Polskie Radio
Section05
Beata Szydło

Reforma traktatowa UE. Beata Szydło: Donald Tusk przyłożył rękę do jej przegłosowania

- Trzech byłych premierów RP - Marka Belkę, Włodzimierza Cimoszewicza i Leszka Millera - to Donald Tusk umieścił na listach do Parlamentu Europejskiego. Z kolei Robert Biedroń kilka dni temu podpisywał z nim umowę koalicyjną. Można powiedzieć, że Tusk przyłożył rękę do tego, że ta rezolucja została niestety polskimi rękami przegłosowana - mówiła w Programie 1 Polskiego Radia Beata Szydło, komentując zgodę Parlamentu Europejskiego na reformę traktatową UE, która przeszła m.in. dzięki głosom dziewięciu polskich europosłów. 
Zobacz więcej na temat:  Sygnały Dnia Polskie Radio Krzysztof Świątek ŚWIAT Europa Unia Europejska reforma ue Donald Tusk Parlament Europejski

"Czarny dzień dla europejskiej demokracji", "akcja łamania kręgosłupów". Europosłowie PiS komentują decyzję PE

Europosłowie Prawa i Sprawiedliwości na konferencji w Strasburgu skrytykowali przyjęte przez PE sprawozdanie ws. zmiany unijnych traktatów. - Niewielką ilością głosów, ale jednak został uruchomiony proces zagrażający suwerenności Polski i innych państw członkowskich, skazując je na łaskę i niełaskę europejskiej oligarchii, czyli niedemokratycznych instytucji europejskich oraz dużych, silnych państw, przede wszystkim Francji i Niemiec - powiedział Ryszard Legutko. Wtórowali mu inni eurodeputowani PiS.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Unia Europejska Parlament Europejski Europarlament Ryszard Legutko Patryk Jaki Beata Kempa Jacek Saryusz-Wolski Anna Zalewska Strasburg Bruksela

Unijny mainstream zmienia podejście wobec Fit For 55? Beata Szydło: wygląda, jakby szukali kozła ofiarnego

Europoseł Prawa i Sprawiedliwości Beata Szydło przestrzega, że program Fit for 55 oznacza "wielkie ryzyko dla gospodarek krajów członkowskich Unii" oraz "pozbawienie przemysłu krajów Unii jakiejkolwiek konkurencyjności". Była premier pisze o tym w serwisie X, odnosząc się do tekstu portalu Politico Europe.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Unia Europejska ekologia Fit for 55

PR24 "Lekceważenie wyborców". Beata Szydło o braku poparcia dla kandydatury Elżbiety Witek

- Politycy, którzy chcą przejąć władzę w Polsce, na każdym kroku podkreślają, że będą rządzić demokratycznie, że chcą bardzo wysokich standardów w polityce (…). Piękne słowa marszałka Hołowni wytrzymały zaledwie kilkanaście minut. Większość, która dominuje w parlamencie, pokazała, jakie to będą standardy - mówiła w Polskim Radiu 24 Beata Szydło (Prawo i Sprawiedliwość).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka wybory 2023 Sejm Elżbieta Witek Dorota Kania

Beata Szydło: ciesząc się z wolności, musimy pamiętać, że niepodległość nigdy nie jest dana raz na zawsze

Ciesząc się z wolności, jaką mamy teraz, musimy zawsze pamiętać, że niepodległość nigdy nie jest dana raz na zawsze. Polskę mogą czekać kolejne zagrożenia, także takie, jakich sobie jeszcze nie wyobrażamy. Albo nie dostrzegamy - napisała w sobotę w mediach społecznościowych eurodeputowana PiS Beata Szydło.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA niepodległość Święto Niepodległości tożsamość 11 listopada

"Mam nadzieję, że to będzie wyjaśnione i straci mandat". Szydło o sprawie Karpińskiego

- Z ochotą posłucham, co pan Tusk i jego koledzy mają do powiedzenia o tej sytuacji - powiedziała w Programie 3 Polskiego Radia Beata Szydło. Była premier skomentowała w ten sposób informację o mandacie europosła dla Włodzimierza Karpińskiego, który przebywa w areszcie w związku z korupcją.
Zobacz więcej na temat:  Beata Michniewicz polityka POLSKA społeczeństwo korupcja Warszawa Włodzimierz Karpiński

"Czeka nas likwidacja demokracji". Beata Szydło o pomysłach opozycji

Europoseł PiS Beata Szydło, komentując działania opozycji, oceniła, że "jeśli ci ludzie zamierzają w taki sposób rządzić Polską, to czeka nas likwidacja demokracji". Wskazała, że ugrupowania pragnące przejąć władze są "tak demokratyczne i praworządne, że m.in. zdążyły zaatakować prezydenta za zapowiedź realizacji konstytucyjnej procedury powołania rządu".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka wybory 2023 wybory w Polsce Andrzej Duda prezydent PiS Prawo i Sprawiedliwość opozycja

Beata Szydło: twórcy zmian w traktatach UE mają na celu zmniejszenie roli NATO w Europie

Beata Szydło we wpisie w mediach społecznościowych odniosła się do procedowanych przez UE zmian traktatów wspólnotowych. Była premier, a obecnie europoseł z ramienia PiS, wskazała, że te działania mają na celu zmniejszenie roli NATO w Europie. To - jak podkreśla - zagrozi naszemu bezpieczeństwu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Unia Europejska Europa NATO polityka Polska w Unii Europejskiej