Polskie Radio
Section05
przedsiębiorca

Prezydent: realizujemy politykę, która ma chronić miejsca pracy, a przez to rodzinę

Jak podkreślił prezydent Andrzej Duda w Wałbrzychu, obóz rządzący "wspiera polskich przedsiębiorców w ramach tarczy antykryzysowej, żeby rozwijać polską gospodarkę". - Dla polskich przedsiębiorców ponad 600 mln złotych zostało skierowane w region wałbrzyski. Te 600 mln złotych osłania ponad 24 tys. miejsc pracy - podkreślił.
Zobacz więcej na temat:  Wałbrzych dolnośląskie regiony polityka Andrzej Duda wybory prezydenckie 2020 przedsiębiorca przedsiębiorstwo

Piotr Müller: rząd PiS i prezydent Andrzej Duda obniżali podatki w rekordowy sposób

- Dzięki działaniom związanym z tarczami finansową i antykryzysową udało się w Polsce uratować blisko 5 mln miejsc pracy. Pomoc w ramach tarcz okazała się skuteczna, ponieważ spowodowała, że liczba osób, które straciły pracę, jest dużo mniejsza niż na zachodzie Europy czy w ogóle na świecie - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia rzecznik rządu Piotr Müller.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Piotr Müller Katarzyna Gójska bezrobocie tarcza antykryzysowa przedsiębiorca rząd

NASZ WYWIAD "To ukłon w stronę przedsiębiorców i konsumentów". Dr Bartoszewicz wskazuje korzyści nowej matrycy VAT

Od 1 lipca obowiązuje w Polsce nowa matryca VAT. Produkty zostały objęte zaktualizowanymi stawkami podatku od towarów i usług. Dr Artur Bartoszewicz stwierdził w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl, że "jest to ukłon w stronę przedsiębiorców i konsumentów". - Tworzy się warunki do tego, by ludzie chętniej płacili podatki - tłumaczył ekonomista SGH.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka vat podatki podatek VAT ekonomia przedsiębiorca

Przedsiębiorcy coraz lepiej oceniają kondycję i perspektywy swoich firm

Do 38 proc., wobec 42 proc. w maju, spadł w czerwcu odsetek respondentów negatywnie oceniających kondycję swojej firmy - wynika z czerwcowego badania "Sytuacja przedsiębiorstw w czasach koronawirusa" przeprowadzonych przez Centrum Monitoringu Sytuacji Gospodarczej.
Zobacz więcej na temat:  firmy GOSPODARKA przedsiębiorca przedsiębiorstwo ocena skutków regulacji tarcza antykryzysowa finanse samozatrudnienie usługi

Ułatwienia dla mikroprzedsiębiorców. Nie trzeba składać wniosków o umorzenie pożyczki

Mikroprzedsiębiorcy nie muszą już składać wniosków o umorzenie pożyczki do 5 tys. zł. Takie rozwiązanie zapisano w podpisanej przez prezydenta tarczy antykryzysowej 4.0. Warunkiem wystarczającym do umorzenia jest prowadzenie działalności gospodarczej przez trzy miesiące od dnia jej udzielenia.  
Zobacz więcej na temat:  tarcza antykryzysowa firma GOSPODARKA przedsiębiorca przedsiębiorstwo

Polska żywność w cenie. Kolejne produkty "made in Poland" trafią na zagraniczne rynki

Choć w dobie pandemii sytuacja dla firm jest bardzo trudna, nasi przedsiębiorcy nie próżnują. Wielu z nich czas zmian w światowej gospodarce wykorzystuje do podboju zagranicznych rynków. Nasza żywność niebawem trafi do Singapuru, a w Grecji do produktów spożywczych takich jak pieczarki, pomidory czy mleko dołączą środki czystości.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT GOSPODARKA rynek żywność przedsiębiorca przedsiębiorstwo

Rusza tarcza finansowa dla dużych firm. Sprawdź szczegóły

- Stratujemy z tarczą finansową PFR dla dużych firm - poinformował szef Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys. Dodał, że PFR czeka jeszcze na zgodę Komisji Europejskiej dotyczącą instrumentów kapitałowych w ramach programu. - Spodziewamy się tej zgody w najbliższych dniach - mówił.
Zobacz więcej na temat:  firma koronawirus Koronawirus w Polsce przedsiębiorca przedsiębiorstwo POLSKA GOSPODARKA tarcza firmy finanse Komisja Europejska

Prezydent: w ramach tarcz do firm trafiło ponad 79 miliardów złotych

Prezydent Andrzej Duda podczas wizyty w firmie Wireland w Bytowie w Pomorskiem powiedział, że dzięki pakietom pomocowym dla firm udało się uratować do tej pory około 4 milionów miejsc pracy. Jak dodał, dotychczas do przedsiębiorstw przekazano w sumie ponad 79 miliardów złotych.
Zobacz więcej na temat:  firma Andrzej Duda tarcza antykryzysowa prezydent pomorskie przedsiębiorstwo przedsiębiorca POLSKA GOSPODARKA finanse koronawirus Koronawirus w Polsce praca

Marlena Maląg: musimy dalej realizować politykę wsparcia przedsiębiorstw

Ponad 76 mld zł trafiło do polskich firm i pracowników, aby zabezpieczyć i ochronić miejsca pracy; to środki z różnych instrumentów – tarczy antykryzysowej, tarczy finansowej oraz tarczy pomocowej – powiedziała w Jaworzynie Śl. szefowa MRPiPS Marlena Maląg.
Zobacz więcej na temat:  Marlena Maląg tarcza antykryzysowa Ministerstwo Rodziny Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej firma przedsiębiorca przedsiębiorstwo biznes