Polskie Radio
Section05
Beata Szydło

Beata Szydło: wierzę w odpowiedzialność posłów Porozumienia, to moment próby

- Wybory korespondencyjne są możliwe i będą bezpieczne. Wierzę w odpowiedzialność posłów Porozumienia - powiedziała była premier Beata Szydło. Według niej dziś jest dla polityków moment próby i jeżeli ktoś nie potrafi podjąć tego ciężaru, przyłoży rękę do destabilizacji kraju.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Beata Szydło Porozumienie Jarosława Gowina wybory prezydenckie 2020 Koronawirus w Polsce

Beata Szydło: wybory korespondencyjne w maju dają pełne bezpieczeństwo

- Politycy opozycji nie dorośli do swojej funkcji i w złej woli starają się robić wszystko, by zdestabilizować obecną sytuację w Polsce. Wybory korespondencyjne dają pełne bezpieczeństwo, tylko musimy przeprowadzić je w zgodzie i pokoju - powiedziała na antenie Programu 1 Polskiego Radia europoseł PiS Beata Szydło.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Koronawirus w Polsce Beata Szydło Sygnały Dnia Katarzyna Gójska

Sytuacja seniorów w czasie pandemii. Europosłowie PiS pytają KE o podjęte działania

Europosłanki PiS Elżbieta Rafalska i Beata Szydło pytają Komisję Europejską, w jaki sposób planuje zapewnić pomoc i ochronę seniorom w czasie pandemii COVID-19 i jak będzie walczyć z wykluczeniem cyfrowym wśród seniorów. Europosłanki skierowały do KE interpelację w tej sprawie.
Zobacz więcej na temat:  koronawirus Europa COVID-19 Elżbieta Rafalska Beata Szydło Komisja Europejska Parlament Europejski polityka społeczeństwo ŚWIAT

"Były i są ważne dla PiS". Prof. Chwedoruk o znaczeniu kwestii społeczno-gospodarczych

- Początek zjawisk kryzysowych będzie tylko zwiększał zainteresowanie problematyką społeczno-gospodarczą. Prezydent Andrzej Duda będzie przedstawiany jako gwarant utrzymania świadczeń wprowadzonych przez partię rządzącą - powiedział prof. Rafał Chwedoruk, politolog z Uniwersytetu Warszawskiego.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Eliza Olczyk wybory w Polsce wybory prezydenckie wybory prezydenckie 2020 Andrzej Duda Beata Szydło

Beata Szydło: Andrzej Duda to prezydent, który wsłuchuje się w głos Polaków

- Polska zasługuje na wspaniały rząd. Ale Polska zasługuje też na to, żeby prezydentem był najlepszy z kandydatów, a takim kandydatem jest Andrzej Duda - powiedziała europoseł z ramienia PiS i była premier Beata Szydło podczas konwencji inaugurującej kampanię wyborczą Andrzeja Dudy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Beata Szydło wybory prezydenckie wybory prezydenckie 2020 Andrzej Duda polityka konwencja PiS

Debata ws. praworządności w Polsce. Ekspert: PE jest tym zmęczony

- Debata w Parlamencie Europejskim nie była wcale adresowana do kolegów parlamentarzystów, bo nie było ich na sali. Było wyjątkowo pusto jak na debatę, która dotyczy dużego państwa. Ileż można? - mówi w Programie 1 Polskiego Radia prof. Genowefa Grabowska z Wyższej Szkoły Menedżerskiej w Warszawie. 
Zobacz więcej na temat:  Więcej świata Paweł Lekki Parlament Europejski Vera Jourova Andrzej Halicki Beata Szydło

"Każdy z nas musi się zaangażować". Beata Szydło o starcie Andrzeja Dudy w wyborach

"Prezydent Andrzej Duda potwierdził start w wyborach. Teraz czas na nas! Każdy z nas musi się zaangażować" - podkreśliła b. premier Beata Szydło, która była szefem sztabu wyborczego Andrzeja Dudy w 2015 r, kiedy po raz pierwszy z sukcesem ubiegał się o urząd prezydenta.
Zobacz więcej na temat:  Andrzej Duda prezydent wybory prezydenckie 2020 Beata Szydło Prawo i Sprawiedliwość kampania wyborcza polityka POLSKA

Burzliwa wymiana zdań w PE. Szydło odpowiada Sikorskiemu: jest pan kłamcą

- Sądy w Polsce są niezawisłe i wolne - podkreśliła eurodeputowana PiS Beata Szydło. Między b. premier a Radosławem Sikorskim (PO) doszło do wymiany zdań. Po wystąpieniu, w którym przekonywała, że zmiany wprowadzane przez jej partię są zgodne z konstytucją, Sikorski replikował, że nie jest to takie pewne.
Zobacz więcej na temat:  Europarlament Radosław Sikorski reforma sądownictwa ŚWIAT Unia Europejska Europa Beata Szydło

"Zdruzgotana reputacja". Ks. Tymoteusz Szydło chce odejść z kapłaństwa

"Obecnie moja reputacja jako księdza jest zdruzgotana przez plotki i domysły" - napisał Tymoteusz Szydło w oświadczeniu przekazanym Katolickiej Agencji Informacyjnej. "W tej sytuacji nie pozostało mi nic innego, jak złożyć w kurii diecezji bielsko-żywieckiej prośbę skierowaną do Ojca Świętego o przeniesienie mnie do stanu świeckiego" - czytamy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Kościół katolicki aktualności katolickie Beata Szydło