X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Rada Unii Europejskiej

Nadzwyczajna narada unijnych ministrów ws. Bliskiego Wschodu

W Brukseli odbędzie się nadzwyczajne spotkanie unijnych ministrów spraw zagranicznych na temat napiętej sytuacji na Bliskim Wschodzie. Po zlikwidowaniu w Bagdadzie przez Amerykanów najważniejszego irańskiego dowódcy, generała Ghasema Solejmaniego, Iran w odwecie zaatakował amerykańskie bazy w północnym Iraku.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Bliski Wschód Rada Unii Europejskiej Unia Europejska Bruksela likwidacja Ghasema Solejmaniego Komisja Europejska Ursula von der Leyen

Prezydencja Rumunii w UE szansą dla Polski?

Po raz pierwszy w historii Rumunia objęła przewodnictwo we Wspólnocie. Od 1 stycznia, przez pół roku, będzie szefowała pracom Rady Unii Europejskiej. – To pozytywny sygnał, bo Polska ma z Rumunią na wiele kwestii, szczególnie jeśli chodzi o zapatrywanie m.in. na Rosję, bardzo podobną perspektywę. Mówimy jednym głosem także w sprawach bezpieczeństwa – podkreślił Kamil Całus z Ośrodka Studiów Wschodnich.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Rumunia Unia Europejska Bruksela Ośrodek Studiów Wschodnich Europa Rada Unii Europejskiej

Polska przed wysłuchaniem w Radzie UE. Komentarz

– W interesie Polski, rząd zapewne to rozumie, jest jak najszybsze zakończenie "grillowania" naszego kraju – powiedział w Rozmowie PR24 Bogusław Liberadzki z Sojuszu Lewicy Demokratycznej, wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego. Ministrowie ds. europejskich we wtorek mają pytać wiceszefa MSZ, Konrada Szymańskiego, o reformę sądownictwa.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka Polityka zagraniczna Polski Unia Europejska Komisja Europejska Rada Unii Europejskiej

Wizyta Timmermansa w Warszawie. Komentarze przed spotkaniem

Wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Frans Timmermans przyleciał do Polski na rozmowy z premierem Mateuszem Morawieckim. Wizyta odbywa się w ramach dialogu, który Bruksela prowadzi z Warszawą w sprawie reformy wymiaru sprawiedliwości. Na ten temat w Debacie Poranka rozmawiali: Wojciech Biedroń (wPolityce, wSieci), Sebastian Gajewski (Centrum Daszyńskiego) i Bartosz Rydliński (Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Frans Timmermans Warszawa Rada Unii Europejskiej Unia Europejska Komisja Europejska Prawo i Sprawiedliwość debata

"Celem Bułgarii szybsza integracja Bałkanów Zachodnich z UE"

Władze Bułgarii oraz szefowie instytucji europejskich zainaugurowali w czwartek, oficjalnie, półroczne przewodnictwo tego kraju w Unii Europejskiej. O oczekiwaniach wobec Sofii, mówili w audycji Świat w Powiększeniu Jakub Pieńkowski z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych i korespondentka Polskiego Radia w Brukseli, Beata Płomecka.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Unia Europejska Komisja Europejska Bułgaria Rada Unii Europejskiej

"Wyjaśnienie przyczyn katastrofy smoleńskiej to priorytet"

– Nie chciałabym, żeby Donald Tusk wrócił do polskiej polityki. Chciałabym, żeby poniósł odpowiedzialność polityczną i karną za to, co stało się Smoleńsku – mówiła w Rozmowie PR24 Beata Mazurek. Rzecznik Prawa i Sprawiedliwości w Polskim Radiu 24 m.in. komentowała wywiad, jaki Donald Tusk, szef Rady Europejskiej, udzielił „Tygodnikowi Powszechnemu”.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 katastrofa smoleńska Antoni Macierewicz Beata Mazurek PiS Prawo i Sprawiedliwość Donald Tusk rekonstrukcja rządu Rada Unii Europejskiej POLSKA