Polskie Radio
Section05
metro

Święto Zmarłych w Warszawie: 22 cmentarne linie autobusowe i 3 linie tramwajowe

- We wtorek 1 listopada wyjadą dodatkowe 22 cmentarne linie autobusowe i 3 linie tramwajowe. Będą również wzmocnione linie regularne pozwalające na bezpieczne przemieszczanie się między cmentarzami - powiedziała dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego Katarzyna Strzegowska.
Zobacz więcej na temat:  komunikacja miejska Warszawa autobus tramwaj POLSKA regiony mazowieckie Wszystkich Świętych korki kierowca kierowcy samochody samochód

Trzaskowski chciał otwarcia stacji metra z pompą. Zaprosił gości na... "plac budowy"

W obecności mediów i wielu gości, między innymi unijnej komisarz ds. polityki regionalnej, odbyło się otwarcie stacji metra na stołecznym Bemowie. Zaproszone na uroczystość osoby dowiedziały się na miejscu, że wciąż nie są spełnione wszystkie formalności, aby stacja mogła działać. Prezydent Warszawy w ostatniej chwili uniknął kompromitacji.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Warszawa Rafał Trzaskowski regiony mazowieckie

39 lat temu ruszyła budowa warszawskiego metra. Historia stołecznej kolejki miejskiej

Dokładnie 39 lat temu, 15 kwietnia 1983 roku wbito w ziemię pierwszy pal stalowy na budowie tunelu w warszawskiej dzielnicy Ursynów. Tę datę wielu varsavianistów uważa za moment rozpoczęcia budowy metra. Jak prezentuje się przeszłość i przyszłość warszawskiej (i jak na razie jedynej w Polsce) miejskiej kolejki podziemnej?
Zobacz więcej na temat:  Trójka Łukasz Sobolewski Michał Fedusio Warszawa komunikacja miejska

Protest warszawskich kierowców autobusów już jutro!

Sześć związków zawodowych, które są w sporze zbiorowym z MZA zapowiada na środę 24 listopada akcję protestacyjną. Chcą masowo oddawać krew, za co przysługują im wolne dni od pracy. MZA obiecuje, że nie będzie żadnych utrudnień i obsada linii autobusowych jest zapewniona.
Zobacz więcej na temat:  samochody komunikacja miejska autobus Polskie Radio Polskie Radio Kierowców Radio kierowców komunikacja miasto Warszawa samochód tramwaj społeczeństwo protest protesty w Warszawie

Warszawa: Zmiany w komunikacji na Święto Niepodległości i długi weekend

Od jutra do niedzieli pasażerów czekają zmiany w komunikacji miejskiej. Urzędnicy Zarządu Transportu Miejskiego poinformowali o wprowadzonych na najbliższe dni zmianach w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.
Zobacz więcej na temat:  samochody komunikacja miejska autobus Polskie Radio Polskie Radio Kierowców Radio kierowców komunikacja miasto Warszawa samochód 11 listopada Święto Niepodległości tramwaj społeczeństwo

Warszawa: Prawie 2 tysiące autobusów i tramwajów na Wszystkich Świętych

Ponad 1500 autobusów i 300 tramwajów będzie woziło pasażerów na cmentarze w Warszawie w dniu Wszystkich Świętych. Stołeczny Zarząd Transportu Miejskiego przedstawił szczegóły organizacji ruchu wokół nekropolii 1 listopada i w weekend poprzedzający święto.
Zobacz więcej na temat:  komunikacja miejska Warszawa autobus tramwaj POLSKA regiony mazowieckie Wszystkich Świętych korki kierowca kierowcy samochody samochód