X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Henryk Szrubarz

Jakie będą konsekwencje decyzji prezydenta ws. weta?

- Obawiam się, że prezydent uległ mylnemu przekonaniu, że da się zrobić omlet bez rozbijania jajek. Że da się zrobić reformę sądownictwa uwzględniającą odpowiedzialność sędziów, którzy dopuszczali się czynów nieetycznych i demokratyzację, czyli włączenie sądownictwa do rzeczywistego trójpodziału władzy w sposób, który nie wywoła wściekłego oporu opozycji - mówi Marcin Horała (PiS).
Zobacz więcej na temat:  reforma sądownictwa Henryk Szrubarz Andrzej Duda Prawo i Sprawiedliwość

Wiceminister rolnictwa: straty wśród sadowników liczone w setkach milionów

- Straty sadowników wywołane wiosennymi mrozami przekroczyły już 100 milionów złotych, ale kwota ta może jeszcze wzrosnąć - mówił w radiowej Jedynce Jacek Bogucki. Wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi zapewnił, że ci, którym nie udało się zebrać żadnych upraw, nie zostaną pozostawieni bez wsparcia. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sygnały Dnia Henryk Szrubarz rolnictwo owoce Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Ochrona danych osobowych. "To będzie nowa rzeczywistość"

- Ochrona danych osobowych dotyczy każdego sektora: bankowego, ubezpieczeniowego, telekomunikacyjnego, rolnictwa, ochrony środowiska – wszędzie tam mamy rejestry, bazy danych klientów, użytkowników. Na wszystkie te zasady ma wpływ nasza reforma – mówił w radiowej Jedynce dr Maciej Kawecki, doradca w gabinecie politycznym ministra cyfryzacji.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA ochrona danych osobowych Henryk Szrubarz Ministerstwo Cyfryzacji