Polskie Radio
Section05
Magdalena Rzeczkowska

Działania resortu finansów zwiększyły bezpieczeństwo podatkowe firm. "Spełniają swoją rolę"

Działania Ministerstwa Finansów przyczyniły się do poprawy bezpieczeństwa podatkowego przedsiębiorców będących podatnikami podatku od towarów i usług - napisał Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców Adam Abramowicz.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA podatek VAT małe i srednie przedsiębiorstwo Ministerstwo Finansów oszustwa oszustwo firmy przedsiębiorstwo Magdalena Rzeczkowska

Agencja Fitch potwierdza dotychczasowy rating Polski. Minister finansów: solidne perspektywy wzrostu

Agencja ratingowa Fitch ogłosiła decyzję o utrzymaniu oceny ratingowej Polski na poziomie A-/F1 odpowiednio dla długo- i krótkoterminowych zobowiązań w walucie zagranicznej oraz A-/F1 odpowiednio dla długo- i krótkoterminowych zobowiązań w walucie krajowej. Perspektywa ratingu pozostaje na poziomie stabilnym.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA GOSPODARKA Magdalena Rzeczkowska fitch rating Polski

Minister Rzeczkowska: budżet państwa musi wziąć na siebie część kosztów walki z inflacją

– Przy walce z inflacją ważne jest to, by nie zapewnić gospodarce i obywatelom tzw. twardego lądowania. Trzeba poszukiwać rozwiązań, które spowodują, że będziemy z tej inflacji wychodzić na miękko – powiedziała w "Trójkowym komentarzu dnia" Magdalena Rzeczkowska, minister finansów.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Trójka Magdalena Rzeczkowska finanse publiczne inflacja Ministerstwo Finansów

Fundusz Wsparcia Kredytobiorców. Rzeczkowska: już obowiązuje, można wystąpić z wnioskiem do banku

Jest to narzędzie powszechne. Każdy, kto posiada kredyt, spełnia warunki i znalazł się w trudnej sytuacji może o takie wsparcie wystąpić  - powiedziała w Programie 1 Polskiego Radia Magdalena Rzeczkowska, minister finansów o Funduszu Wsparcia Kredytobiorców.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Magdalena Rzeczkowska Ministerstwo Finansów kredyt mieszkaniowy Krzysztof Świątek

"Spodziewaliśmy się takiego finału". Rzecznik rządu o akceptacji polskiego KPO

Rzecznik rządu Piotr Müller odniósł się do decyzji państw członkowskich UE ws. polskiego Krajowego Planu Odbudowy Polski. - To spodziewana przez nas informacja, bo Komisja Europejska zaakceptowała KPO, a dzisiejsza decyzja jest finałem całej procedury - powiedział. Jak dodał, rozpoczyna się realizacja programów, które są zapisane w planie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Krajowy Plan Odbudowy Magdalena Rzeczkowska Piotr Müller Unia Europejska Komisja Europejska

Zgoda ministrów finansów UE na polski KPO. Szefowa MF: to bardzo dobra wiadomość

Polski Krajowy Plan Odbudowy zatwierdzony. Zaakceptowali go ministrowie finansów unijnych krajów na spotkaniu w Luksemburgu. - To bardzo dobra wiadomość - skomentowała szefowa resortu finansów Magdalena Rzeczkowska. Polska wnioskuje o ponad 35 miliardów euro, z czego 24 miliardy euro to bezzwrotne dotacje, reszta to niskooprocentowane pożyczki.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Beata Płomecka Krajowy Plan Odbudowy Magdalena Rzeczkowska GOSPODARKA

12 mld zł z KPO jeszcze w tym roku? "Większość kamieni milowych jest już spełniona"

W tym roku wielkość środków z KPO w postaci grantów i pożyczek może wynieść do 12 mld zł. W przyszłym roku to będzie około 30 mld zł. - Szacujemy, że wydatkowanie środków z KPO rozpocznie się w IV kwartale 2022 r. - powiedziała minister finansów Magdalena Rzeczkowska.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Krajowy Plan Odbudowy Ministerstwo Finansów inwestycje budżet finanse publiczne Unia Europejska Polska w Unii Europejskiej Magdalena Rzeczkowska

Resort finansów chce ostrożnie podchodzić do nowych wydatków. Programy osłonowe pozostaną

Resort finansów zamierza bardzo ostrożnie podchodzić do nowych wydatków - powiedziała w poniedziałek minister finansów Magdalena Rzeczkowska. Dodała, że planowane jest ograniczanie wydatków sektora publicznego w stosunku do PKB z 44,4 proc. w tym roku do 42,2 proc. w roku 2025.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Ministerstwo Finansów Magdalena Rzeczkowska budżet Polski wydatki deficyt budżetowy społeczeństwo inflacja NBP POLSKA

"Oprócz zmian w PIT, pracujemy nad korektami CIT". Minister finansów o działaniach resortu

Oprócz planowanych zmian w podatku PIT, obejmujących m.in. usunięcie tzw. ulgi dla klasy średniej i obniżenie wysokości pierwszego progu podatkowego, pracujemy też nad pewnymi koniecznymi korektami w CIT, które jednak wymagają konsultacji z rynkiem - powiedziała minister finansów Magdalena Rzeczkowska dla "Pulsu Biznesu".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka społeczeństwo Ministerstwo Finansów Magdalena Rzeczkowska pit cit podatki Podatki 2022 GOSPODARKA kwota wolna od podatku pkb wojna na Ukrainie inflacja ulga podatkowa