Polskie Radio
Section05
CDU

"Zwyciężą transgraniczne interesy z Polską". Zalewska o relacjach z Niemcami po wyborach

- W relacjach polsko-niemieckich, po wyborach do Bundestagu, wygrają pragmatyzm, wymiana gospodarcza, bliskie sąsiedztwo i transgraniczne interesy - mówiła w Polskim Radiu 24 europoseł PiS Anna Zalewska. Gościem audycji był też europoseł Lewicy Bogusław Liberadzki.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 wybory w Niemczech relacje polsko-niemieckie SPD CDU partie polityczne Unia Europejska ŚWIAT Niemcy Europa Anna Zalewska

WYWIAD "Języczkiem u wagi będzie FDP". Ambasador RP w Berlinie o wyborach w Niemczech

Ambasador RP w Berlinie uważa, że niezależnie od tego, czy nowy niemiecki rząd zostanie zbudowany wokół chadecji, czy socjaldemokracji, to z polskiego punktu widzenia "różnice nie będą bardzo duże". - Natomiast "języczkiem u wagi będzie FDP, a to dla nas doskonała wiadomość" - mówi PAP Andrzej Przyłębski.
Zobacz więcej na temat:  Niemcy Europa wybory w Niemczech Andrzej Przyłębski CDU SPD Bundestag wywiad ŚWIAT

"Dla Polski to nie jest dobra informacja". Piekutowski o ewentualnym zwycięstwie SPD do Bundestagu

- [Wygrana SPD - red.] dla Polski nie jest specjalnie dobrą informacją, ale też nie jest tragiczną - powiedział w audycji "Północ - Południe" na antenie Polskiego Radia 24 Jarema Piekutowski z Nowej Konfederacji. - Gdyby Armin Laschet zostałby Kanclerzem Niemiec (...) te pozytywne relacje byłyby kontynuowane - stwierdził.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Niemcy wybory wybory parlamentarne polityka Bundestag CDU SPD Krzysztof Grzybowski Polskie Radio 24

Ostatnie dni Angeli Merkel w fotelu kanclerza. Prof. Musiał: nie mamy powodu, by za nią płakać

- Obie nitki Nord Stream 2 były wybudowane za czasów rządów Angeli Merkel, wszystkie konflikty w ostatnich latach, na których Polska dużo straciła, miały miejsce pod jej rządami - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Bogdan Musiał, ekspert ds. relacji polsko-niemieckich. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Niemcy Angela Merkel CDU SPD wybory parlamentarne relacje polsko-niemieckie

Rosja odpowiedzialna za ataki na Bundestag. MSZ Niemiec: sprawcą cyberataków może być GRU

- Rosja jest odpowiedzialna za cyberataki na niemiecki parlament – oświadczyła na konferencji prasowej rzeczniczka ministerstwa spraw zagranicznych w Berlinie. Niemieckie służby bezpieczeństwa co najmniej trzykrotnie informowały w tym roku o prowadzonych z zagranicy cyberatakach na Bundestag - pisze dpa.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Niemcy sondaż SPD CDU Angela Merkel wybory w Niemczech Rosja cyberataki

Niemcy: SPD prowadzi w sondażach wyborczych. Pozostałym czołowym partiom spada poparcie

"Kolejne sondaże, przeprowadzane przed wrześniowymi wyborami parlamentarnymi, wskazują na zwiększającą się przewagę socjaldemokratów z SPD i ich kandydata na kanclerza Olafa Scholza. Unia CDU/CSU notuje wyniki najgorsze w historii" - pisze "Die Welt", który wraz z ze stacją ARD zlecił badanie instytutowi Infratest Dimap.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Niemcy sondaż SPD CDU Angela Merkel

Niemcy poradziły sobie z kryzysem migracyjnym? Prof. Krasnodębski: Merkel postąpiła w sposób makiaweliczny

- Angela Merkel ws. kryzysu migracyjnego postąpiła w sposób makiaweliczny. Z jednej strony Niemcy wyrobili sobie wizerunek, że wszystkich przyjmują, a z drugiej strony uszczelniono granicę, zawarto porozumienie z Turcją i napływ ustał - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Zdzisław Krasnodębski, europoseł PiS.
Zobacz więcej na temat:  Niemcy Europa Angela Merkel CDU SPD uchodźcy imigranci w Europie kryzys migracyjny Zdzisław Krasnodębski Dorota Kania Polskie Radio 24 ŚWIAT