. słów Frasyniuka

W związku z inwektywami pod adresem żołnierzy wypowiedzianymi przez Władysława Frasyniuka na żywo w TVN24 wyrażamy ubolewanie, że zabrakło stanowczej, krytycznej wobec używanych zwrotów, reakcji ze strony prowadzącego program - napisała w mediach społecznościowych redakcja TVN24.
Zobacz więcej na temat:  Władysław Frasyniuk media TVN Wojsko Polskie POLSKA służby i bezpieczeństwo

Reporterzy bez Granic chcą, by USA przygotowały plan ewakuacji afgańskich dziennikarzy

Organizacja Reporterzy bez Granic (RSF) wezwała prezydenta USA Joe Bidena do przygotowania planu ewakuacji z Kabulu afgańskich dziennikarzy. Zdaniem organizacji, Stany Zjednoczone wydają się zaniepokojone jedynie ewakuacją własnych obywateli i współpracowników i skupiają się na operacji wojskowej na kabulskim lotnisku.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT dziennikarstwo Afganistan Kabul talibowie Bliski Wschód media prasa telewizja pomoc

Zwolniony pracownik Polsatu: politycy opozycji podburzali i nakręcali atmosferę

Mateusz Groc, były już współpracownik Polsatu, przyznał w rozmowie z Onetem, że wypowiedział "kilka gorzkich słów" pod adresem Dobromira Sośnierza podczas środowych wydarzeń pod Sejmem. - Żadnego ze swoich słów nie żałuję - stwierdził. - Politycy opozycji przychodzili do nas i nakręcali atmosferę. Brali mikrofony, wykrzykiwali hasła - mówił również.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka media

"Nigdy nie pogodzę się z oskarżeniami o korupcję". Kukiz wysłał do Onetu pismo przedprocesowe

Lider Kukiz'15 Paweł Kukiz poinformował, że wysyła pismo przedprocesowe do redakcji Onetu, w którym domaga się zaniechania naruszania jego dobrego imienia. "Można mnie oskarżać o wiele rzeczy, ale nigdy nie pogodzę się z oskarżaniem mnie o korupcję, z którą przyszedłem walczyć" - podkreśla Kukiz.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA ustawa medialna polityka Paweł Kukiz Kukiz'15 Sejm media onet