Polskie Radio
Section05

Niemcy

Eksperci o światowych powiązaniach naszej gospodarki i propozycjach ws. emerytur

26 i 27 września odbywa się w Siedlcach piąta edycja Ogólnopolskiego Szczytu Gospodarczego, którego temat przewodni to "Państwo - Gospodarka - Bezpieczeństwo: Filary polskiej gospodarki przyszłości". O tym, na ile ryzyka takie jak Brexit, spowolnienie w gospodarce światowej, czy wojny celne będą miały realny wpływ na naszą gospodarkę, rozmawiali goście Rządów Pieniądza: Andrzej Kensbok (KGHM Polska Miedź) i dr Marian Szołucha (Akademia Vistula).
Zobacz więcej na temat:  handel GOSPODARKA emerytura

A. Mularczyk ws. reparacji: nasze działania doprowadzą do zadośćuczynienia

- Postawa państwa niemieckiego się zmienia. Prezydent Niemiec mówi, że "staje boso przed Polakami". Nie słyszymy już o polskich obozach śmierci, na świecie mówi się o skali zbrodni niemieckich w Polsce, o tym, jak wielkie to były straty - mówił w Polskim Radiu 24 Arkadiusz Mularczyk (Prawo i Sprawiedliwość).
Zobacz więcej na temat:  II wojna światowa Arkadiusz Mularczyk Prawo i Sprawiedliwość reparacje wojenne POLSKA

Hubalczycy nigdy się nie poddali

We wrześniu 1939 roku "Hubal" brał udział w obronie Grodna przed Armią Czerwoną. Po kapitulacji innych oddziałów pułk, w którym służył, zdołał przedrzeć się przez linie wroga. Mimo decyzji przełożonego o rozwiązaniu oddziału major Henryk Dobrzański postanowił kontynuować marsz ku stolicy i dalszą walkę.
Zobacz więcej na temat:  Dwudziestolecie międzywojenne Grodno Henryk Dobrzański HISTORIA II Rzeczpospolita II wojna światowa POLSKA