X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Joachim Gauck

"Prezydent w Niemczech to czysto reprezentacyjna pozycja"

Steinmeier jest byłym szefem niemieckiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Polityk wygrał głosowanie w Zgromadzeniu Federalnym już w pierwszej turze, dzięki 931 z 1253 głosów elektorów. O nowym prezydencie Niemiec mówili w Polskim Radiu 24 dr Agnieszka Łada, kierowniczka Programu Europejskiego w Instytucie Spraw Publicznych oraz prof. Bogdan Musiał, ekspert ds. stosunków polsko-niemieckich.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Niemcy wybory prezydenckie Frank-Walter Steinmeier Joachim Gauck

Nowy prezydent Niemiec nie ze świata Twittera [SYLWETKA]

Frank-Walter Steinmeier długo pozostawał w cieniu swego politycznego mentora Gerharda Schroedera. Punktem zwrotnym w jego karierze okazało się objęcie w 2005 r. stanowiska szefa MSZ. W niedzielę najpopularniejszy niemiecki polityk został wybrany na prezydenta. Mówi, że chce pracować na rzecz pojednania i zachowania umiaru.
Zobacz więcej na temat:  Angela Merkel Niemcy Unia Europejska ŚWIAT UE Frank-Walter Steinmeier Joachim Gauck Rosja

"Steinmeier Jest przeciwwagą dla nowego prezydenta USA"

– Frank-Walter Steinmeier jest politykiem niezwykle popularnym, lubianym i cenionym – powiedział Wojciech Szymański, korespondent Polskiego Radia w Berlinie. W niedzielę Zgromadzenie Federalne wybrało nowego prezydenta Niemiec. Jaki kierunek obierze w swojej nowej roli były minister spraw zagranicznych? O tym mówiliśmy w audycji „Świat w powiększeniu”.
Zobacz więcej na temat:  Niemcy Frank-Walter Steinmeier wybory prezydenckie Wojciech Szymański Donald Trump USA Angela Merkel Joachim Gauck

Relacje polsko-niemieckie. "Berlin nie chce sporu"

Z okazji 25. rocznicy podpisania polsko-niemieckiego Traktatu o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy, spotkali się w Berlinie prezydenci obu krajów – Andrzej Duda i Joachim Gauck. W Debacie Poranka Polskiego Radia 24 o obecnych stosunkach między Polską a Niemcami mówili Piotr Jendroszczyk z "Rzeczpospolitej" i Marcin Antosiewicz z Wirtualnej Polski.
Zobacz więcej na temat:  Niemcy stosunki polsko-niemieckie Jan Krzysztof Bielecki Helmut Kohl Krzysztof Skubiszewski Hans-Dietrich Genscher Andrzej Duda Joachim Gauck

"Niemcy i Polacy potrzebują siebie wzajemnie"

W Berlinie prezydenci Polski i Niemiec, Andrzej Duda i Joachim Gauck, wezmą udział w koncercie z okazji 25. rocznicy podpisania polsko-niemieckiego traktatu o dobrej współpracy. Jak wyglądały polsko niemieckie relacje w ostatnich latach i jakie są perspektywy współpracy? Mówili o tym goście Polskiego Radia 24: Andrzej Godlewski (dziennikarz i publicysta) oraz Tomasz Krawczyk (Klub Jagielloński).  
Zobacz więcej na temat:  Niemcy Wojciech Szymański Andrzej Godlewski stosunki polsko-niemieckie Andrzej Duda Joachim Gauck