Polskie Radio
Section05
Jakub Moroz

"Polskie zwycięstwo 1920". Szersza perspektywa wojny polsko-bolszewickiej

- Zadaniem historiografii polskiej jest przypominanie o wojnie polsko-bolszewickiej, jako jednym z najważniejszych wydarzeń tamtego czasu - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Mikołaj Mirowski, historyk. - Książka "Polskie zwycięstwo 1920" opisuje nie tylko clou całego konfliktu, ale opisuje go szerzej - zaznaczył. 
Zobacz więcej na temat:  Jakub Moroz literatura bitwa warszawska wojna polsko-bolszewicka historia Polski

Katarzyna Sarek: tłumaczenie Yan Linke nie jest bardzo przyjemnym zajęciem

- To historia zmagań ludzi z przyrodą bardzo nieprzychylną jednostce, zmagań z systemem, który jest tak obezwładniający i tak wszechobecny, że właściwie dla całego obozu wystarcza jeden komendant, jedna osoba pilnująca, która sprawuje kontrolę. Nie potrzeba strażników, nie potrzeba broni. Ucieczka nie ma sensu - mówiła w Polskim Radiu 24 Katarzyn Sarek o książce "Czteroksiąg".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Jakub Moroz POLSKA Chiny literatura

"Polemizuję i wchodzę w dialog z artystami". Dr Piotr Bernatowicz o pracy "Aborcja - Piekło kobiet"

- Czymś absurdalnym jest zarzucanie, że ograniczam, czy cenzuruję pracę artystów. Bez ich pracy moja interwencja nie miałaby sensu, moja praca jest odpowiedzią na ich stanowisko. Jeżeli artyści zajmują głos w sporze politycznym czy cywilizacyjnym to nie powodów, dla których inny głos nie miałby zaistnieć w tej debacie - mówił w Polskim radiu 24 dr Piotr Bernatowicz, dyrektor Centrum Sztuki Współczesnej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Jakub Moroz aborcja SZTUKA POLSKA