W piątek rusza proces prezydenta Gdańska W piątek rusza proces prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Chodzi o sprawę błędów w oświadczeniach majątkowych - poinformowało Radio Gdańsk. Zobacz więcej na temat: Paweł Adamowicz POLSKA
"Wiedza ze służb była przekazywana do Amber Gold" - Przerażające są przesłuchania przed komisją śledczą ds. Amber Gold, przerażająca jest powszechna amnezja. Trzeba pogratulować członkom komisji wytrwałości i spokoju – powiedział w Rozmowie Polskiego Radia 24 poseł Kukiz’15 Marek Jakubiak. O pracach komisji mówili także poseł PiS, Marek Suski i poseł Nowoczesnej Witold Zembaczyński - członkowie komisji śledczej ds. Amber Gold. Zobacz więcej na temat: Polskie Radio 24 Amber Gold komisja śledcza POLSKA
Gdańsk: na ściance wspinaczkowej zginęła policjantka Tragiczny wypadek na ściance wspinaczkowej w Gdańsku Oliwie. Nie żyje policjantka, która spadła z wysokości. Zobacz więcej na temat: POLSKA pomorskie wypadek
"Prezydent Gdańska stworzył nieformalne sieci powiązań" Prawie pięć godzin trwało wtorkowe przesłuchanie Pawła Adamowicza przed Sejmową Komisją Śledczą do spraw Amber Gold. Prezydent Gdańska powiedział, że nigdy nie miał żadnych kontaktów z właścicielem spółki Marcinem P. W środę zeznania złożą Emil Marat, były doradca zarządu spółki Amber Gold, a także radca prawny Paweł Kunachowicz. Obaj świadkowie świadczyli usługi doradcze dla szefa spółki Gold Marcina P. w końcowym okresie jego działalności. O przesłuchaniach w Debacie Poranka mówili Grzegorz Osiecki (Dziennik Gazeta Prawna) i Marcin Wikło (Sieci). Zobacz więcej na temat: Polskie Radio 24 Amber Gold Paweł Adamowicz komisja śledcza Sejm Grzegorz Osiecki Marcin Wikło
Prezydent Gdańska przed komisją śledczą ws. Amber Gold Gdybyśmy wiosną 2012 r. wiedzieli, kim jest Marcin P., nie byłoby umów, nie byłoby konferencji prasowych, ani rozmów z Amber Gold, m.in. dotyczących finansowania filmu o Lechu Wałęsie - zapewniał prezydent Gdańska Paweł Adamowicz podczas wtorkowego przesłuchania przed komisją śledczą. Posiedzenia komisji transmitowaliśmy w Polskim Radiu 24. Zobacz więcej na temat: Amber Gold komisja śledcza Paweł Adamowicz Sejm
"Pokaz arogancji i lekceważenia ze strony Adamowicza" Komisja śledcza ds. Amber Gold przez blisko pięć godzin przesłuchiwała we wtorek prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Prezydent powiedział, że o Amber Gold dowiedział się z mediów i z reklam, podkreślił, że firma prowadziła „bardzo agresywną kampanię reklamową”. Paweł Adamowicz zeznał, że nie miał kontaktów z Marcinem P. O przesłuchania prezydenta Adamowicza przed komisją śledcza ds. Amber Gold mówili w audycji Debata Dnia Wojciech Wybranowski („Do Rzeczy”) i Roman Imielski („Gazeta Wyborcza”). Zobacz więcej na temat: Polskie Radio 24 Amber Gold Marek Suski Prawo i Sprawiedliwość
Afera Amber Gold. "Gdybym miał tę wiedzę co dzisiaj, biłbym na alarm" Przed sejmową komisją śledczą do sprawy Amber Gold zeznawał prezydent Gdańska Paweł Adamowicz. Komisja pytała go o jego wiedzę na temat straty finansowej w wysokości 4,5 miliona złotych, jakie poniosło lotnisko w Gdańsku. Zobacz więcej na temat: Amber Gold komisja śledcza Paweł Adamowicz POLSKA
Amber Gold: Po przesłuchaniu prezydenta Gdańska Zakończyło się posiedzenie sejmowej komisji śledczej, badającej aferę Amber Gold. Komisja przesłuchała prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza. Paweł Adamowicz odpowiadał na pytania o swoje kontakty z twórcami piramidy finansowej Amber Gold. Zdaniem Marcina P. to nie on a prezydent Gdańska zabiegał o kontakty. Paweł Adamowicz zaprzeczył tym zeznaniom. O przesłuchaniu prezydenta Gdańska mówił w audycji Gorący Temat Maciej Chudkiewicz z „Tygodnika Solidarność” i Jakub Jałowiczor z tygodnika "Gość Niedzielny". Zobacz więcej na temat: Polskie Radio 24 Amber Gold
