X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Henryk Szrubarz

"Spółdzielcy muszą mieć w końcu swoje prawa"

Senator niezależna Lidia Staroń wytyka błędy w proponowanej przez resort infrastruktury nowelizacji przepisów dotyczących spółdzielni mieszkaniowych. Według niej nowela daje prezesom i zarządom spółdzielni jeszcze większe możliwości do nadużyć. – Najważniejsze jest, by w końcu ludzie mieli swoje prawa - mówiła senator Staroń w radiowej Jedynce.
Zobacz więcej na temat:  Henryk Szrubarz POLSKA Trybunał Konstytucyjny mieszkania prawo budownictwo

Ekspert: na Węgrzech Orban już zaczyna kampanię

- Kwestia cen gazu i opłat za energię elektryczną również w tych wyborach będzie ważną obietnicą wyborczą – mówił w Jedynce Wojciech Przybylski, redaktor naczelny pisma ”Visegrad Insight”. Mowa była również o muzeum boglarczyków, polskich uchodźców z czasów II wojny światowej, rocznicy powstania Grupy Wyszehradzkiej i wspólnym pakiecie atrakcji turystycznych grupy V4.
Zobacz więcej na temat:  Henryk Szrubarz Wojciech Przybylski grupa wyszehradzka Węgry Viktor Orban gaz Wyszehradio ŚWIAT

"Grupa Wyszehradzka rozwija się bardzo dobrze"

- Były czasy, kiedy kazano szukać jedynych dowodów na istnienie Grupy Wyszehradzkiej w Krakowie, gdzie co godzinę, używając czeskiej trąbki, polski strażak gra węgierską melodię Hojnolko. W tej chwili jesteśmy o lata świetlne od tego momentu - mówił na antenie radiowej Jedynki dr Maciej Szymanowski z Katolickiego Uniwersytetu w Budapeszcie.
Zobacz więcej na temat:  Henryk Szrubarz grupa wyszehradzka Unia Europejska kryzys w Unii Europejskiej kryzys w strefie euro

Po czym poznasz psychopatę

- Gdy psycholodzy mówią o psychopatach mają na myśli określony podzbiór populacji. Cechuje ją większa obecność pewnych konkretnych cech psychicznych m.in. takich jak bezwzględność, nieodczuwanie strachu, odporność psychiczna, pewność siebie, koncentracja czy charyzma, z wyraźnym deficytem w obszarze sumienia i empatii – stwierdził w Rozmowie o Zdrowiu psychiatra, wykładowca na Uniwersytecie w Oxfordzie prof. Kevin Dutton. Gość przeprowadził także podczas audycji test wskazujący na cechy psychopatyczne.
Zobacz więcej na temat:  zdrowie Henryk Szrubarz

"Schizofrenia to nie koniec świata"

W ostatnich dniach do sieci trafił spot "Życie bez nawrotów". Aktorzy – Anna Cieślak i Wojciech Brzeziński – przekonują w krótkim filmie, że schizofrenia nie oznacza rezygnacji z życiowych planów i normalnego życia. – Ten spot ma pokazać, że pomimo choroby można żyć tak, jak inni – mówił w Rozmowach o Zdrowiu dr n. med. Sławomir Murawiec, psychiatra z Centrum Terapii „Dialog”.
Zobacz więcej na temat:  zdrowie schizofrenia choroba Anna Cieślak Henryk Szrubarz

Coraz więcej ludzi na świecie choruje na cukrzycę

Na świecie choruje na nią ponad 400 mln ludzi. W Polsce - około 6 proc. społeczeństwa. Zwiększa częstotliwość występowania nowotworów oraz sprzyja uszkodzeniu naczyń i mózgu. O cukrzycy mówił w audycji Rozmowy O Zdrowiu prof. Edward Franek – Klinika Chorób Wewnętrznych, Endokrynologii i Diabetologii Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 zdrowie medycyna cukrzyca choroba Henryk Szrubarz