X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Irena Lipowicz

Ustawa o Rzeczniku Praw Obywatelskich- Sejm –debata

Wszystkie kluby poselskie poparły projekt nowelizacji ustawy o rzeczniku Praw Obywatelskich. Celem tej nowelizacji jest stworzenie Rzecznikowi Praw Obywatelskich właściwej podstawy prawnej do wykonywania zadań nałożonych na Rzeczpospolitą Polską w Protokole Fakultatywnym do Konwencji ONZ w sprawie zakazu stosowania tortur oraz innego okrutnego, nieludzkiego lub poniżającego traktowania albo karania.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Rzeczpospolita dane osobowe Ryszard Kalisz Irena Lipowicz

Senat rozpoczyna dziś /15.06/ dwudniowe obrady.

Senat rozpatrzy sprawozdanie KRRiTV za 2010 rok. Senacka Komisja Kultury i Środków przekazu rekomenduje Senatowi odrzucenie tego sprawozdania. W ubiegłym tygodniu decyzję o odrzuceniu sprawozdania KRRiTV podjęła również sejmowa komisja kultury. Jeśli Senat, Sejm i Prezydent odrzucą sprawozdanie KRRiTV ulega ona rozwiązaniu. W sierpniu 2010 roku, po zmianie ustawy o rtv, wybrany został nowy skład Rady
Zobacz więcej na temat:  dzieci IAR Instytut Pamięci Narodowej Irena Lipowicz rodzice

Rzecznikowi Praw Obywatelskich brakuje pieniędzy.

Podstawowym problemem działalności Rzecznika Praw Obywatelskich jest brak dostatecznych środków przeznaczonych na realizację zadań ustawowych – mówiła Irena Lipowicz. Rzecznik Praw Obywatelskich zaapelowała do posłów o zwiększenie środków na działalność Rzecznika w przyszłorocznym budżecie. A jeśli będzie to niemożliwe, o dwuletnie vacati legis w wykonywaniu nowych zadań, które zostały przypisane rzecznikowi mocą ustawy o wdrożeniu niektórych przepisów Unii Europejskiej w zakresie równego traktowania.
Zobacz więcej na temat:  Irena Lipowicz pieniądze POLSKA Unia Europejska IAR

Sejm ułatwi głosowanie niepełnosprawnym.

Na najbliższym posiedzeniu Sejmu Komisja Nadzwyczajna do rozpatrzenia niektórych projektów ustaw z zakresu prawa wyborczego przedstawi sprawozdanie o poselskim projekcie ustawy, autorstwa PO, o dostosowaniu organizacji wyborów do potrzeb osób niepełnosprawnych. Ustawa daje osobom niepełnosprawnym możliwość głosowania korespondencyjnego oraz przy pomocy nakładek z pismem Braille’a. Wprowadza też ułatwienia w pozyskiwaniu informacji o wyborach.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA komisja wyborcza Trybunał Konstytucyjny Irena Lipowicz