Polskie Radio
Section05

samoloty

Drzwi wyrwane w locie. Awaria Boeinga 737

W Boeingu 737 Max 9 linii Alaska Airlines 1282 w trakcie lotu w styczniu 2024 roku odpadły drzwi, pozostawiając ziejącą dziurę, przez którą z kabiny zostały wyssane różne przedmioty. - Bohaterskie działania załogi uratowały życie wszystkich na pokładzie - powiedziała we wtorek przewodnicząca Krajowej Rady Bezpieczeństwa i Transportu (NTSB) Jennifer Homendy, która przedstawiła raport na temat przyczyn tego incydentu.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT USA

TYLKO U NAS Ogromny kontrakt LOT na Airbusy. Eksperci zgodni. "To rewolucja"

Polskie Linie Lotnicze LOT kupą samoloty Airbusa typu A-220. Nowe maszyny będą obsługiwać regionalne trasy europejskie. Eksperci ds. lotnictwa w rozmowie z Polskim Radiem oceniają, że postawienie przez LOT na airbusy oznacza rewolucję w polskim lotnictwie cywilnym - w tym kosztowne szkolenia załogi, jednak decyzja ta znacznie zwiększy możliwości przewoźnika.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA lotnictwo LOT airbus

Samochód, pociąg, samolot, a może rower? Pomyślmy o ekologicznym urlopie

Jadąc samochodem, kupując parę butów lub grillując, przyczyniamy się do emisji dwutlenku węgla i innych gazów cieplarnianych do atmosfery. Jest to nasz ślad węglowy. W jaki sposób możemy dokonywać bardziej przyjaznych dla klimatu wyborów? Jak obliczyć ślad węglowy swojej podróży wakacyjnej? 
Zobacz więcej na temat:  globalne ocieplenie ekologia klimat podróże pociągi samochody Sława Bieńczycka infografika