Polskie Radio
Section05
Justin Trudeau

"Obrali za cel wrogów Kremla". Ofiarami rosyjskich oszustów byli także premier Johnson i prezydent Macron

Ofiarami rosyjskich oszustów Władimira "Vovana" Kuzniecowa i Aleksieja "Lexusa" Stoliarowa, którzy dzwonią do znanych polityków, podszywając się pod znane światowe osobistości, byli w przeszłości między innymi były premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson, książę Harry, prezydent Francji Emmanuel Macron czy premier Kanady Justin Trudeau.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Andrzej Duda Rosja Boris Johnson Jens Stoltenberg Justin Trudeau

Konna sesja zdjęciowa z nagimi torsami? Tak przywódcy G7 kpili z Putina

Podczas spotkania przywódców państw G7 rozmawiano o rosyjskiej inwazji na Ukrainę. - Musimy pokazać, że jesteśmy twardsi od Putina - mówił brytyjski premier Boris Johnson, żartując z wizerunku macho, jaki od lat stara się kształtować prezydent Rosji. Kpiny podchwycił kanadyjski premier Justin Trudeau, który zaproponował nawet urządzenie specjalnej sesji zajęciowej. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Rosja Władimir Putin Boris Johnson Justin Trudeau

"Pomożemy w odbudowaniu waszego kraju". Morawiecki i Trudeau wyrazili wsparcie dla Ukrainy

W czwartek z wizytą w Warszawie przebywa premier Kanady Justin Trudeau. Po południu spotkał się on z premierem Mateuszem Morawieckim. Premierzy Polski i Kanady przygotowali nagranie, na którym wyrażają swoje wsparcie dla Ukrainy w walce przeciwko Rosji oraz dla jej członkostwa w Unii Europejskiej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Mateusz Morawiecki Justin Trudeau kancelaria premiera Warszawa polityka wojna na Ukrainie wojna 2022 Unia Europejska konflikty międzynarodowe

Do Polski przyjeżdżają Harris i Trudeau. Będą rozmawiać z prezydentem o współpracy obronnej i uchodźcach

Kancelaria Prezydenta informuje, że "prezydent Andrzej Duda spotka się w czwartek z wiceprezydent Stanów Zjednoczonych Kamalą Harris i premierem Kanady Justinem Trudeau". Kamala Harris przyjedzie do Polski, by rozmawiać z prezydentem o wzmocnieniu współpracy obronnej w obliczu rosyjskiej agresji na Ukrainę, natomiast z kanadyjskim premierem prezydent będzie rozmawiał o przyjęciu przez ten kraj uchodźców z Ukrainy.
Zobacz więcej na temat:  Ukraina Rosja ŚWIAT Europa Europa Wschodnia serwis wschodni wojna 2022 USA Kanada Justin Trudeau NATO

Kanada wprowadza stan wyjątkowy. Ma pomóc w opanowaniu antycovidowych demonstracji

Premier Kanady Justin Trudeau ogłosił stan wyjątkowy. Ma on doprowadzić do zakończenia masowych protestów przeciwko obostrzeniom epidemicznym. - Rząd federalny zadecydował o wprowadzeniu stanu wyjątkowego, aby umożliwić poszczególnym prowincjom zakończenie protestów i blokad - powiedział kanadyjski premier.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Ameryka Kanada Ottawa Justin Trudeau COVID-19 obostrzenia koronawirus

Protesty przeciw obostrzeniom covidowym w Kanadzie. Ze względów bezpieczeństwa premier opuścił swój dom

Premier Kanady Justin Trudeau z uwagi na sytuację związaną z protestami przeciw obostrzeniom covidowym opuścił wraz z rodziną swój dom. Ze względów bezpieczeństwa nie podano miejsca jego pobytu. Rozkład zajęć szefa rządu, zwykle zawierający listę miast, w których przebywa, mówi tylko, że znajduje się on w "regionie stołecznym".
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Ameryka Kanada Justin Trudeau COVID-19 pandemia koronawirus sars-cov-2 protest Ottawa