Polskie Radio
Section05
Anita Gargas

"Przy pochówku ofiar nie dopełniono obowiązków"

Prokuratura Krajowa potwierdziła, że w trumnie generała Bronisława Kwiatkowskiego - dowódcy operacyjnego Sił Zbrojnych, który zginął w katastrofie smoleńskiej, znalazły się szczątki 7 innych osób. Krewni osób, które zginęły pod Smoleńskiem, żądają postępowania, które ujawni prawdę o decyzjach podejmowanych w związku z tragedią. Rodziny wyrażają żal i oburzenie ujawnionymi nieprawidłowościami. Sytuację komentowali w Debacie Dnia Michał Kolanko (Rzeczpospolita), Wojciech Wybranowski (Do Rzeczy) i Anita Gargas (TVP).
Zobacz więcej na temat:  katastrofa w Smoleńsku ekshumacja Michał Kolanko Platforma Obywatelska Ewa Kopacz PiS Rosja Anita Gargas

W Magazynie śledczym Anity Gargas zagadka Magdaleny Żuk

Czy sprawa Magdaleny Żuk ma związek z handlem kobietami? Jaką rolę w wydarzeniach odgrywa partner dziewczyny? A może jej śmierć łączy się z równie zagadkowym samobójstwem modelki w Karpaczu? Czy zaangażowanie detektywa Rutkowskiego pomaga czy szkodzi sprawie?  Materiał reporterów "Magazynu śledczego Anity Gargas" już w dziś o 22:05 w TVP1.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA śmierć Polki w Egipcie Magdalena Żuk Anita Gargas

Śledztwo ws. Józefa Piniora. TVP ujawnia stenogramy rozmów

TVP ujawniła w środę wieczorem część stenogramów podsłuchanych przez CBA w 2015 r. rozmów b. senatora Józefa Piniora i jego asystenta. Rozmowy miały dotyczyć łapówek od przedsiębiorców, m.in. w zamian za pozytywne decyzje dotyczące prowadzenia budowy. O nowych doniesieniach w tej sprawie mówiła w Polskim Radiu 24 Anita Gargas, dziennikarka śledcza TVP.
Zobacz więcej na temat:  Józef Pinior korupcja CBA przestępczość podsłuchy Anita Gargas TVP

"Mateuszowi Kijowskiemu bardzo wiele wybaczano"

– Afera dotycząca Mateusza Kijowskiego w szerszym kontekście może odbić się na wizerunku całej opozycji – powiedziała Anita Gargas. W premierowej odsłonie audycji "Gorący temat dnia", wraz z Wojciechem Biedroniem z portalu wpolityce.pl i Marcinem Makowskim z tygodnika "Do Rzeczy", dziennikarka śledcza TVP 1 podsumowała najważniejsze wydarzenia na polskiej scenie politycznej mijającego tygodnia. 
Zobacz więcej na temat:  Mateusz Kijowski KOD Sejm sejm pr24 Anita Gargas Andrzej Duda reforma szkolnictwa Platforma Obywatelska Nowoczesna

Ciemna strona futbolu w "Magazynie śledczym Anity Gargas"

Wojciech Jaruzelski i Czesław Kiszczak osobiście wpływali na transfery zawodników sportowych. W jaki sposób? Do jakiego stopnia SB i specjalne służby wojskowe PRL kontrolowały kariery poszczególnych piłkarzy? Kto pilnował zawodników na wyjazdach i dlaczego jeden z nich omal nie został postrzelony w czasie mistrzostw świata w 1986 r.? - to temat kolejnego odcinka "Magazynu śledczego Anity Gargas".
Zobacz więcej na temat:  Anita Gargas telewizja publiczna TVP

Publicyści o ustaleniach ws. katastrofy smoleńskiej

Naciski, by polski raport ws. katastrofy smoleńskiej był taki sam jak rosyjski, awaria części systemów Tu-154M przed uderzeniem w ziemię i manipulacje przy „czarnych skrzynkach” – to główne ustalenia podkomisji MON, która bada tę katastrofę. Według podkomisji, w kokpicie Tu-154M nie zidentyfikowano głosu dowódcy Sił Powietrznych gen. Andrzeja Błasika.
Zobacz więcej na temat:  Andrzej Stankiewicz Anita Gargas katastrofa smoleńska katastrofa w Smoleńsku