Polskie Radio
Section05
przedsiębiorca

Helena Rubinstein - Polka, która zrewolucjonizowała branżę kosmetyczną

1 kwietnia 1965 roku w Nowym Jorku zmarła Helena Rubinstein. Mimo skromnego pochodzenia, dzięki własnej inteligencji i przedsiębiorczości zbudowała imperium kosmetyczne, które już za jej życia było wyceniane na sto milionów dolarów. Produkty sygnowane jej nazwiskiem po dziś dzień są uznawane za niezwykle luksusowe.  
Zobacz więcej na temat:  kosmetyki HISTORIA przedsiębiorca Australia geniusz biznes Kraków

Eksperci: decyzję o przeniesieniu środków z OFE do ZUS lub na IKE każdy musi dobrze przemyśleć

Rząd, decydując o domyślnym skierowaniu środków z OFE do IKE, chyba wiedział, co robi i właśnie ten transfer uznał za korzystniejszy dla przyszłych emerytów. Ale wybór należy do każdego indywidualnie i trzeba się dobrze zastanowić – mówili w audycji "Rządy Pieniądza" ekonomiści: dr Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek z UW i Przemysław Ruchlicki z KIG.
Zobacz więcej na temat:  ike OFE przedsiębiorca emerytura GOSPODARKA

Długowieczne firmy w pandemii. Zobacz mapę, która pomaga wspierać najstarsze warszawskie przedsiębiorstwa

W okresie pandemicznym przedsiębiorcy przeżywają trudny czas. Na szczególną uwagę zasługują jednak małe i średnie firmy rodzinne oraz zakłady rzemieślnicze, których korzenie sięgają czasów przedwojennych. W samej Warszawie jest kilkadziesiąt takich unikatowych miejsc, z czego najstarsze powstało w 1819 r. Teraz dzięki specjalnie stworzonemu zestawieniu można je łatwo odnaleźć.
Zobacz więcej na temat:  Warszawa HISTORIA przedsiębiorca przedsiębiorstwo biznes POLSKA

"Musimy wszyscy razem pomóc przedsiębiorcom". Mariusz Gosek apeluje o współpracę ponad podziałami

- Trzeba usiąść i zastanowić się nad rozwiązaniami, którzy będą ich wspierały. Do tej pory rząd przeznaczył ogromną kwotę w ramach kolejnych tarcz. Głęboko ufam, że znajdą się dla nich także kolejne środki - mówił w Polskim Radiu 24 Mariusz Gosek, poseł Solidarnej Polski.
Zobacz więcej na temat:  polityka Polskie Radio 24 Platforma Obywatelska pandemia koronawirus Koronawirus w Polsce COVID-19 rząd opozycja lewica Solidarna Polska Prawo i Sprawiedliwość przedsiębiorca przedsiębiorstwo

Problemy przedsiębiorców w czasie pandemii. "W całej Europie nie ma na to mądrych rozwiązań"

- Sytuacja jest dość niepokojąca. W większości krajów restrykcje są zaciskane i zdecydowanie bardziej uporczywe niż w Polsce. Jeżeli więc patrzylibyśmy na takie wskaźniki, to Polska jest jednym z niewielu krajów, które poluźniły obostrzenia - powiedział o sytuacji gospodarczej w Polsce Jakub Rybacki z Polskiego Instytutu Ekonomicznego.
Zobacz więcej na temat:  pandemia koronawirus COVID-19 pieniądze firmy kryzys gospodarczy przedsiębiorca hotel stoki narciarskie gastronomia restauracja POLSKA społeczeństwo Polskie Radio 24

W jaki sposób odmrażać gospodarkę? Dr Szołucha: nie powinniśmy oglądać się na to, co robią inne państwa

- Polska, przy decyzjach dotyczących obostrzeń, nie powinna oglądać się na to, co robią pozostałe państwa. Musimy się w tym przypadku kierować własnym rozumem, bo jesteśmy w trochę innym miejscu rozwoju, a także dysponujemy mniejszymi gospodarczo możliwościami - powiedział ekonomista dr Marian Szołucha.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA społeczeństwo gospodarka polska Rafał Dudkiewicz Koronawirus w Polsce pandemia przedsiębiorca

"Musimy zastosować dobre rozwiązania gospodarcze". Spotkanie prezydenta z Radą Przedsiębiorczości

O godz. 14:00 rozpoczęło się spotkanie prezydenta Andrzej Dudy z Radą Przedsiębiorczości, reprezentującą największe organizacje pracodawców. Według Business Centre Club, podczas rozmów zostaną omówione działania prezydenta mające na celu "likwidację barier na drodze do normalnej gospodarki".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Andrzej Duda prezydent koronawirus wirus przedsiębiorca Koronawirus w Polsce COVID-19