Polskie Radio
Section05

wakacje

"Rozgrzane auto jest jak piekarnik". Policja przypomina o bezpieczeństwie dzieci i zwierząt

W związku z dużymi upałami, policja przypomina, że nie można nawet na krótko zostawiać w nagrzanym aucie dzieci i zwierząt. Już kilkuminutowy pobyt w zamkniętym samochodzie może mieć tragiczne konsekwencje – powiedział asp. Marcin Sawicki z Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu.
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców radio kierowców online Polskie Radio Kierowców samochody kierowcy upały policja

Wczasy dla naszych pociech. "Nie ma sytuacji bez wyjścia"

- Oferty wyjazdów wakacyjnych dla dzieci są zróżnicowane cenowo, ale nie ma sytuacji bez wyjścia. Zdarza się, że organizatorzy mają pulę miejsc dla dzieci z rodzin, które są w trudnej sytuacji finansowej. Warto też skontaktować się z urzędem miasta czy gminy, ponieważ niekiedy oferują dofinansowanie do wyjazdu - podkreśla w Polskim Radiu 24 Agnieszka Mroczek, wicedyrektor zespołu ds. edukacji i wychowania w Biurze Rzecznika Praw Dziecka.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Paweł Wojewódka dzieci

Wakacje. Co nam przeszkadza efektywnie odpoczywać?

- Powodów jest kilka. Niektórzy nie potrafią się odłączyć od pracy i od sieci. Często sprawdzamy maile, media społecznościowe, sprawdzamy, co się dzieje na świecie - mówi Małgorzata Szumska, podróżniczka i pisarka. - W wolnym czasie dostarczamy wiele bodźców do naszego mózgu i to sprawia, że nie możemy odpocząć.
Zobacz więcej na temat:  Czwórka podróże Podróże z Czwórką wypoczynek czas wolny lato relaks Piotr Firan