Polskie Radio
Section05

wypadek

Tylko 6 proc. użytkowników e-hulajnóg stosuje kaski!

Prawie 55 proc. kierujących e-hulajnogami lub UTO przekroczyło dopuszczalną prędkość, a tylko 6 proc. użytkowników e-hulajnóg stosowało kaski – mówi dyrektor ITS prof. Marcin Ślęzak, odnosząc się do publikacji raportu z badań monitorujących zachowania uczestników ruchu drogowego.
Zobacz więcej na temat:  STYL ŻYCIA społeczeństwo hulajnoga bezpieczeństwo Radio kierowców Polskie Radio Kierowców POLSKA prawo bezpieczeństwo na drodze samochody rower

Zainwestuj w poślizg!

Powoli żegnamy się z zimą, ujemnymi temperaturami i śniegiem na poboczach. Nadchodzi wiosna! Błędem jest myślenie, że w tym czasie poślizg na drodze jest czymś niezwykłym. Okazjonalne spadki temperatur, woda na drodze i dekoncentracja pierwszymi ciepłymi promykami słońca to czynniki, które zwiększają prawdopodobieństwo wystąpienia poślizgu. Jak się przed tym bronić? Stawiamy na praktykę!
Zobacz więcej na temat:  zima kierowca kierowcy POLSKA pogoda samochody samochód drogi poradnik opony Polskie Radio Polskie Radio Kierowców motoryzacja

Katastrofa kolejowa w Grecji. Mateusz Morawiecki złożył kondolencje greckiemu premierowi

Premier Mateusz Morawiecki złożył kondolencje premierowi Grecji Kyriakosowi Mitsotakisowi w związku z katastrofą kolejową, w której zginęło co najmniej 36 osób, a ponad 80 zostało rannych. "Tragiczne zderzenie pociągu osobowego z towarowym miało miejsce w Grecji. Składam najgłębsze kondolencje greckiemu szefowi rządu Kyriakosowi Mitsotakisowi i wszystkim, którzy w tej katastrofie stracili swoich bliskich" - napisał na twitterze Mateusz Morawiecki.
Zobacz więcej na temat:  katastrofa kolejowa śmierć Grecja Mateusz Morawiecki ŚWIAT Europa