X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Maciej Chudkiewicz

Iwo Bender: Polska kluczowa w geopolitycznej układance USA

- W wielkiej układance geopolitycznej Stanów Zjednoczonych, w szachowaniu takich wielkich potęg lądowych jakimi częściowo są Chiny, a częściowo Rosja, Polska jest kluczowa. Mamy do czynienia z historyczną chwilą - powraca podmiotowość Polski - powiedział w Polskim Radiu 24 publicysta Iwo Bender ("Telewizji Republika").
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Adrian Stankowski Maciej Chudkiewicz Andrzej Duda w USA polityka USA Donald Trump F-35

Pamiętaj, to Solidarność: układy zbiorowe pracy

Dużo mówi się dziś o rynku pracownika, o konieczności walki między pracodawcami o najlepszych absolwentów i doświadczonych pracowników. Nie widać tego jednak gdy przyjrzymy się jak konkretnie pracodawcy chcą wspierać zatrudnionych. O zbiorowych układach pracy mówił w Polskim Radiu 24: Mirosław Miara -  przewodniczący Krajowego Sekretariatu Przemysłu Chemicznego NSZZ Solidarność, wieloletni działacz NSZZ Solidarność.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 kodeks pracy rynek pracy praca Maciej Chudkiewicz Solidarność

Ryszard Terlecki: Komuniści byli przygotowani na to, że dojdzie do ich rozliczenia

– Był to przełom w historii Polski, ale również i Europy. Mieliśmy do czynienia z niezwykle ważnymi wydarzeniami, którym nie potrafiliśmy nadać odpowiedniej rangi w przestrzeni publicznej – tak o działalności „Solidarności” w okresie PRL mówił w Polskim Radiu 24 wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 fakty opinie ciekawostki Maciej Chudkiewicz Ryszard Terlecki Solidarność komunizm PRL opozycja demokratyczna

Gdańsk: Jarosław Wałęsa kandydatem na prezydenta

Europoseł Platformy Obywatelskiej, Jarosław Wałęsa, został kandydatem Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej na prezydenta Gdańska. Jego głównymi przeciwnikami w walce o urząd będą popierany przez Prawo i Sprawiedliwość Kacper Płażyński i Paweł Adamowicz, obecny prezydent miasta, który jeszcze do niedawna był ważnym politykiem gdańskiej PO. W Polskim Radiu 24 komentarz Macieja Chudkiewicza z "Tygodnika Solidarność".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 wybory w Polsce Gdańsk Jarosław Wałęsa Maciej Chudkiewicz wybory samorządowe

Prezydent Niemiec z wizytą w Polsce. Komentarz

– Prezydent nie ma zbyt silnej pozycji politycznej w Niemczech (…) – powiedział w Polskim Radiu 24 Maciej Chudkiewicz z Tygodnika „Solidarność”. Dwudniowa wizyta Franka Waltera-Steinmeiera w Polsce ma charakter zarówno polityczny, jak i historyczny – wpisuje się w obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Niemcy Frank-Walter Steinmeier Andrzej Duda Maciej Chudkiewicz

1 maja. „Rynek pracownika to naturalna kolej rzeczy”

- Choć mówi się, że mamy rynek pracownika, wciąż jest wiele branż i regionów, w których pracownicy nie mają tak dobrze – powiedział w Polskim Radiu 24 Maciej Chudkiewicz z Tygodnika Solidarność. Gość mówił także o tym, czy rynek pracownika jest zmorą i przekleństwem pracodawców czy też naturalnym cyklem, który obserwuje się w ekonomii.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 rynek pracy praca pracodawcy Maciej Chudkiewicz 1 maja

"Premier powiedział prawdę, na którą Żydzi nie są gotowi"

Na wejściu do polskiej ambasady w Izraelu ktoś namalował sprayem swastyki i wypisał wulgarne, antypolskie hasła. Polska zwróciła się do władz Izraela, by wyjaśniły incydent. – W pierwszej chwili pomyślałem, że udział mogły w tym mieć rosyjskie służby, ale może byli to po prostu ludzie będący zbulwersowani całą sytuacją – ocenił Maciej Chudkiewicz, zastępca redaktora naczelnego „Tygodnika Solidarność”. Komentarze posłów na temat sporu Polska-Izrael, a także indycentu w polskiej ambasadzie zebrał reporter Polskiego Radia Michał Walczyk.
Zobacz więcej na temat:  Izrael Maciej Chudkiewicz Holokaust II wojna światowa IPN Łukasz Warzecha Bogumił Łoziński Mateusz Morawiecki

