Polskie Radio
Section05
Janusz Kochanowski

Wassermann: moją pierwszą myślą na wiadomość o śmierci taty było, że to nieodwracalne

- Przez wiele lat, od czasu pierwszej operacji w 1989 roku, żyłam w takim poczuciu, że wyrwaliśmy ojca z rąk śmierci. Jego stan był wtedy bardzo poważny. Ten lęk o jego zdrowie i życie został w nas, nie umieliśmy się go pozbyć. Ta walka do tej pory była jednak zawsze wygrana. W dniu katastrofy smoleńskiej pojawiła się myśl, że już nic i nikt nie cofnie tego faktu, że on nie żyje - mówiła w radiowej Jedynce Małgorzata Wassermann, córka śp. Zbigniewa Wassermanna.
Zobacz więcej na temat:  Małgorzata Raczyńska-Weinsberg Smoleńsk Smoleńsk 2022 katastrofa smoleńska Magdalena Merta Małgorzata Wassermann Janusz Kochanowski Tomasz Merta Zbigniew Wassermann

TYLKO U NAS "Tata był do bólu niezależny i takim pozostał do końca". Janusza Kochanowskiego wspomina jego syn Mateusz

- Po 10 latach wiele rzeczy osobistych Taty w jego domowym gabinecie pozostało w stanie nienaruszonym i pozostają tam, gdzie były w dniu jego śmierci - powiedział w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl Mateusz Kochanowski, syn Janusza Kochanowskiego zmarłego tragicznie w katastrofie smoleńskiej 10 kwietnia 2010 r.
Zobacz więcej na temat:  katastrofa w Smoleńsku POLSKA katastrofa smoleńska Janusz Kochanowski Smoleńsk 2022

"W tych ostatnich latach najtrudniejsza jest samotność"

– W tych ostatnich latach najtrudniejsza jest samotność – mówiła w rozmowie z Polskim Radiem 24 Ewa Kochanowska, wdowa po Januszu Kochanowskim, ówczesnym Rzeczniku Praw Obywatelskich. Na naszej antenie wspominała swojego zmarłego w katastrofie smoleńskiej męża, a także mówiła o zawodzie towarzyszącym wyjaśnianiu przyczyn wypadku.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Smoleńsk katastrofa w Smoleńsku Janusz Kochanowski

Katastrofa smoleńska. "Działania prokuratury dają nadzieję"

– Moment, w którym prokuratura zdecydowała się pokazać swoje karty, napełnił mnie bardzo dużym optymizmem – mówiła w Polskim Radiu 24 Ewa Kochanowska, wdowa po Januszu Kochanowskim. 10 kwietnia minęła siódma rocznica katastrofy smoleńskiej, w której zginął m.in. Rzecznik Praw Obywatelskich.
Zobacz więcej na temat:  polityka katastrofa w Smoleńsku Platforma Obywatelska katastrofa smoleńska prokuratura Janusz Kochanowski

Kto zgotował rolnikom ten los i kto kogo częstował kiełbasą wyborczą?

W Sejmie odbyło się pierwsze czytanie rządowego projektu zmian w ustawie o składkach na ubezpieczenie zdrowotne rolników za 2012 rok. W trakcie debaty padł wniosek o dodatkowe skierowanie projektu do dalszych prac w Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Przed głosowaniem tego wniosku doszło do ostrej wymiany zdań pomiędzy przedstawicielem PSL i PiS.
Zobacz więcej na temat:  IAR Janusz Kochanowski koalicja Trybunał Konstytucyjny ubezpieczenie zdrowotne