Polskie Radio
Section05
wyszukiwarka

Afera w Twitterze. "Rażące słabości, zaniedbania, umyślna ignorancja, zagrożenia dla demokracji"

Były szef bezpieczeństwa Twittera, a w przeszłości znany hacker Peiter "Mudge" Zatko oskarżył władze portalu o lekceważenie praw bezpieczeństwa oraz zwodzenie inwestorów i członków zarządu - doniosły we wtorek "Washington Post" i CNN. Zatko stwierdził również, że co najmniej jeden pracownik firmy jest agentem obcych służb wywiadowczych.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA finanse biznes informacja wyszukiwarka twitter

ANALIZA "Kapitalizm inwigilacyjny". Firmy zarabiają na naszych danych, ale to się może zmienić

W ciągu ostatnich 20 lat inwigilacja stała się podstawą potęgi i modelu biznesowego cyfrowych gigantów; zbierane o nas informacje są surowcem wykorzystywanym, by nami manipulować - powiedziała prof. Shoshana Zuboff, psycholog społeczna Uniwersytetu Harvarda i autorka książki "Wiek kapitalizmu inwigilacji".
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA finanse biznes informacja google wyszukiwarka

ANALIZA Jak zarabia Google? Liczy się każde kliknięcie

Google - najbardziej popularna przeglądarka internetowa na świecie ułatwia od wielu lat życie całym rzeszom internautów. Trafne wyszukiwania, szybkie dostarczanie wyników, możliwość skonfigurowania zapytań oraz wiele innych narzędzi udostępnianych nam za darmo dodaje przeglądarce uroku. Cudowne rozwiązanie, które nic nie kosztuje. Ale przecież nic nie jest za darmo...
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA finanse biznes informacja google wyszukiwarka