"Ciągnąc samolot po płycie nie reklamowaliśmy OLT Express" - Nie miałem żadnych kontaktów z Marcinem P. i nie zabiegałem o nie. Nie lokowałem też żadnych środków w produkty oferowane przez Amber Gold - zapewniał podczas przesłuchania przed komisją śledczą prezydent Gdańska Paweł Adamowicz. Zobacz więcej na temat: Amber Gold POLSKA komisja śledcza pieniądze Małgorzata Wassermann Paweł Adamowicz
Amber Gold. "W Trójmieście wszyscy mają słabą pamięć" Sejmowa Komisja Śledcza do spraw Amber Gold ma przesłuchać we wtorek prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Posłowie chcą zapytać między innymi o działania prezydenta w sprawie spółki, a także o działania jego urzędników. – Trójmiasto jest zrośnięte, tam wszyscy wszystkich znają, ale mają słabą pamięć – mówił w audycji Rozmowa Poranka – 24 Pytania Marek Suski, wiceprzewodniczący komisji i poseł PiS. Posiedzenie komisji śledczej będziemy transmitować w Polskim Radiu 24. Zobacz więcej na temat: komisja śledcza Marek Suski Amber Gold Sejm Paweł Adamowicz Trójmiasto PiS
Decyzja Sądu Apelacyjnego w Gdańsku ws. "wampira z Bytowa" Leszek P., zwany "wampirem z Bytowa", jest osobą niebezpieczną i trafi do zamkniętego ośrodka szpitalnego - orzekł Sąd Apelacyjny w Gdańsku, oddalając tym samym apelację pełnomocnika skazanego. Pod koniec roku mężczyzna zakończy odbywanie kary 25 lat więzienia za zabójstwo i gwałt. Zobacz więcej na temat: sądownictwo POLSKA zabójstwo przestępczość
Gdańsk: policja wznowiła poszukiwania Iwony Wieczorek W gdańskim parku położonym w pasie nadmorskim policja prowadzi badania terenu związane z zaginięciem w 2010 r. 19-letniej Iwony Wieczorek. Funkcjonariusze nadal poszukują mężczyzny, który najprawdopodobniej jako ostatni widział kobietę. Zobacz więcej na temat: zaginieni Iwona Wieczorek policja pomorskie
Zaginięcie Iwony Wieczorek. Jest nowe nagranie wideo Pomorska policja opublikowała nieznany dotąd fragment z zapisu monitoringu, na którym widać tzw. mężczyznę z ręcznikiem, czyli osobę, która prawdopodobnie jako ostatnia widziała Iwonę Wieczorek. Zobacz więcej na temat: POLSKA policja pomorskie Iwona Wieczorek zaginieni
Dorota Nieznalska bada propagandę dwóch wojen W audycji "Wybieram Dwójkę" artystka opowiadała o swojej nowej wystawie "Kolekcja Institut für Deutsche Ostarbeit", którą można oglądać w Gdańsku od 2 września. Zobacz więcej na temat: wystawa fotografia KULTURA SZTUKA Jakub Kukla
Nauka i zabawa mogą iść w parze Mimo, iż wakacje dobiegły końca, koniec lata i jesień do doskonały moment na rodzinne weekendowe wypady. Dla dzieci szczególnie rozwojowe są te wyjazdy, podczas których oprócz zabawy i rozrywki, doświadczą i nauczą się czegoś nowego, na przykład, jak zbudować diament, skąd wiadomo, że ziemia jest okrągła i czy trudno jest zbudować igloo. Zobacz więcej na temat: Lato z Radiem Sława Bieńczycka NAUKA dzieci Kraków podróże
"Ideały Solidarności są ciągle aktualne i inspirujące" - Solidarnościowe przesłanie powinniśmy traktować jako etos założycielski, fundament wolnej Polski - napisał prezydent Andrzej Duda w liście odczytanym na mszy dla uczczenia 37. rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych. Uczestnicy uroczystości złożyli kwiaty pod bramą Stoczni. Zobacz więcej na temat: Solidarność prezydent porozumienia sierpniowe POLSKA Andrzej Duda
Gdański region "Solidarności" świętuje rocznicę porozumień Trwa uroczyste posiedzenie Zarządu Regionu Gdańskiego NSZZ "Solidarność" z okazji 37. rocznicy Sierpnia '80 i powstania NSZZ "Solidarność" oraz 29. rocznicy strajków z 1988 roku. Zostanie m.in. wręczonych 30 stypendiów ze związkowego funduszu. Zobacz więcej na temat: porozumienia sierpniowe rocznica POLSKA HISTORIA Solidarność
"Podziękujmy bohaterom porozumień sierpniowych" Były prezydent Lech Wałęsa i prezydent Słupska Robert Biedroń zaapelowali w czwartek, w 37. rocznicę podpisania porozumień sierpniowych, o solidarność. Biedroń powiedział, że rozmawiał z Wałęsą m.in. o tym, jak zakończyć "wojnę polsko-polską". Zobacz więcej na temat: historia Polski porozumienia sierpniowe Lech Wałęsa Robert Biedroń rocznica POLSKA