Polskie Radio
Section05
Fundacja Otwarty Dialog

Nowe informacje ws. Ludmiły Kozłowskiej. Mołdawskie służby: nigdy nie mieliśmy kontaktu z nią ani z jej mężem

W ubiegłym tygodniu mołdawskie służby przekazały, że "Służba Bezpieczeństwa i Wywiadu nie przekazała Ludmile Kozłowskiej żadnych tajnych materiałów Polski ani innych partnerów". Dziś portal niezależna.pl podał, że mołdawskie organy oświadczyły, że nigdy nie miały kontaktu z Kozłowską ani jej mężem.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Mołdawia dyplomacja Fundacja Otwarty Dialog służby i bezpieczeństwo Ludmiła Kozłowska

Szef Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy Tiny Kox miał wspierać interesy Rosji. W tle Ludmiła Kozłowska

Obecny i byli przewodniczący Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy kontaktowali się z rosyjskim agentem GRU i wspierali interesy Kremla w tej organizacji, wynika z dokumentów "Dossier Center", organizacji pozarządowej utworzonej przez Michaiła Chodorkowskiego. Dotyczy to m.in. holenderskiego senatora z Partii Socjalistycznej i od stycznia br. szefa ZPRE Tiny Koxa. Okazuje się, że Kox był wśród kilku europosłów, którzy wystąpili o przyznanie Ludmile Kozłowskiej francuskiej wizy, aby ta mogła wystąpić w dwóch wydarzeniach w Radzie Europy w Strasburgu w 2018 r.
Zobacz więcej na temat:  Ludmiła Kozłowska Rosja Fundacja Otwarty Dialog Holandia

Sąd uchylił dozór policyjny wobec Bartosza Kramka. To decyzja sędzi związanej ze stowarzyszeniem "Iustitia"

We wtorek decyzją Sądu Rejonowego w Lublinie Bartosz Kramek odzyskał prawo do wyjazdu z Polski, nie musi też meldować się na komisariacie policji. Według ustaleń portalu wPolityce.pl korzystny dla Kramka wyrok wydała sędzia Joanna Bis-Banach, aktywna działaczka stowarzyszenia "Iustitia".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA sądownictwo Fundacja Otwarty Dialog sąd przestępczość gospodarcza

Kim są Bartosz Kramek i Ludmiła Kozłowska? Sprawa spółki Silk Road

Bartosz Kramek, jako prezes spółki Silk Road w latach 2011-2016 miał wystawić 59 faktur VAT z tytułu nieokreślonych usług konsultacyjnych na rzecz 11 zagranicznych kontrahentów na łączną kwotę ponad 5,3 mln zł. Na antenie Polskiego Radia 24 Jarosław Jakimczyk, były dziennikarz śledczy, tłumaczy kim są "bohaterowie" tej historii. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Piotr Nisztor korupcja Lublin społeczeństwo regiony Fundacja Otwarty Dialog POLSKA

"Skrajna głupota albo dywersja". Sachajko o przecinaniu płotu na granicy z Białorusią

W Programie 1 Polskiego Radia Jarosław Sachajko, odnosząc się do zatrzymania Bartosza K., stwierdził, że jest on "bardzo znaną osobą". - Widziałem jego występ, kiedy kładł się na ulicy, a potem ożył i wstał - mówił poseł Kukiz '15.
Zobacz więcej na temat:  Białoruś granica imigranci w Europie opozycja straż graniczna Fundacja Otwarty Dialog Jarosław Sachajko Katarzyna Gójska POLSKA polityka Sygnały Dnia

"Realizacja kremlowskiej narracji, element wojny hybrydowej". Lichocka o publikacji tekstu Kramka

- To jest oczywiście element wojny hybrydowej. Polacy powinni bardzo uważnie przyglądać się zachowaniom tych tytułów prasowych i tych polityków, ponieważ gdy będą kolejne prowokacje, znacznie jeszcze poważniejsze, gdzie będzie się, być może, liczyło życie Polaków, wiadomo, jak zachowają się te tytuły, jak zachowają się ci politycy - powiedziała portalowi wPolityce.pl Joanna Lichocka (PiS).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka PiS Joanna Lichocka Białoruś Fundacja Otwarty Dialog

"To, co dzieje się na granicy to jest granda". Podejrzany o pranie brudnych pieniędzy stanął w obronie migrantów

W poniedziałek grupa osób protestowała przed Komendą Główną Straży Granicznej w Warszawie. Wśród demonstrantów był Bartosz Kramek, szef Rady Fundacji Otwarty Dialog. Prokuratura postawiła mu zarzuty poświadczenia nieprawdy i ukrycia środków finansowych przestępczego pochodzenia.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo służby i bezpieczeństwo protest migracja imigranci w Europie imigracja uchodźcy Fundacja Otwarty Dialog Białoruś straż graniczna

Sąd wypuścił Bartosza K. z aresztu, chociaż zgadza się z prokuraturą

Sąd uchylił areszt szefowi Rady Fundacji Otwarty Dialog Bartoszowi K. Mężczyzna po wpłaceniu poręczenie wyszedł na wolność. Z nowych doniesień wynika, że sąd, mimo korzystnej dla K. decyzji, zgodził się z prokuraturą. - Materiał dowodowy w dużym stopniu uprawdopodabnia popełnienie przez podejrzanego czynów objętych zarzutami - stwierdził sędzia.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA sądownictwo pranie pieniędzy sąd prokuratura areszt Fundacja Otwarty Dialog

Bartosz K. może wyjść na wolność. Podejrzany o pranie brudnych pieniędzy musi wpłacić kaucję

Sąd Okręgowy w Lublinie nie uwzględnił zażalenia prokuratury dotyczącego aresztu warunkowego dla Bartosza K. Po wpłaceniu poręczenia w kwocie 300 tys. zł. będzie on mógł opuścić areszt. Bartosz K. podejrzany jest o poświadczenie nieprawdy w fakturach VAT i pranie brudnych pieniędzy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony lubelskie Lublin sąd sądownictwo areszt prokuratura ABW pieniądze zatrzymanie vat przestępczość gospodarcza służby i bezpieczeństwo wyłudzenia Fundacja Otwarty Dialog

Fundacja Otwarty Dialog przejmuje Sok z Buraka. "Jest tam wszystko oprócz dialogu i otwartości"

- Sok z Buraka miał w sobie wszystko oprócz dialogu i otwartości. Przejęcie przez tę skompromitowaną fundację równie skompromitowanego tworu jest bardzo ciekawe - powiedział o przejęciu Soku z Buraka Sławomir Jastrzębowski, publicysta. Gośćmi Polskiego Radia 24 byli także Piotr Cywiński i Dawid Wildstein.
Zobacz więcej na temat:  SokzBuraka media Fundacja Otwarty Dialog fake news Roman Giertych POLSKA społeczeństwo Polskie Radio 24