Polskie Radio
Section05
reżim

Matka Nawalnego żąda wydania ciała jej syna. Wzywa Putina

Matka Aleksieja Nawalnego - Ludmiła Nawalny - zwróciła się do Władimira Putina, aby wydano jej ciało syna. Lider rosyjskiej opozycji Aleksiej Nawalny zmarł w kolonii karnej w Arktyce, gdzie odsiadywał karę 19 lat pozbawienia wolności. Według służby więziennej, zgon nastąpił 16 lutego, jednak do tej pory rodzina nie widziała ciała.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Rosja Aleksiej Nawalny więźniowie polityczni reżim represje

TYLKO U NAS Rosyjski opozycjonista dla Polskiego Radia: antyputinowski przewrót w Rosji nie jest możliwy

Antyputinowski przewrót w Rosji nie jest możliwy - oceniają działacze rosyjskiej opozycji. W Berlinie spotkało się około stu Rosjan - przeciwników wojny i reżimu Władimira Putina. To pierwszy zjazd rosyjskich opozycjonistów od początku napaści Rosji na Ukrainę. Wszyscy uczestnicy są napiętnowani przez Kreml określeniem "zagraniczny agent" i w ojczyźnie czekają ich procesy i wyroki wieloletniego pobytu w łagrach.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Rosja reżim Władimir Putin

Rosja uderza w pisarzy, którzy sprzeciwiają się agresji na Ukrainę. Pozbawiani są tantiem i praw autorskich

Niezależny od władz na Kremlu rosyjskojęzyczny portal Meduza podał, że znani rosyjscy pisarze, którzy sprzeciwiają się zbrodniczej agresji Rosji na Ukrainę, pozbawiani są tantiem, wynagrodzeń i praw autorskich; w tle pranksterzy, którzy oszukali m.in. prezydenta Andrzeja Dudę, podając się za jego francuskiego odpowiednika Emmanuela Macrona.
Zobacz więcej na temat:  Rosja reżim pieniądze ŚWIAT Europa

Masowe represje białoruskiego reżimu. Jednoznaczne stanowisko Unii Europejskiej

Szef unijnej dyplomacji potępił kolejne, masowe represje białoruskiego reżimu wobec obywateli. We wtorek i w środę KGB przeprowadziło w różnych regionach Białorusi rewizje i zatrzymania byłych więźniów politycznych i ich rodzin. Zatrzymanych zostało ponad 150 osób, część z nich pozostaje w areszcie administracyjnym.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Bruksela Unia Europejska więźniowie polityczni represje reżim Aleksander Łukaszenka Białoruś

Białoruskie KGB znów w akcji. Łatuszka bije na alarm: trwają masowe przeszukania i zatrzymania

Białoruskie służby zatrzymały dziś co najmniej 40 osób - przede wszystkim byłych więźniów politycznych i rodziny obecnych więźniów. Donoszą o tym białoruskie organizacje obrony praw człowieka. To kolejna w ostatnich miesiącach fala aresztowań wymierzona w białoruskie społeczeństwo.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Białoruś więźniowie polityczni represje KGB reżim Aleksander Łukaszenka Paweł Łatuszka prawa człowieka społeczeństwo