Polskie Radio
Section05
Bukareszt

Publicystka: „Stara” Europa boi się Inicjatywy Trójmorza

W Rumunii rozpoczął się dwudniowy szczyt Inicjatywy Trójmorza. W obradach bierze udział, w roli obserwatora, niemiecki minister spraw zagranicznych, Heiko Maas. – Niemcy chcą trzymać rękę na pulsie i zadbać o to, żeby ten twór nie stał się konkurentem dla Unii Europejskiej – mówiła w audycji "Świat w powiększeniu” Olga Doleśniak-Harczuk, publicystka Gazety Polskiej Codziennie.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Rumunia Bukareszt Trójmorze

Małgorzata Bonikowska: Trójmorze ma wyrównać dysproporcje

W poniedziałek w Rumunii rozpoczął się dwudniowy szczyt Inicjatywy Trójmorza, w którym uczestniczy prezydent Andrzej Duda. Spotkanie ma rozszerzyć współpracę 12 krajów UE w ramach tego projektu. Tę kwestię komentowała w Polskim Radiu 24 dr Małgorzata Bonikowska z Centrum Stosunków Międzynarodowych.
Zobacz więcej na temat:  Trójmorze Unia Europejska Europa Andrzej Duda Rumunia Bukareszt Polityka PR24 Polska w Unii Europejskiej polityka

Sobolewski: polskie OFE inwestują w Bukareszcie

Ludwik Sobolewski, były prezes Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie, a obecnie szef Giełdy Papierów Wartościowych w Bukareszcie, goszczący w audycji Ludzie Gospodarki w Polskim Radiu 24, weekendy najczęściej spędza w Polsce i to pracowicie, bo polski biznes zaczyna coraz częściej spoglądać w kierunku Rumunii, a także tam inwestować. Liczy, że polskie OFE będą inwestować coraz więcej na rumuńskim parkiecie. Pytany, czy myśli o powrocie na GPW, nie odpowiada wprost, ale i nie zaprzecza.
Zobacz więcej na temat:  Bukareszt giełda papierów wartościowych inwestycje zagraniczne