"Istnieje frakcja Macierewicza wśród wyborców PiS"

- Można dyskutować o tym, czy jest frakcja Antoniego Macierewicza w PiS, ale bezdyskusyjną kwestią jest to, że jest frakcja Antoniego Macierewicza wśród wyborców, wśród elektoratu PiS. Odpowiedź na pytanie jak liczna jest to frakcja, przyniosą najbliższe sondaże – powiedział w Podsumowaniu Tygodnia Dariusz Grzędziński z Faktu. O rekonstrukcji rządu mówili także Jacek Liziniewicz (Gazeta Polska Codziennie), Maciej Chudkiewicz (Tygodnik Solidarność) i Jakub Majmurek (Krytyka Polityczna).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Antoni Macierewicz rekonstrukcja rządu Mateusz Morawiecki Ministerstwo Obrony Narodowej Prawo i Sprawiedliwość Andrzej Duda Maciej Chudkiewicz

Polska i Węgry dbają o przestrzeganie europejskich wartości

– Polska i Węgry dbają o przestrzeganie europejskich wartości, co brzmi dość paradoksalnie, poprzez politykę migracyjną – mówił w Polskim Radiu 24 prof. Tomasz Grzegorz Grosse. Europeista w ten sposób odniósł się do wspólnego stanowiska Warszawy i Budapesztu ws. nieprzyjmowania imigrantów w ramach narzucanych przez Brukselę kwot. Na naszej antenie również komentarz Macieja Chudkiewicza z Tygodnika „Solidarność”.
Zobacz więcej na temat:  Mateusz Morawiecki Węgry Unia Europejska Komisja Europejska Viktor Orban Maciej Chudkiewicz

"Układ polityczny może być dla PiS bardziej sprzyjający"

- Myślę, że w końcu 2018 roku nie będzie większych zarzutów wobec premiera Mateusza Morawieckiego – powiedział w audycji Wróżenie z Faktów Maciej Chudkiewicz z Tygodnika Solidarność. O tym, jakim premierem jest i będzie w najbliższym czasie Mateusz Morawiecki, rozmawiali także Tomasz Wróblewski z Warsaw Enterprise Institute oraz publicysta Andrzej Godlewski.
Zobacz więcej na temat:  Mateusz Morawiecki Beata Szydło premier pkb gus wybory samorządowe Prawo i Sprawiedliwość PiS Andrzej Godlewski Łukasz Warzecha Maciej Chudkiewicz Tomasz Wróblewski

"Prezydent nie będzie znów robił problemów ekipie rządzącej"

Trwają prace Komisji sprawiedliwości nad projektem nowelizacji ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa. Posłowie otrzymali m.in treść poprawek, które są efektem porozumienia pomiędzy Prawem i Sprawiedliwością a Kancelarią Prezydenta. W Polskim Radiu 24 komentarz Macieja Chudkiewicza, zastępcy redaktora naczelnego Tygodnika Solidarność.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Krajowa Rada Sądownictwa Sąd Najwyższy Andrzej Duda Sejm reforma sądownictwa prezydent Prawo i Sprawiedliwość Maciej Chudkiewicz

"Skoro jest tak dobrze, to po co dokonywać zmian"

– Nie spodziewam się, że dojdzie do rekonstrukcji. To będą raczej kosmetyczne zmiany – mówił w Polskim Radiu 24 Maciej Chudkiewicz z Tygodnika „Solidarność”. Beata Mazurek, rzeczniczka PiS, poinformowała wcześniej, że planowane na połowę listopada zmiany w Radzie Ministrów zostaną „nieco odłożone w czasie”.
Zobacz więcej na temat:  rząd Beaty Szydło rząd rekonstrukcja rządu Prawo i Sprawiedliwość PiS Maciej Chudkiewicz