Polskie Radio
Section05
tomasz lis

"Zwykła bzdura", "Słabo". Internauci wypunktowali wpis Lisa o szczepieniach "brytyjskich celebrytów"

Królowa Elżbieta i książę Kentu przyjęli szczepionkę. Bezczelni ci brytyjscy celebryci - napisał na Twitterze redaktor naczelny "Newsweeka" Tomasz Lis. Internauci szybko jednak zwrócili uwagę, że w przeciwieństwie do polskich aktorów czy biznesmenów, brytyjska królowa i jej mąż nie zaszczepili się poza kolejnością.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA szczepienia Koronawirus w Polsce COVID-19 tomasz lis

Tomasz Lis musi sprostować nieprawdziwe informacje. Piotr Gliński wygrał w sądzie z "Newsweek Polska"

Sąd Okręgowy w Warszawie nakazał redaktorowi naczelnemu tygodnika "Newsweek Polska" sprostowanie nieprawdziwych informacji na temat działalności ministra kultury i dziedzictwa narodowego Piotra Glińskiego - podał resort kultury. - Zapadł dobry, sprawiedliwy wyrok - mówi portalowi PolskieRadio24.pl dr Janusz Malanowski, radca prawny z kancelarii Malanowski i Wspólnicy. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotr Gliński tomasz lis dziennikarstwo sądownictwo sąd

"Newsweek" pisze o "posłańcach śmierci". Kaleta: jak prenumerujecie gazetę?

"Newsweek" nazywa pracowników Poczty Polskiej "posłańcami śmierci" w czasie epidemii koronawirusa, mimo iż, jak zapewniają eksperci, ryzyko przeniesienia wirusa na papierze jest minimalne. W ocenie wiceministra sprawiedliwości Sebastiana Kalety takie działania gazety to hipokryzja.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA głosowanie korespondencyjne Poczta Polska wybory prezydenckie 2020 Sebastian Kaleta tomasz lis polityka

Jan Śpiewak: moralne bankructwo Lisa i jego akolitów

- "Cyngiel PiS", "siedzi mentalne i politycznie w kieszeni PiSu" to tylko kilka z inwektyw, którymi obrzucał mnie @lis_tomasz. Dzisiajsze taśmy pokazują moralne i dziennikarskie bankructwo Lisa i jego akolitów, którzy stali się jedynie janczarami PO w wojnie polsko-polskiej - napisał we wtorek na Twitterze lider stowarzyszenia Wolne Miasto Warszawa Jan Śpiewak. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Jan Śpiewak Jarosław Kaczyński tomasz lis

Kulisy Spraw: Tomasz Lis musi przeprosić posła Kukiz’15

Sąd nakazał redaktorowi naczelnemu Newsweeka Tomaszowi Lisowi przeprosić posła ruchu Kukiz'15 za insynuacje jego tygodnika, że Marek Jakubiak kupił browar Ciechan za pieniądze mafii. Oprócz przeprosin, Tomasz Lis musi także zapłacić 30 tys. złotych. O szczegółach w audycji Kulisy Spraw mówił mec. Artur Wdowczyk.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Kukiz'15 Kulisy Spraw Marek Jakubiak tomasz lis Artur Wdowczyk fake news