Polskie Radio
Section05
przedsiębiorca

Twoja firma wdraża innowacyjną technologię? Ruszył nabór wniosków o kredyt technologiczny

Bank Gospodarstwa Krajowego uruchomił nabór wniosków o kredyt technologiczny w ramach programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki (FENG) - poinformował resort funduszy. Jest to wsparcie dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, które wdrażają innowacyjną technologię.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA technologie BGK Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej POLSKA przedsiębiorca firma

Minister finansów: Polki są coraz bardziej aktywne zawodowo

Statystyczna Polka jest lepiej wykształcona niż statystyczny Polak i jest jedną z lepiej wykształconych kobiet w Europie, powyżej średniej europejskiej jest też liczba kobiet na stanowiskach menedżerskich. Takie dane przedstawiła na konferencji "Polka XXI wieku", zorganizowanej z okazji Dnia Kobiet, minister finansów Magdalena Rzeczkowska.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA kobieta przedsiębiorca przedsiębiorstwo Ministerstwo Finansów Magdalena Rzeczkowska POLSKA społeczeństwo

Prezydent podpisał ustawę o fundacji rodzinnej. Umożliwi utrzymywanie biznesu przez pokolenia

Podpisana przez prezydenta ustawa o fundacji rodzinnej umożliwi utrzymywanie majątku i biznesu w rodzinie przez pokolenia - podkreślił minister rozwoju i technologii Waldemar Buda. Dodał, że fundacja taka pozwoli akumulować polski kapitał i budować silne marki.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA przedsiębiorstwo przedsiębiorca legislacja firma Ministerstwo Rozwoju Waldemar Buda Olga Semeniuk POLSKA

Premier Morawiecki: pandemia, wojna i putinflacja nie dobijają polskich firm tak, jak rządy Tuska

Szef rządu zamieścił na Facebooku oraz Twitterze wpis, do którego dodał grafikę dotyczącą skali upadłości firm w latach 2010-2022. Jak ocenił Mateusz Morawiecki "nawet pandemia, wojna za granicą, putinflacja i kryzys energetyczny nie są razem w połowie tak skuteczne w dobijaniu polskich firm jak rządy Donalda Tuska".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Mateusz Morawiecki Donald Tusk inflacja PiS Platforma Obywatelska przedsiębiorca

Rozporządzenie w sprawie pomocy publicznej. Resort rozwoju chce zachęcać do nowych inwestycji

Rozporządzenie w sprawie pomocy publicznej ma zachęcać do przeprowadzania nowych inwestycji. Jeśli zmiany, w tym ta dotycząca momentu skorzystania ze zwolnienia podatkowego, będą identyfikowane przez przedsiębiorców jako bariera, MRiT wypracuje rozwiązania łagodzące - poinformował resort.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Ministerstwo Rozwoju firma inwestycje ulga podatkowa przedsiębiorca

"Konflikt na Ukrainie nadal będzie wpływał na naszą gospodarkę". Wiceszef FPP o sytuacji firm

- Mając na uwadze sytuację co do inflacji, która będzie spadać, ale jeszcze nie w styczniu i to, co dzieje się na rynkach energii, gdzie mamy spadki cen, można powiedzieć iż jakiś optymizm widać - mówił w Polskim Radiu 24 Arkadiusz Pączka, wiceprzewodniczący Federacji Przedsiębiorców Polskich.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA firma przedsiębiorca inflacja GOSPODARKA kredyty dla firm

Fundacje rodzinne szansą dla polskich firm? Sejm zajmie się projektem ministerstwa rozwoju

Fundacja rodzinna to skarb polskich firm, polskich rodzin; wprowadzenie tej instytucji z pewnością zainteresuje przedsiębiorców, także dzięki przewidzianym przez nas profitom - powiedziała wiceminister rozwoju i technologii Olga Semeniuk-Patkowska. W czwartek w Sejmie odbędzie się pierwsze czytanie projektu ustawy powołującej nową instytucję, jaką będzie fundacja rodzinna.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA firma spadek przedsiębiorca