Polskie Radio
Section05
rozrywka dzieci

Sylwester i Nowy Rok z Polskim Radiem Dzieciom. Zapraszamy!

Na ten wyjątkowy, ostatni dzień 2022 roku, Polskie Radio PRD zaplanowało zabawę dla dzieci i dla dorosłych. Już od godziny 19:00 za mikrofonem zasiądzie Adam Dobrzyński, znany dorosłym z audycji "Co nam w duszy gra?". Na początek zaserwuje dużo tanecznej muzyki dla dzieci stopniowo przechodząc w tę dla rodziców. W ten sposób cała rodzina, będzie się dobrze bawić. Sylwester z PRD potrwa do godz. 1:00. Baw się razem z nami!
Zobacz więcej na temat:  radio dla dzieci sylwester zabawa piosenki dla dzieci

"Ryba z makiem, czyli święta ze smakiem". Zabawa kulinarna w PR Dzieciom

"Ryba z makiem, czyli święta ze smakiem" to propozycja stacji, w której całe rodziny w okresie przedświątecznym miały okazję wcielić się w detektywa, próbując odgadnąć nazwę prezentowanej potrawy. Zaś w czasie świąt na antenie stacji nie mogło zabraknąć smaków dzieciństwa wspominanych przez znanych i lubianych. Opowieści te można było usłyszeć w grudniu i na początku stycznia 2022 roku. 
Zobacz więcej na temat:  Boże Narodzenie kulinaria radio dla dzieci

Nie hejtuj, spróbuj zrozumieć. Uniwersytet Młodego Badacza. Najbliższe spotkanie 17 grudnia

Wyobraźcie sobie obraz namalowany jednym kolorem. Albo melodię składającą się z jednego, tego samego dźwięku. Pomyślcie teraz, że wszyscy nosimy takie same ubrania i mamy takie same fryzury. Świat byłby wówczas nieznośnie nudnym miejscem… Podczas zajęć w ramach cyklu Uniwersytet Młodego Badacza, porozmawiamy o tym, czym się od siebie różnimy i jakie to ma znaczenie. Nauczymy się z szacunkiem wymieniać poglądy i okazywać zrozumienie dla innych. Polskie Radio Dzieciom objęło patronatem medialnym projekt Uniwersytet Młodego Badacza.
Zobacz więcej na temat:  patronat Polskiego Radia Dzieciom czas wolny

Uniwersytet Młodego Badacza

Młodzi badacze! W sobotę (19.XI.22) zaprosiliśmy na zajęcia z dr Romaną Rupiewicz: "Jak zbudować przyjazne miasto". Podczas spotkania można było dowiedzieć się, kim jest urbanista i co to jest przestrzeń publiczna. Jak zaprojektować miasto życzliwe wszystkim mieszkańcom? Dlaczego zabytkowe części miasta są ważne i co tworzy tożsamość miejsca? Czy wiecie że, miasta mają swoje rytmy, kształty a nawet zapachy! Wszystko zależy od parków, skwerów i waszej wyobraźni. Zaprojektujemy wymarzone przestrzenie i place zabaw. Patronem medialnym projektu Uniwersytet Młodego Badacza jest Polskie Radio Dzieciom. W wybranych audycjach stacji można otrzymać bilety na to wydarzenie.
Zobacz więcej na temat:  patronat Polskiego Radia Dzieciom radio dla rodziców radio bez reklam edukacja czas wolny

Nudzi mi się! Czy istnieją praktyczne podpowiedzi dla dzieci?

Prawdopodobnie każdy rodzic doświadczył takiej sytuacji: dziecko otoczone zewsząd zabawkami i elektronicznymi gadżetami albo chadzające na niezliczoną ilość zajęć dodatkowych w pewnym momencie staje na środku domu i mówi, że się nudzi. Gdy mija nasze pierwsze zaskoczenie, zaczynamy kombinować, zachęcać, ale czy dobrze robimy? A może warto pozwolić dziecku na ponudzenie się, żeby samo znalazło dla siebie najlepsze rozwiązanie? Czy nuda jest stanem, którego trzeba unikać? Skąd się ona bierze i jak sobie z nią radzić? Gdzie szukać leku na nudę i jak znaleźć go w domu? Jak przerobić nudę na szansę spotkania i zbudowania relacji?
Zobacz więcej na temat:  czas wolny rozwój dziecka rodzicielstwo zabawa z dzieckiem Marcin Perfuński radio bez reklam radio dla rodziców

Jesienna InteGracja, czyli nowa gra karciana dla całej rodziny i nie tylko!

