Polskie Radio
Section05
Australia

"Atak na wolność wyznania". Australijski stan chce karać za modlitwę o zmianę orientacji seksualnej

Działania mające na celu zmianę orientacji seksualnej gejów i lesbijek, w tym także modlitwy w tej intencji, będą uznawane za przestępstwo. Takie prawo chce wprowadzić australijski stan Wiktoria. Chrześcijański think tank Freedom for Faith określił projekt ustawy jako "najbardziej agresywny atak na wolność wyznania".
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Australia religia Kościół LGBT homoseksualizm prawo

RELACJA Rosja notuje kolejny rekord, Facebook zapowiada blokady. COVID-19 na świecie

Dobowy przyrost zakażeń koronawirusem w Rosji kolejny dzień z rzędu jest rekordowo wysoki. Jak poinformował w środę sztab rządowy, wykryto od wtorku 14 231 nowych infekcji. Facebook poinformował, że w ramach walki z dezinformacją, rozpocznie blokowanie reklam, które zniechęcają ludzi do szczepienia się. Zapraszamy do śledzenia relacji.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Azja Ameryka Południowa Ameryka Północna Afryka Australia pandemia wirus koronawirus

Śladami pierwszego polskiego podróżnika

Polski duchowny, łotewski historyk i włoski profesor laureatami szóstej edycji Nagród im. Benedykta Polaka. Nagrody przyznawane są za wybitne osiągnięcia eksploracyjne i badawcze na ziemi, morzu, w powietrzu i w kosmosie. Zazwyczaj laureatów jest dwóch – Polak i cudzoziemiec. Tym razem werdyktem Kapituły uhonorowano jeszcze jednego obcokrajowca. Pomysłodawcą nagrody jest Oddział Polski The Explorers Club.
Zobacz więcej na temat:  KULTURA Anna Popek Trójka podróże Australia Uniwersytet Jagielloński