Polskie Radio
Section05
media

"Udowodniło, że spełnia oczekiwania słuchaczy". Agnieszka Kamińska o Polskim Radiu Kierowców

Polskie Radio Kierowców to nowatorski i jedyny w Polsce całodobowy program radiowy, który powstał w odpowiedzi na zainteresowanie słuchaczy tematyką motoryzacyjną i bezpieczeństwem na drogach. Antena w tym roku obchodzi swoje pierwsze urodziny. - Wcześniej takiego radia nie było - mówi o stacji prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio Kierowców samochód Agnieszka Kamińska media społeczeństwo Radio kierowców

Agnieszka Kamińska o Polskim Radiu Kierowców

Polskie Radio Kierowców to nowatorski i jedyny w Polsce całodobowy program radiowy, który powstał w odpowiedzi na zainteresowanie słuchaczy tematyką motoryzacyjną i bezpieczeństwem na drogach. Antena w tym roku obchodzi swoje pierwsze urodziny. - Wcześniej nie było takiego radia  - mówi o antenie prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio Kierowców Agnieszka Kamińska media Radio kierowców W POLSKIM RADIU

"Polskie Radio Kierowców porusza bardzo ważne tematy"

- Ważny element poprawy bezpieczeństwa na drogach - tak o Polskim Radiu Kierowców mówi Rzecznik Prasowy Komendanta Głównego Policji inspektor Mariusz Ciarka. Stacja, która w tym roku świętuje swoje pierwsze urodziny, jest doceniana zarówno przez użytkowników jezdni, jak i przez funkcjonariuszy, którzy dbają o porządek ruchu drogowego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio Kierowców samochód media społeczeństwo policja polska policja

Publicysta "Die Welt" przyznaje rację krytykom Nord Stream 2. "Rosja stosuje szantaż, przed którym ostrzegali"

"Moskwa coraz wyraźniej daje do zrozumienia, że może rozwiązać problemy Europy z gazem, jeśli Bruksela zmieni swoją politykę wobec Rosji. Jest to rodzaj szantażu, przed którym ostrzegali krytycy gazociągu Nord Stream 2" - pisze komentator dziennika "Die Welt".
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Niemcy Rosja Nord Stream 2 energetyka Unia Europejska media Gazprom GOSPODARKA

"Był członkiem SokuzBuraka, a teraz chce walczyć z mową nienawiści". Internauci zarzucają hipokryzję posłowi PO

- Na początku, jeżeli chcemy walczyć z mową nienawiści, to walczmy z tymi, którzy w polskim życiu publicznym tę mowę nienawiści wprowadzają – grzmiał w Radiu Zet Marcin Kierwiński. Słowa polityka spotkały się z reakcją internautów, którzy zarzucili posłowi PO hipokryzję, gdyż sam był członkiem grupy SokuzBuraka.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka media Platforma Obywatelska Marcin Kierwiński SokzBuraka

"Próba nieadekwatna do rozmiarów rynku". Jolanta Hajdasz o badaniach słuchalności

- Przeprowadzanych jest 7 tys. telefonów w miesiącu. Na takiej próbie oparte jest badanie słuchalności. Biorąc pod uwagę to, że w Polsce nadaje legalnie blisko 300 rozgłośni radiowych, te liczby mówią same za siebie. Jak bardzo nieadekwatna do liczby programów radiowych jest ta próba - mówiła w Polskim Radiu 24 dr Jolanta Hajdasz, dyrektor Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 media dziennikarze Jolanta Hajdasz radio społeczeństwo

Niemieckie media popierają wyrok polskiego TK: przypomina o celach, które przyświecały założycielom UE

Konserwatywne media w Niemczech odniosły się z entuzjazmem do wyroku polskiego Trybunału Konstytucyjnego w sprawie prymatu prawa europejskiego. - Mimo rozpaczliwej sytuacji w Unii decyzja polskich sędziów daje nadzieję na lepsze czasy - twierdzi publicysta Roland Tichy. Tymczasem szef niemieckiego MSZ Heiko Maas wzywa Polskę do "przestrzegania zasad Unii Europejskiej".
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Niemcy Trybunał Konstytucyjny prasa media dziennikarstwo

Cykl publikacji "Opowiadamy Polskę światu". Premier Mateusz Morawiecki w "L'Opinion" o rozwoju naszej gospodarki

Francuski dziennik "L'Opinion" opublikował serię artykułów dotyczących rozwoju polskiej gospodarki. Autorami tekstów są miedzy innymi premier Mateusz Morawiecki, prezes zarządu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie Marek Dietl oraz ambasador Polski przy OECD Aleksander Surdej.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA premier Mateusz Morawiecki gpw OECD Francja media ŚWIAT Europa

"Uprzywilejowuje największe stacje komercyjne". Dr Jolanta Hajdasz o badaniu rynku Radio Track

- Nawet pobieżna analiza rynku radiowego w Polsce pokazuje, że to badanie uprzywilejowuje jedynie największe stacje komercyjne i skonstruowane jest w taki sposób, by wzmacniać ich pozycję – powiedziała w rozmowie z polskatimes.pl dr Jolanta Hajdasz. Dyrektor Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP pytana była o badanie Radio Track dotyczące słuchalności stacji radiowych w Polsce.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA media radio badanie