Polskie Radio
Section05
Barbara Nowak

"Próbują zmienić europejską cywilizację". Błaszczak o "skrajnie lewicowej" rządowej koalicji

Szef klubu PiS skomentował w piątek decyzje minister edukacji Barbary Nowackiej dotyczące m.in. zmian w kuratoriach. - To jest koalicja skrajnie lewicowa. Mamy do czynienia z ludźmi, którzy próbują zmienić cywilizację europejską, godząc w jej chrześcijańskie fundamenty - powiedział Mariusz Błaszczak.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Mariusz Błaszczak Rząd RP koalicja PiS Barbara Nowak lewica

"Trzeba rozważyć zdecydowane ruchy". Fogiel o konsekwencjach wobec małopolskiej kurator oświaty

– Jestem zdumiony tą wypowiedzią, jest ona szkodliwa, głupia i należy ją potępić. Uważam, że trzeba rozważyć zdecydowane ruchy w tej sprawie – mówił w Programie 3 Polskiego Radia wicerzecznik PiS Radosław Fogiel, odnosząc się do wypowiedzi małopolskiej kurator oświaty Barbary Nowak nt. szczepień. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA szczepienia Koronawirus w Polsce COVID-19 Trójka Radosław Fogiel polityka Beata Michniewicz Marcin Kierwiński Władysław Teofil Bartoszewski Barbara Nowak

Przedszkolaki musiały słuchać przemówienia o polityce i aborcji. Zdecydowana reakcja ministra edukacji

- Byliśmy świadkami absolutnego skandalu. Już jutro będzie kontrola w szkole - powiedziała małopolska kurator oświaty Barbara Nowak, pytana przez wPolityce.pl o udział przedszkolaków w "Tour de Konstytucja". - Natychmiast zainterweniuję i użyję wszystkich narzędzi, które mam do dyspozycji - zapowiedział także minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.
Zobacz więcej na temat:  Ministerstwo Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek szkoła dzieci edukacja aborcja Barbara Nowak przedszkole POLSKA