Polskie Radio
Section05
Francois Hollande

We Francji rozmowy o Bliskim Wschodzie

W Paryżu zakończyła się międzynarodowa konferencja poświęcona konfliktowi izraelsko-palestyńskiemu. Nad Sekwanę przybyły delegacje 75 państw i organizacji, ale zabrakło przedstawicieli głównych antagonistów - Izraela i Palestyny. O sytuacji na Bliskim Wschodzie mówił w audycji Świat w Powiększeniu Jarosław Kociszewski, wieloletni korespondent w Izraelu.
Zobacz więcej na temat:  Agata Kasprolewicz Jarosław Kociszewski Francois Hollande Francja Izrael Palestyna

Sobota po Tygodniu: Polska nie kupi Caracali

Polski rząd zrezygnował z zakupu francuskich Caracali – wojskowych śmigłowców wielozadaniowych. Konsekwencją tej decyzji jest przełożenie wizyty Francoisa Hollande’a w naszym kraju. W Polskim Radiu 24 sprawę komentowali Daniel Czyżewski z „Młodych dla Polski”,  Kornel Koronowski z „Res Publiki Nowej” i  Krzysztof Mroczkowski z „Nowego Obywatela”.
Zobacz więcej na temat:  Francois Hollande Ministerstwo Obrony Narodowej wojsko

Prezydent Francji przekłada wizytę w Polsce przez Caracale

Prezydent Francji odwołał wizytę w Polsce. Powodem decyzji Francois Hollande’a jest rezygnacja polskich władz z zakupu francuskich śmigłowców wojskowych – Caracale. W Debacie Dnia Polskiego Radia 24 sprawę komentowali dr Łukasz Jasina z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych, Tomasz Wróblewski z Warsaw Enterprise Institute i publicysta Jarosław Guzy.
Zobacz więcej na temat:  Francja Francois Hollande lotnictwo Ministerstwo Obrony Narodowej polityka POLSKA Polskie Radio 24 przetarg wojsko