Jesień na dobre rozgościła się za naszymi oknami. Ta pora roku to czas, który częściej spędzamy w domowym zaciszu. Jak dobrze go wykorzystać w gronie najbliższych? Odpowiedź na to pytanie zna autorka gier, Anna Sulej, która gościła na antenie Polskiego Radia Dzieciom. Gra rodzinna Pytaki i opcja dla par, czyli Gra Wstępna to pozycje, które funkcjonują na rynku od dłuższego czasu. Teraz przyszedł czas na całkowicie nową propozycję, InteGRAcję, o której opowiedziała w audycji "Strefa Rodzica" jej autorka. 
Zobacz więcej na temat:  czas wolny Strefa Rodzica radio dla rodziców

W PRD o projekcie "Świteź" w formie gry karcianej

"Świteź" to gra karciana, która powstała z myślą o młodych ludziach, którzy na co dzień niechętnie sięgają po klasykę, a jednak nie stronią od literatury fantastycznej i gier. Celem przyświecającym twórcom projektu jest popularyzacja utworów Adama Mickiewicza i przedstawienia ich w sposób inny niż dotychczas. Koniec z nudnymi lekturami, przyszedł czas na "Ballady i Romanse".
Zobacz więcej na temat:  radio dla dzieci radio dla rodziców radio bez reklam kultura dla dzieci Martyna Chuderska

Największy w Polsce Festiwal Sztuki Iluzji. 15-17 lipca

Park Edukacji i Rozrywki "Farma Iluzji" wraca w tym roku z niezwykłym wydarzeniem. Jest nim największy w Polsce Festiwal Sztuki Iluzji, który odbędzie się w terminie od 15 do 17 lipca 2022. Na tym niezwykłym evencie dedykowanym dla rodzin z dziećmi wystąpi wiele gwiazd polskiej iluzji, kid-performerów oraz prestidigitatorów, a wszystko to w niezwykle urokliwym miejscu w otulinie lasów mniej więcej w połowie drogi pomiędzy Warszawą a Lublinem.
Zobacz więcej na temat:  patronat Polskiego Radia Dzieciom

Wakacje u dziadków. Jak je zorganizować?

Wakacje dwupokoleniowe z pokoleniem dziadków powinny być z jednej strony interesujące i atrakcyjne dla wnucząt, z drugiej - nie mogą zbyt męczyć dziadków. Jak zorganizować takie wakacje dwupokoleniowe? Jak tych wakacji nie zmarnować i co zrobić, żeby obie strony mogły z nich czerpać? O tym mówiła w audycji "Strefa Rodzica" na antenie Polskiego Radia Dzieciom Beata Borucka, znana wszystkim jako Mądra Babcia.
Zobacz więcej na temat:  wakacje 2022 radio dla dzieci radio dla rodziców czas wolny dziadek babcia wychowanie

W "Kuferku przyjemności" o zamiłowaniu sześciolatka do matematyki 

Szymon ma sześć lat i chodzi do zerówki. Choć jest jeszcze bardzo młody, wie już, co go fascynuje, a przedmiotem jego zainteresowań jest matematyka. Według Szymona matematyka to różnego rodzaju działania na liczbach i oczywiście liczenie. Nie bez powodu mówi się, że matematyka to królowa nauk – mieści się w niej zarówno liczenie, jak i rozumowanie, szukanie odpowiedzi na wiele pytań oraz sprawdzanie czy to, co myślimy jest prawdą. 
Zobacz więcej na temat:  radio dla dzieci radio bez reklam

"Ferie z Gwiazdami" w Polskim Radiu Dzieciom. Gościem była "Hejka tu Lenka"

Lenka to najmłodsza polska youtuberka. Zaczęła nagrywać kiedy miała 6 lat. Najpierw oglądała filmiki innych twórców, a potem zapragnęła robić to samo. Tak powstał kanał, który pokochały dzieci. Od czego zaczynała ulubienica słuchaczy Polskiego Radia Dzieciom? Jak pracuje jej się z rodzicami? Jakie ma pomysły na ferie zimowe? Zapraszamy do słuchania audycji i oglądania wywiadów video. Do piątku trwają "Ferie z Gwiazdami w PR Dzieciom".
Zobacz więcej na temat:  Ferie zimowe czas wolny radio bez reklam Hejka tu Lenka

Sara James gościem "Ferii z Gwiazdami w Polskim Radiu Dzieciom"

W ostatnim dniu trwania akcji "Ferie z Gwiazdami w Polskim Radiu Dzieciom" gościliśmy Sarę James, wokalistkę, zwyciężczynię 4. edycji "The Voice Kids", reprezentantkę Polski w konkursie Eurowizji Junior 2021. Tego dnia zaprezentowaliśmy wywiady video, w których Sara opowiedziała miedzy innymi o swych pierwszych wokalnych doświadczeniach. Rozmowy z młodą piosenkarką można było usłyszeć także włączając cyfrowe Polskie Radio Dzieciom.
Zobacz więcej na temat:  Sara James Ferie zimowe zima dzieci dla dzieci radio bez reklam Hejka tu Lenka radio cyfrowe Ida Nowakowska edukacja eurowizja junior Eurowizja

"Ferie z Gwiazdami". Tomek Gregorczyk w Polskim Radiu Dzieciom

Do jutra potrwają "Ferie z Gwiazdami w Polskim Radiu Dzieciom". Dziś zapraszamy na spotkanie w wokalistą Tomkiem Gregorczykiem byłym członkiem jednego z najpopularniejszych polskich zespołów młodego pokolenia 4 Dreamers, a jutro z Sarą James, reprezentantką Polski w konkursie Eurowizji Junior 2021. Co gwiazdy lubią robić w wolnym czasie? Co jest ich inspiracją do działania i rozwoju oraz jakie mają pomysły na ferie zimowe? Zapraszamy do słuchania audycji i oglądania wywiadów video. 
Zobacz więcej na temat:  Ferie zimowe czas wolny radio dla dzieci radio bez reklam zima