X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Janusz Kochanowski

Kto podzielił Polaków po katastrofie smoleńskiej?

Socjolog, prof. Henryk Domański podkreśla, że tragedia, jaka wydarzyła się w Smoleńsku pogłębiła istniejący już wówczas podział w polskim społeczeństwie. - Ten podział nie dotyczył tylko różnic politycznych miedzy zwolennikami PiS i Platformy, ale też różnic światopoglądowych i ogólnie pojętej polityki - mówi socjolog.
Zobacz więcej na temat:  katastrofa smoleńska Smoleńsk rocznica Małgorzata Raczyńska-Weinsberg Jacek Sasin Henryk Domański Janusz Kochanowski PiS

"W tych ostatnich latach najtrudniejsza jest samotność"

– W tych ostatnich latach najtrudniejsza jest samotność – mówiła w rozmowie z Polskim Radiem 24 Ewa Kochanowska, wdowa po Januszu Kochanowskim, ówczesnym Rzeczniku Praw Obywatelskich. Na naszej antenie wspominała swojego zmarłego w katastrofie smoleńskiej męża, a także mówiła o zawodzie towarzyszącym wyjaśnianiu przyczyn wypadku.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Smoleńsk katastrofa w Smoleńsku Janusz Kochanowski

Katastrofa smoleńska. "Działania prokuratury dają nadzieję"

– Moment, w którym prokuratura zdecydowała się pokazać swoje karty, napełnił mnie bardzo dużym optymizmem – mówiła w Polskim Radiu 24 Ewa Kochanowska, wdowa po Januszu Kochanowskim. 10 kwietnia minęła siódma rocznica katastrofy smoleńskiej, w której zginął m.in. Rzecznik Praw Obywatelskich.
Zobacz więcej na temat:  polityka katastrofa w Smoleńsku Platforma Obywatelska katastrofa smoleńska prokuratura Janusz Kochanowski

Kto zgotował rolnikom ten los i kto kogo częstował kiełbasą wyborczą?

W Sejmie odbyło się pierwsze czytanie rządowego projektu zmian w ustawie o składkach na ubezpieczenie zdrowotne rolników za 2012 rok. W trakcie debaty padł wniosek o dodatkowe skierowanie projektu do dalszych prac w Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Przed głosowaniem tego wniosku doszło do ostrej wymiany zdań pomiędzy przedstawicielem PSL i PiS.
Zobacz więcej na temat:  IAR Janusz Kochanowski koalicja Trybunał Konstytucyjny ubezpieczenie zdrowotne