X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Henryk Szrubarz

Co jeść żeby nie chorować

– Zjadamy ok. 210 ton różnych posiłków w ciągu całego swojego życia. Jeżeli nasz pokarm składa się z  konserwantów, barwników i dodatków do żywności, organizm musi to przepracować i nie jest później  do końca zdrowy – mówiła w audycji Rozmowy o Zdrowiu prof. Bożena Kropka. Jak więc odżywiać się, żeby nie chorować – doradzała dietetyk, promotor zdrowia, autorka książki "Co mi dolega? Poradnik skutecznego leczenia dietą".
Zobacz więcej na temat:  dieta Henryk Szrubarz nowotwory zdrowie zdrowie i dieta

"Polityka FB to próba tworzenia nowego człowieka"

Prawicowe środowiska zapowiedziały na sobotę demonstrację przed siedzibą warszawskiego oddziału Facebooka. To protest przeciwko kasowaniu profili polskich organizacji narodowych i niepodległościowych. – Zapędy cenzorskie Facebooka dotyczą tylko jednej strony debaty publicznej – mówi w audycji "W samo południe" Eryk Mistewicz – prezes Instytutu Nowych Mediów.
Zobacz więcej na temat:  Eryk Mistewicz Facebook Henryk Szrubarz media społecznościowe POLSKA

"Deklaracja polsko-ukraińska to dowód dojrzałości"

- Przyjęcie tej deklaracji to dobry krok, szczególnie dzisiaj, kiedy relacje polsko-ukraińskie trochę osłabły. Polska dawno nie miała tak dobrej opinii na Ukrainie. W Polsce jest trochę inaczej, ale mimo wszystko trzeba tę koniunkturę wykorzystać – mówił na antenie Jedynki Paweł Kowal, ekspert Instytutu Studiów Politycznych Polskiej Akademii Nauk.
Zobacz więcej na temat:  Henryk Szrubarz Paweł Kowal POLSKA stosunki polsko-ukraińskie Sygnały Dnia Ukraina

Białaczka szpikowa – z choroby agresywnej do przewlekłej

Kilkanaście lat temu pacjenci chorzy na białaczkę szpikową umierali w przeciągu 3-4 lat. Dziś średni czas przeżycia chorych nie odbiega od populacji zdrowej. O tym, jak ta agresywna choroba stała się chorobą przewlekłą, dzięki czemu pacjenci żyją dłużej, mówił w Rozmowach o Zdrowiu prof. Krzysztof Warzocha, dyrektor Instytutu Hematologii i Transfuzjologii w Warszawie.
Zobacz więcej na temat:  choroba Henryk Szrubarz medycyna nowotwory Polskie Radio 24 warzywa zdrowie

Forum CYBERSEC. "Do każdego komputera można się włamać"

- Nie możemy pozwolić sobie na to, by nasze systemy teleinformatyczne były zagrożone atakami. Musimy z nimi skutecznie walczyć w celu zminimalizowania ryzyka. Obecnie nie ma komputera, do którego nie można się włamać. To tylko kwestia determinacji – mówił na antenie Jedynki Mirosław Maj, prezes Fundacji Bezpieczna Cyberprzestrzeń.
Zobacz więcej na temat:  cyberprzestępczość hakerzy Henryk Szrubarz internet komputery Kraków POLSKA