Polskie Radio
Section05
sankcje

Nowe sankcje USA wobec Rosji. Odpowiedź Kremla

- Administracja prezydenta USA Baracka Obamy kończy swoją kadencję "antyrosyjską agonią" - napisał w piątek na Twitterze premier Rosji Dmitrij Miedwiediew. Szef MSZ Sergiej Ławrow zaapelował do Władimira Putina o wydalenie z Moskwy 35 amerykańskich dyplomatów. To reakcja na nałożone w czwartek przez Waszyngton sankcje na Moskwę.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Rosja Dmitrij Miedwiediew Siergiej Ławrow Europa Barack Obama Stany Zjednoczone sankcje

Kryzys Euroazjatyckiej Unii Gospodarczej

Utworzona przez Rosję Euroazjatycka Unia Gospodarcza boryka się z poważnymi problemami. Kryzys gospodarczy w Rosji - wywołany głównie spadkiem cen ropy na światowych rynkach i pogłębiony sankcjami wprowadzonymi przez kraje Zachodu w związku z konfliktem ukraińskim - promieniuje na niekonkurencyjne i uzależnione od Rosji gospodarki krajów poradzieckich. Gościem Polskiego Radia 24 była Ludmiła Kozłowska z Fundacji Otwarty Dialog.
Zobacz więcej na temat:  Euroazjatycka Wspólnota Gospodarcza Rosja sankcje sankcje Unii Europejskiej

Część sankcji USA wobec Białorusi znów zawieszono

Na kolejne pół roku zawieszono amerykańskie sankcje wobec dziewięciu białoruskich przedsiębiorstw - powiedziała w czasie wizyty w Mińsku wysokiej rangi urzędniczka Departamentu Stanu USA Bridget Brink. Jednocześnie, jak trzeba przypomnieć, obowiązują sankcje USA przedłużone przez prezydenta Obamę 16 czerwca br., dotyczące białoruskich urzędników, m.in. Aleksandra Łukaszenki.
Zobacz więcej na temat:  Białoruś Raport Białoruś sankcje USA