Polskie Radio
Section05

Unia Europejska

Donald Tusk poinformował szefa EPL o porozumieniu ws. najwyższych stanowisk w UE

Premier Donald Tusk poinformował przewodniczącego Europejskiej Partii Ludowej (EPL) Manfreda Webera o osiągniętym przez negocjatorów porozumieniu w sprawie podziału najważniejszych stanowisk w UE - dowiedziała się PAP we wtorek. Porozumienie zakłada wybór Ursuli von der Leyen na drugą kadencję na stanowisku szefowej Komisji Europejskiej.
Zobacz więcej na temat:  Donald Tusk Komisja Europejska kancelaria premiera

TYLKO U NAS Relacje Ukrainy z UE. Polskie Radio dotarło do ważnego dokumentu

To będzie przełomowy tydzień dla Ukrainy w jej relacjach z Unią Europejską. We wtorek Kijów i Bruksela oficjalnie rozpoczną negocjacje członkowskie. W czwartek zostanie podpisana dwustronna umowa o gwarancjach bezpieczeństwa. Z tego powodu w belgijskiej stolicy spodziewany jest prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski. Tego samego dnia rozpoczyna się w Brukseli dwustronny, unijny szczyt.
Zobacz więcej na temat:  Ukraina Europa Beata Płomecka ŚWIAT

"Ryzykujemy konflikty społeczne". Kontrowersje wokół unijnej dyrektywy o odnowie zasobów naturalnych

- To nie jest tak, że organizacje ekologiczne reprezentują całe społeczeństwo. Reprezentują tę część, która przykłada dużą uwagę do ochrony przyrody. Milcząca większość pozostaje bierna. Przełamuje się, gdy następuje punkt krytyczny. Wtedy dochodzi np. do protestów rolników - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Tadeusz Zając z Instytutu Ochrony Przyrody PAN.  
Zobacz więcej na temat:  ekologia ochrona środowiska