Polskie Radio
Section05
wojna na Ukrainie

Szwajcaria - raj dla oligarchów Putina. "Rosyjskie aktywa nie są zamrażane, zakazy wjazdu nie są nakładane"

Gdy na całym świecie państwa zareagowały surowymi sankcjami na wojnę ofensywną Rosji przeciwko Ukrainie, elita polityczna i finansowa skupiona wokół Władimira Putina może polegać jedynie na Szwajcarii, która odrzuca sankcje wobec Rosji - pisze w poniedziałek niemiecki dziennik "Bild".
Zobacz więcej na temat:  Rosja wojna na Ukrainie Szwajcaria Ukraina sankcje Unii Europejskiej

Wojna na Ukrainie. Rosja zajęła Berdiańsk. "Władze odmówiły współpracy z okupantem"

Rosyjskie wojska w nocy z niedzieli na poniedziałek zajęły Berdiańsk. To port położony nad Morzem Azowskim, na południowym wschodzie Ukrainy. "Nie ma tam naszych wojsk. Miasto zostało zajęte przez zgrupowanie nacierające z Melitopola" - poinformował doradca administracji prezydenckiej Ołeksij Arestowycz.
Zobacz więcej na temat:  Rosja Ukraina Europa wojna na Ukrainie konflikty międzynarodowe wojna 2022 serwis wschodni ŚWIAT

"Mój synek wreszcie bezpieczny". Verbić podziękował Polakom

Piłkarz reprezentacji Słowenii i Dynama Kijów Benjamin Verbić przedostał się do Polski wraz z Tomaszem Kędziorą. "Chcę szczególnie podziękować mojemu koledze z drużyny i przyjacielowi Tomaszowi Kędziorze, premierowi RP, a także Polskiemu Związkowi Piłki Nożnej, którzy pomogli mi i mojej rodzinie w zapewnieniu bezpieczeństwa" - napisał na Instagramie.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna wojna na Ukrainie reprezentacja Polski dynamo kijów

Rywale docenili protest Stocha. "Bóg skaczącego świata"

"Stop wojnie! Lepiej walczyć w sporcie" - taki napis pojawił się na nartach Kamila Stocha podczas niedzielnego konkursu Pucharu Świata w Lahti. Postawą polskiego mistrza zachwyceni byli zwycięzca zawodów Norweg Halvor Egner Granerud oraz japoński skoczek Yukiya Sato, a o geście trzykrotnego mistrza olimpijskiego szeroko informowały zagraniczne media. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT sporty zimowe Skoki narciarskie PŚ w skokach 2021/2022 Kamil Stoch wojna na Ukrainie

Krasnodębski: w Niemczech zakorzeniło się przekonanie, że Rosjanie zawsze zwyciężają

- Wiemy, jak bardzo zadufani są nasi zachodni sąsiedzi. Dzisiaj muszą przyznać, że cała ich polityka od dziesięcioleci była kompletnie błędna i to Polacy mieli rację w ocenie sytuacji - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia prof. Zdzisław Krasnodębski, eurodeputowany PiS.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Zdzisław Krasnodębski serwis wschodni Ukraina Niemcy wojna na Ukrainie Jedynka Ukraina Katarzyna Gójska

Putin kocha ten sport. Legenda hokeja chwali postawę Polski

Polski Związek Hokeja na Lodzie poinformował w niedzielę wieczorem, że domaga się zawieszenia członkostwa federacji Rosji i Białorusi w światowej organizacji oraz zawieszenia przedstawicieli tych krajów strukturach IIHF. Postawę polskich działaczy sportowych publicznie poparł natomiast uważany za najlepszego hokeistę w historii Wayne Gretzky. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT sporty zimowe hokej Rosja wojna na Ukrainie

Polska otworzy granice dla uchodźców? Soloch: każdy wariant jest brany pod uwagę

- Otwarcie granic wiąże się z określonym ryzykiem. Mamy do czynienia z wojną, jest ryzyko przenikania niepożądanych grup osób, które mogłyby działać przeciwko nam. Musimy ważyć wszystkie racje i możliwe scenariusze - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia szef BBN Paweł Soloch.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Katarzyna Gójska wojna 2022 wojna na Ukrainie Ukraina serwis wschodni uchodźcy