Polskie Radio
Section05
obostrzenia

"Nie dla dyktatury". Blisko 250 tys. osób protestowało we Francji przeciwko przepustkom covidowym

Blisko 250 tysięcy osób protestowało we Francji przeciwko przepustkom covidowym. To czwarty weekend manifestacji, które odbyły się między innymi w Paryżu, Nicei i Montpelier. Ich uczestnicy wykrzykiwali hasła: "Wolność", "Nie dla dyktatury" i "Macron, nie chcemy Twojej przepustki zdrowotnej".
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Francja COVID-19 Emmanuel Macron koronawirus obostrzenia protest

Obostrzenia zależne od liczby przypadków. Minister zdrowia podał szczegóły

- Przy powyżej 1000 przypadków zakażeń COVID-19 dziennie w skali kraju zaczniemy wprowadzać obostrzenia. Na początek w regionach z najniższą liczbą szczepień - zapowiedział w środę szef MZ Adam Niedzielski. Przypomniał, że wśród takich regionów są obecnie m.in. Podlasie, Podkarpacie i Lubelszczyzna.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Koronawirus w Polsce społeczeństwo Ministerstwo Zdrowia Adam Niedzielski COVID-19 obostrzenia szczepienia

Brak obostrzeń dla firm, które mają zaszczepionych pracowników? Szef MZ wyjaśnia

- Myślimy o projekcie zakładającym, że firmy, które wykażą zaszczepionych pracowników, zwłaszcza mających kontakt z klientami, nie będą miały obostrzeń - mówi "Faktowi" szef MZ Adam Niedzielski. Dopytywany o kwestię przesunięcia niezaszczepionego pracownika na inne stanowisko ocenił, że miałoby to rację bytu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Adam Niedzielski pandemia COVID-19 koronawirus Koronawirus w Polsce sars-cov-2 obostrzenia