Polskie Radio
Section05
media

Lichocka o pozwie RASP przeciwko Pereirze: zagraża wolności słowa, ma dać efekt zastraszający

- Tego typu pozwy mają dać efekt paraliżujący, mrożący, by na temat tego niemiecko-szwajcarskiego wydawnictwa żaden z dziennikarzy nie miał odwagi się wypowiadać - powiedziała w Polskim Radiu 24 Joanna Lichocka, członek Rady Mediów Narodowych. - Zwrócę się o zwołanie specjalnej komisji poświęconej pozwom wobec dziennikarzy - dodała poseł Prawa i Sprawiedliwości.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Dorota Kania Joanna Lichocka Prawo i Sprawiedliwość media Samuel Pereira TVP Polskie Radio media publiczne

Dulkiewicz porównała Polskę do III Rzeszy. Płażyński: takie słowa nigdy nie miały prawa paść

- Jak można porównywać dzisiejszą Polskę do czasów III Rzeszy, kiedy miliony Polaków ginęły za to, żebyśmy mogli żyć w wolnej, demokratycznej Polsce - mówił w Gdańsku poseł PiS Kacper Płażyński. Takie słowa nigdy nie powinny paść - dodał, odnosząc się do wypowiedzi prezydent Gdańska.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Kacper Płażyński Aleksandra Dulkiewicz Gdańsk PRL media

"Komuś zależy na tym, by ukazać Polskę w złym świetle". Julia Przyłębska dla "Die Welt"

- Wymiar sprawiedliwości jest całkowicie niezależny od władzy wykonawczej w Polsce, co więcej, powoływanie sędziów jest bardziej odpolitycznione niż w innych krajach europejskich - podkreśla prezes Trybunału Konstytucyjnego Julia Przyłębska w rozmowie z niemieckim dziennikiem "Die Welt".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Julia Przyłębska Trybunał Konstytucyjny prawo sądownictwo media

"Zobaczyć osobę". Marcin Nowak o podkastach "Słuchając drogi" realizowanych przez Centrum Myśli JPII

- Dla mnie to jest ciekawe doświadczenie, bo staram się tak rozmawiać z moimi gośćmi, żeby - oprócz spotkania z wiedzą, ich doświadczeniem i kompetencjami - można było też zobaczyć osobę - mówił w Polskim Radiu 24 Marcin Nowak z Centrum Myśli Jana Pawła II komentując rozpoczęty niedawno projekt podkastów "Słuchając Drogi".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 media Jan Paweł II radio internetowe

NASZ WYWIAD Rzecznik Episkopatu: musimy wspólnie szukać prawdy i dobra

- Rolą rzecznika i moim zadaniem jest, by o trudnych rzeczach mówić w taki sposób, żeby było to zrozumiałe dla przeciętnego człowieka, nawet jeśli nie do końca jest on blisko Kościoła - mówi o komunikacji w Kościele i społeczeństwie w rozmowie z portalem Polskieradio24.pl nowy rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. dr Leszek Gęsiak SJ.
Zobacz więcej na temat:  Kościół aktualności katolickie wiara media komunikacja Przemysław Goławski POLSKA