Polskie Radio
Section05
pomoc humanitarna

Morski korytarz humanitarny do Strefy Gazy. "To wciąż symboliczna pomoc"

Dwieście ton żywności trafiło do palestyńskich cywilów w Strefie Gazy. Ryż, mąka, puszki z cieciorką, fasolą i tuńczykiem czy suszone daktyle, które mają nie tylko dużo witamin i minerałów, ale też znaczenie symboliczne w obliczu trwającego Ramadanu. Wszystko w ramach pierwszej misji humanitarnej do Strefy Gazy realizowanej drogą morską z Cypru.
Zobacz więcej na temat:  Strefa Gazy Michał Strzałkowski pomoc humanitarna Bliski Wschód Cypr

Pomoc dla Gazy. Żołnierze USA budują pomost żywnościowy

Budowa pomostu na Morzu Śródziemnym u brzegu Strefy Gazy ma zapewnić 2 mln posiłków dziennie populacji palestyńskiej. Żywność będzie dostarczana drogą morską z Cypru. Tysiąc amerykańskich żołnierzy ma uczestniczyć w operacji, ale jedynie na morzu - poinformowało BBC.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Bliski Wschód Stany Zjednoczone USA Strefa Gazy konflikt w Strefie Gazy pomoc Palestyna Autonomia Palestyńska Morze Śródziemne BBC Cypr pomoc humanitarna

Strefa Gazy. Biden: rozpoczniemy zrzuty pomocy humanitarnej

W najbliższych dniach Stany Zjednoczone rozpoczną zrzuty pomocy humanitarnej do Strefy Gazy. Prezydent Joe Biden stwierdził, że dotychczasowa pomoc dla Palestyńczyków, którzy znaleźli się w ogniu konfliktu z Izraelem, jest niewystarczająca. O szczegółach korespondent Polskiego Radia w Waszyngtonie Marek Wałkuski.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Bliski Wschód Stany Zjednoczone USA Joe Biden konflikt w Strefie Gazy Strefa Gazy Izrael Palestyna pomoc humanitarna