Polskie Radio
Section05
Beata Szydło

"Trzeba działać racjonalnie". Beata Szydło odpowiada szefowej KE ws. CO2 i LGBT

Była premier Beata Szydło zaapelowała do Komisji Europejskiej o racjonalną politykę klimatyczną i walkę z fałszywymi informacjami, na przykład w odniesieniu do Polski. Europoseł wzięła udział w debacie w Parlamencie Europejskim na temat orędzia o stanie UE przygotowanej przez przewodniczącą Komisji.
Zobacz więcej na temat:  Ursula von der Leyen Komisja Europejska Europa Beata Szydło dwutlenek węgla ŚWIAT LGBT

"Redukcje będą, ale na nich tracą przecież wszyscy". Beata Szydło o rekonstrukcji rządu

- Jesteśmy dominującym podmiotem Zjednoczonej Prawicy, stąd też wyższa liczba resortów, która trafi pod nasze skrzydła – powiedziała była premier, a obecnie europoseł PiS Beata Szydło w rozmowie z tygodnikiem "Do Rzeczy". Jak dodała, "redukcje będą, ale na nich tracą przecież wszyscy".
Zobacz więcej na temat:  rekonstrukcja rządu Beata Szydło PiS premier Jarosław Kaczyński polityka Prawo i Sprawiedliwość

Brak grantów za "strefy wolne od LGBT". Szydło: takie stanowisko jest nie do zaakceptowania

Była premier Beata Szydło pyta Komisję Europejską o wstrzymane wypłaty unijnych funduszy sześciu polskim miastom, które przyjęły uchwały o "strefach wolnych od ideologii LGBT" lub "prawach rodzin". Decyzję w sprawie zablokowania dofinansowania z unijnego programu "Partnerstwo miast" podjęła komisarz do spraw równości Helena Dalli, a poparła ją dziś przewodnicząca Komisji Ursula von der Leyen.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Beata Szydło Unia Europejska Europa LGBT

Beata Szydło: propozycja łączenia funduszy UE z praworządnością powinna być bezwzględnie odrzucona

Była premier Beata Szydło podkreśla, że propozycja łączenia unijnych funduszy z praworządnością powinna być odrzucona. To kolejny głos z obozu Zjednoczonej Prawicy wzywający do sprzeciwu w tej sprawie w trakcie szczytu w Brukseli poświęconego przyszłym finansom Wspólnoty.
Zobacz więcej na temat:  Unia Europejska budżet UE 2021-2027 budżet unijny budżet ue Europa Beata Szydło ŚWIAT

"To wielki i osobisty sukces Pana Prezydenta". Beata Szydło skomentowała wynik Andrzeja Dudy

- Naszym celem było zwycięstwo i to zostało osiągnięte. Pan Prezydent bardzo ciężko pracował. Jego determinacja doprowadziła do tego, że możemy świętować sukces - powiedziała na antenie Polskiego Radia 24 Beata Szydło, szefowa sztabu programowego prezydenta Andrzeja Dudy.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Beata Szydło wybory prezydenckie wybory prezydenckie 2020 Andrzej Duda wybory w Polsce kampania prezydencka prezydent

Prezydent Andrzej Duda: przez ostatnie 48 godz. kampanii będę rozmawiał z Polakami

Ubiegający się o reelekcję prezydent Andrzej Duda i kandydat KO Rafał Trzaskowski zamieścili w środę wieczorem na Twitterze informacje o swoich kampanijnych planach. Prezydent Andrzej Duda zapowiedział, że będzie kontynuował rozmowy z Polakami, Rafał Trzaskowski poinformował zaś o czwartkowych wizytach na Mazowszu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka kampania wyborcza wybory prezydenckie 2020 Andrzej Duda Rafał Trzaskowski wybory w Polsce wybory prezydenckie twitter Beata Szydło

Beata Szydło: Rafał Trzaskowski na potrzeby kampanii próbuje pokazać, że jest inny niż kiedyś

- Pamiętam, jakie było stanowisko rządu PO-PSL, kiedy wprowadzano podwyższony wiek emerytalny albo, co mówiono, gdy proponowaliśmy program 500+. Rafał Trzaskowski próbuje pokazać Polakom - na potrzeby kampanii - że jest inny niż kiedyś i utrzyma programy społeczne - mówiła w Programie 1 Polskiego Radia Beata Szydło, europoseł PiS.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Beata Szydło wybory prezydenckie 2020 Rafał Trzaskowski Andrzej Duda

Beata Szydło: wynik prezydenta Andrzeja Dudy w I turze wyborów jest doskonały

- Wynik pana prezydenta Andrzeja Dudy jest doskonały. Uzyskał więcej głosów w I turze niż 5 lat temu, a więc Polacy pozytywnie ocenili jego 5-letnią kadencję. Teraz potrzebna jest rzetelna praca, aby wygrać w II turze, bo wszystko zaczyna się od nowa - powiedziała w Programie 1 Polskiego Radia Beata Szydło, europoseł PiS.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA wybory prezydenckie 2020 Andrzej Duda kampania prezydencka wybory w Polsce polityka Rafał Trzaskowski Beata Szydło Katarzyna Gójska

"Europa potrzebuje solidarności". Beata Szydło o zwiększeniu pomocy finansowej dla krajów UE

Beata Szydło uczestniczyła w debacie plenarnej w Europarlamencie poświęconej propozycjom Komisji. Chodzi o zmiany w projekcie budżetu na lata 2021-2027 i fundusz odbudowy, który ma udźwignąć unijne gospodarki po kryzysie wywołanym pandemią koronawirusa. - Europa potrzebuje solidarności, a Europejczycy nadziei - powiedziała była premier.
Zobacz więcej na temat:  Komisja Europejska Unia Europejska Parlament Europejski UE Beata Szydło ŚWIAT budżet ue budżet unijny

"Niegodny byłego premiera". Beata Szydło o apelu Donalda Tuska

- Jako były premier nie rozumiem, jak ktoś, kto był premierem, może nawoływać do tego, żeby łamać konstytucję i zachęcać Polaków do tego, żeby nie korzystali ze swoich demokratycznych, konstytucyjnie zagwarantowanych praw - powiedziała szefowa sztabu programowego prezydenta Andrzeja Dudy w czwartek w TVP. - Nie jest to godne byłego premiera - oceniła.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Beata Szydło Donald Tusk wybory prezydenckie 2020

"Rozsądne propozycje, gwarantujące bezpieczeństwo". Beata Szydło o programie prezydenta Andrzeja Dudy

Szefowa sztabu do spraw programowych prezydenta Andrzeja Dudy oraz europoseł Beata Szydło powiedziała, że przeprowadzenie wyborów w trybie korespondencyjnym jest w pełni bezpieczne. Zdradziła także, jak bardzo różni się kampania prezydencka w dobie koronawirusa od tej pięć lat temu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA wybory prezydenckie 2020 Beata Szydło Andrzej Duda kampania wyborcza polityka zjednoczona prawica